обрив от нитратни зеленчуци

  • 565
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
здравейте, мами. захраних Вики на 6 месеца, давам само готови пюрета, но един път реших да му приготвя аз-сварих и пасирах картоф, морков и тиквичка,до вечерта цялата брадичка и вратле се обринаха.това беше на около 6 м. и половина, сега сме  на 8 и половина и се чудя кога да опитам отново с купешки зеленчуци. вие приготвяте ли  и реагират ли бебоците по някакъв начин?

# 1
  • Мнения: 630
Аз винаги ги накисвам в студена вода за около час преди да ги сготвя. Така падат по-голямата част от нитратите ако има такива. но на толкова малко бебе не съм готвила. Първото домашно приготвено пюре дадох едва на 11 месеца. Не е имало реакций досега.

# 2
  • Мнения: 276
от тиквички и мойта се изрина оня ден  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 3 760
Никога не съм давала купешко пюре.
Зеленчуците (нарязани) ги кисна поне час в студена вода, после обилно измивам с гореща.
Според мен проблемът е в моркова (напоследък много майки се оплакват от обриви след даването му), а не в нитратите...
Не давай едновременно 3 нови храни (на практика така се е получило).
Пробвай с картоф (само)  Peace
П.С. Нямам достъп до домашни зеленчуци  Cry

# 4
  • Мнения: 1 672
аз затова няма да правя пюрета , защото не знае човек какви са плодовете и заленчуците на пазара.Затова купувам само готови пюрета

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз пък досега съм давала основно домашно приготвени зеленчукови пюрета.Също нямам достъп до домашни зеленчуци,затова ги купувам от пазара.Досега даже и не съм ги киснала във вода преди да ги сготвя.Да чукна на дърво,досега не сме имали проблеми... Но моркови по принцип давам рядко и в много малки количества,защото я запичат адски.
Основанията ми да не купувам готови пюрета са,че са все в някакви комбинации,които не ме устройват,цената на вносните е доста солена,докато на ганчев им нямам вяра,плюс това немога да се убедя,че в бурканче,което има 2 год. годност няма никакви консерванти.

# 6
  • Благоевград
  • Мнения: 84
Аз приготвям пюретата на малката сама вкъщи.Досега не съм имала проблем.За някой използвам домашни продукти, други купувам от пазара.Гледам да купувам сезонни плодове и зеленчуци и най-често купувам от бабите- то си личи кога са домашни, а не внесени отнякъде.

Общи условия

Активация на акаунт