Питане (за жълтък и сирене)

  • 1 651
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 244
Здравейте,наскоро бяхме на консултация с педиатърката ни и тя каза, че вече трябва да давам жълтък на детето ,за което не съм много сигурна.Вие какво ще кажете?Освен това започнах да му давам малко сирене, но още се чудя каква марка да е и дали да е специално обезсолено?

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 18:45 от Vivi

# 1
  • Мнения: 27 524
Според мен е добре да изчакаш с жълтъка след годинката. Тежка храна е и засега няма смисъл да товариш все още крехкия бебешки организъм с него.
Сиренцето е добре след 8-ми месец да се започне, но ако държиш - може и отсега  Simple Smile Обезсолено трябва да е, да, марката е без значение, каквото го намериш за добро.

# 2
  • Мнения: 244
благодаря ти аз мисля същото за жълтъка   bouquet

# 3
  • Мнения: 292
Аз давах малко жълтък на вашата възраст но четох една тема тук и спрах.Сега давам много малко веднъж месечно.

# 4
  • Мнения: 43
Когато захранвах голямата си дъщеря по това време вече и бях дала жълтък. Сега с малката педи е категорична че това трябва да стане след 10 месец. Смятам да я послушам, но в зел. пюре задължително и слагам масло. На този възраст животинската мазнина е необходима. А за сиренето - наскоро четох една статия по въпроса със захранването където съветваха да се даде първо извара и след няколко месеца да се даде сирене.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 820
Сиренето е хубаво да е обезсолено,а жълтък може и след годинката да изчакаш.

# 6
  • Мнения: 532
За жълтъка вече са ти казали,но аз искам да отбележа,че обезсолено сирене значи като го опиташ да няма и следа от сол.

# 7
  • Мнения: 46 508
И аз не бих дала. Няма за къде да бързаш  Peace
Сирене не помня кога въведох  Blush яйцето- на 1г. и 7м.

# 8
  • Мнения: 1 230
Изборът си е личен. Аз дадох жълтък някъде 7ми месец, а сирене около 6ти. Вече не давам жълтък (на годинка е) понеже ходи на ясли и в храната там има достатъчно яйца. Но сиренцето още много си го обича  Grinning и то точно обезсолено. Между другото всичката храна за децата (дмк включително) се прави без сол - здравословно е  Peace

# 9
  • Мнения: 8 242
Сирене дадох на 14м.
Жълтък още не съм..

# 10
  • Мнения: 2 755
Давам жълтък от 5. по съвет на педиатъра, извара също от 5. Сега започнах да давам и сирене. Докторката каза да яде, че от жълтъка се повишава хемоглобина

# 11
  • Мнения: 1 986
  По съвет на педиатъра,дадох сирене в 7-ия месец,а жълтък ще дам след 1 год.Мисля,че при вас е още рано за въвеждането им Confused

# 12
  • Мнения: 244
сиренце давам по-малко не всеки ден а за жълтъка ще изчакам мерси за отговорите  bouquet

# 13
  • Мнения: 14
Сирене(обезсолено) и жълтък(1/4 през ден) започнах да давам от 7-ми навършен месец.
Сиренето заради калция, а жълтъка, защото четох че е много полезен за развитието на мозъка и нервната система на бебето.

# 14
  • Мнения: 753
Сирене на 7 месеца
Жълтък на 7 месеца - 1/4

Общи условия

Активация на акаунт