Матерна Центрум?

  • 1 597
  • 27
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 741
Момичета,откриха ми анемия и ми предписаха Матерна Центрум.Чух обаче,че са доста тежки витамини,предизвикват гадене и др.такива.Така ли е наистина?Също ме интересува увеличава ли се апетита от тях?Търсих във форума,но конкретни отговори на моите въпроси не можах да намеря,ще ви бъда благодарна ако споделите как е било при тези от вас,които също са ги пили.

# 1
  • Мнения: X
Ами по принцип си е относително, аз с първата ми бременност пиех Матерна, тогава така се казваха и честно казано ми ставаше лошо от тях - е, не непреодолимо зле, но ми се гадеше. За апетита не знам дали го повишават, но се пълнее, макар че и това е относително.

# 2
  • Мнения: 353
Аз вземах от тези витамини. Не ми се е гадело от тях,но имах голям апетит и качих общо 23кг. за цялата бременност. Незная дали е от Центрум матерната, но е факт. А колкото да бебо се роди с нормално тегло.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 833
Пия Матерна от 3-тия месец(сега съм в 8-мия). Лекарката ми каза, че трябва да ги пия дори и след като родя. В началото ми ставаше лошо от тях, но защото ги пиех на гладно. Сега ги пия след като закуся и нямам проблем. Колкото до апетита- не бих казала, че са ми повлияли - до момента съм качила 10кг., което мисля, че е нормално

# 4
  • Мнения: 421
И аз пия Центрум Матерна,че даже съчетавам и с едно хапче Мерц ! Не са ми повлияли на тегло,даже много малко съм напълняла за 8-ми месец! Не и е ставало лошо. Единственото,което каза моя лекар е,че може костите да калцират повече от колкото попринцип и да ми мине по-тръдно раждането,но аз въпреки това си ги пия,защото не съм сигурна,че всеки ден ям достатъчно и пълноценно.

# 5
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз пих Матерна по време на бременносттта. Никога не ми се е гадило или да имам проблеми докато съм ги пила. Предполагам при всеки си е индивидуално.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 741
Благодаря ви за бързите отговори,определено ме успокоихте.Моята лекарка ми каза за всеки случай да ги пия вечер и смятам така да правя.

# 7
  • Мнения: 1
пия матерна от два месеца,като ги започнах всеки ден по едно ,но малко ми се гадеше и втория месец ги пия през ден ,а и си хапвам много плодове и зеленчуци.започнах ги от 4-тия мес.,
Относно теглото мисля ,че при всеки си е индивидуално.

# 8
  • Мнения: 728
От третия месец на бременността пия Центрум Матерна-не ми се гади,не ми се е увеличил апетита.

# 9
  • Мнения: 1 216
Матерна Центрум е различна от Матерна - преди 5 години бяха много актуални за бременни мами. Оказаха се гнус и вече не ги произвеждат дори, камо ли да ги предписва някой. Центрумът си е сериозна фирма. Витамитите са в голяма доза, ако пиеш по 1/2 хапче ще си ок

# 10
  • Мнения: 236
И аз имах доста гадене от Матерна,но и качвам доста кг ,дори от витамин С така 4е реших ,че няма да ги пия.Това с кг е доста индивидулано , при нас и майка ми е така , така че мисля че при мен си по наследство.Гледам да се храня здравословно,но и моят лекар ми препоръча да не пия нищо !!

# 11
  • Мнения: 195
Центрум взимах докато бях бременна, не ми се е гадило от тях. Но не трябва да се приемат постоянно, правят се почивки. Сега, след раждането, пак ги почнах, защото пише че са подходящи и за кърмачки.

# 12
  • Мнения: 1 173
На мен много ми се гадеше от Матерна Центрум и ги спрях,цялостно ми ставаше много зле от тях,пък и имат много Е-та: пълнители и оцветители.

# 13
  • Мнения: 753
През цялата бременност пиех Матерна, качих общо 8 килограма, не съм имала никакви проблеми

# 14
  • Мнения: 117
Аз започнах да ги пия по съвет на моята докторка, но честно казано никак не се чувствах добре. Започна да ми се гади и се чувствах отпаднала, затова ги спрях и карам без витамини. През първата си бременност взимах Матерна допоследно.

Общи условия

Активация на акаунт