Детегледачка или частна ясла да избера за 5-6 месеца?

  • 448
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 936
Моята дъщеричка ще тръгва на детска градина от другата есен. Имах намерение да си я гледам до тогава, но се налага от пролетта да тръгна на работа.
Та се чудя от март-април месец до септември докато тръгне на детска градина кой да я гледа.
Дали да търся детегледачка или да я пратя на частна ясла?
От една страна е хубаво да намеря жена щото после пак ще ми трябва такава, която да я взема от детска градина и да я гледа когато е болна. И ако свикне с тази жена от по-рано ще е по-хубаво.
От друга страна пък в яслата ще е с деца и може би ще се чувства по-конфортно отколкото с лелката у нас...
Вие какво бихте решили ако сте на мое място?
Предварително благодаря на всички.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 14:11 от Lodsi

# 1
  • Мнения: 753
ясла, та детето и сега даже става за ясла, лично мнение, според мен колкото по късно толкова по трудно свикват, а децата тръгнали по рано са по самостоятелни, и не толкова претенциозно разглезени, никой не искам да нараня с мнението си, просто това е мнението ми от опит.
Моето тръгва на 1 октомври тази година, ако те успокоява това, успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 172

От една страна е хубаво да намеря жена щото после пак ще ми трябва такава, която да я взема от детска градина и да я гледа когато е болна. И ако свикне с тази жена от по-рано ще е по-хубаво.
Ако така ще търсиш жена, е много вероятно да не намериш или впоследствие да не можеш да разчиташ на нея. Имам предвид, че те обикновено търсят или целодневни ангажименти, или почасови. И ми се струва по-вероятно, когато спре да гледа твоето детенце, да започне да гледа друго дете целодневно отколкото да мине на вариант почасово гледане (ако се наложи), което да трябва да съчетава с други ангажименти (все пак предполагам, че тя пък ще иска гарантиран месечен доход, нали всички за това работим Wink)

Бих пуснала детето да се адаптира в детска градина, след което бих му наела жена да го взема от ДГ и да го гледа като е болно и този ангажимент да й остане независимо къде е детето- дали в частна или в държавна градина.

Но пък трябва да подбереш  и ЧДГ, която не почива през лятото. Имай предвид, че някои от тях също имат летни ваканции по 1-2 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт