Дрехите - критерий за какво?

  • 9 345
  • 160
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 044
Племенникът ми тръгна на ясла. Снаха ми накупи дрешки, лигавничета, чорапки, якета, пижамки и тем подобни за 600 лева! Само скъпи и качествени, да не се излага детето. Сега е супер разочарована от яслата-нейното дете било най-красиво облечено, най-стилно. Другите деца били със скромно облекло, някои имали бримки на блузките и скъсани чорапки-как пък ги е видяла newsm78Майките също били грозно и демоде облечени, личало си, че са бедни, а уж адвокати, ветеринарни лекари. Детето щяло да деградира, общувайки с такива хора.
Аз се възмутих, поставих се на мястото на тези хора-така да ме разглеждат и обсъждат, как може!Аз лично даже и не бих обърнала внимание, но снаха ми смята, че ако детето не е облечено добре, майката не се грижи добре за него, не го възпитава правилно. Вината била у родителите, те пушели и пиели, пък децата ходели като просячета? Как мислите вие? Има ли значение облеклото-при децата, при възрастните?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
 ooooh!
Аз купувам и доста маркови дрешки на децата, но на детската ги пращам с по-стари, износени и не толкова хубави.
Аз пък хич не оглеждам кой как е облечен и никак не ме впечатляват дрешките на децата. Повече ми прави впечатление дали са чисти и поддържани децата и от там си правя изводи за родителите. Но не целенасочено, а по-скоро несъзнателно или бегло отбелязвам някой факт.

# 2
  • Мнения: 1 475
Лошото е, че в днешно време, когато ценностите, са силно изкривени има доста хора, които мислят като снаха ти! Аз лично съм забелязала по себе си, защото аз съм от хората, които могат да ходят и раздърпани, а в следващия момент да са нагласени и да не можеш да ги познаеш, по изражението на хората, обслужващи те в в магазин, община, заведение, банка и т.н- когато съм облечена в т.нар спортен или размъкнат начин те гледат малко от високо, все едно си нищо и обратното, когато комуникираш със същите хора и си облечен стилно - ти се подмазват и се държат много добре с теб!Хората са си го казали в днешно време парите движат света, а ако имаш пари ще притежаваш и хубави маркови дрехи Но не винаги семплите и прости дрехи са гаранция, че човека е изпаднал! Има доста богаташи, за които изискания външен вид не е признак за благополучие, защото те са постигнали нещо и не им пука как ще ги възприемат хората! А точно това вглеждане в дрехите и детето ми да е с най-хубавити дрехи за мен говори за малко бедна душа, която по един или друг начин скоро е забогатяла и не желае детето и да живее по начина по който тя е живяла и е била лишавана, което от друга страна е хубаво- но не трябва да разсъждава така, както разсъждава примерно и всяка продавачка на Витошка, да ме извинят,че другите деца, като са с по-семпли дрешки, значи, че са деца от изпаднали семейства!!

# 3
  • Мнения: 368
За мен лично има значение детето ми да е със здрави и чисти дрехи.
Когато не съм на работа се обличам с маратонки и анцуг и така го водя на ясла - няма от сутринта да се контя - и ми направи впечатление че повечето родители са така /в нашата ясла - е има и такива които са като на модно дефиле с много грим и секси дрешки/
Не мисля че децата разбират кое е със скъпи и кое с евтини дрехи че да се разграничават по това
Ама щом снаха ти така си е наумила - еми да се оправя - Едва ли ще и налееш акъл в главата - А пък като има много пари Що не го заведе в часна ясла - там ще са по отбрани и с пари

# 4
  • Мнения: 1 558
Това да оценяваш хората по дрехите, и да смяташ, че детето ти ще деградира, защото хората около него не са добре облечени никак не ми говори добре за тази майка. Работела съм в детска градина, разлика между децата не съм правила по такива критерии, просто някои деца ти стават по-симпатични. Според мен по-важното е да се вижда, че се грижиш за детето, че дрешките са му чистички, че имаш подход към него.

# 5
  • Мнения: 765
Това е синдром на бедните , стремеж да се докаже , вероятно компенсира нещо . Смешна е при всички положения . Не с това , че е купила дрехи за 600 лв , а защото се сравнява и оценява по тях .
Кажи и , че ако иска да е по модата трябва да даде толкова само за едно якенце или панталонче и тогава да обижда другите деца .

# 6
  • Мнения: 368
Кажи и , че ако иска да е по модата трябва да даде толкова само за едно якенце или панталонче и тогава да обижда другите деца .
newsm62 Вярно е това

# 7
  • София
  • Мнения: 903
За мен най-важно е дрехите да се чисти и здрави - дали са маркови или не - не е от значение. Не оценявам хората по това дали носят маркови дрехи или не. Това, че някой носи дрехи от Илиенци (например) не го прави по-лош  или по-глупав човек.
Още по-малко пък мисля, че децата трябва да ходят с маркови дрехи на градина. Като знам в какво състояние съм вземала дъщеря ми от градина ( цялата в някакви манджи и пясък), не бих водила детето на градина със скъпи дрехи. С такива дрехи бих го извела някъде на разходка, когато е с мен, но да ги съсипвам в градината - не.

# 8
  • Мнения: 217
Това ме подсети за следната история:
Наскоро една позната търсеше добро училище за дъщеричката й, която ще е първокласник. Спря се на едно - две, детенце издържа каквито трябваше изпити (за първи клас, моля ви се!!!!) и накрая избраха едно.... Майката е много оправна и естествено, поиска инфо за останалите деца в класа... Представи си учудването й като разбра, че доста голяма част от родителите на другите деца са от.... нека го наречем софийския ъндърграунд. Лелей, щеше да полудее жената..... "Как вика да си пускам детето в такава среда". Нищо, че съответните родители обличаха децата си от най-марковите магазини, а пред даскалото било като автоизложение. Та - въпрос на приоритети....

Сега малката принцеса е в много добро училище, където щели да са с униформи  Wink

# 9
  • Мнения: 3 459
Това е синдром на бедните , стремеж да се докаже , вероятно компенсира нещо.
newsm10 newsm10 newsm10

# 10
  • Мнения: 1 172
В градината на сина ми също виждам, че не всички дечица са с нови дрехи. Но не мога да си правя никакви изводи от това.
Странно ми е на каква логика почиват изводите, които прави снаха ти, а не толкова факта, че някои деца са видимо по-натъкмени от други (това едва ли някой би тръгнал да го отрича).

 

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 198
За хора,които нямат кой знае какви приоритети в живота са най-важни тези външно "лъскавите" материални неща./Тук искам да подчертая,че не слагам всички под общ знаменател/.И много често забравят да възпитат у детето си да разпознава и да усвои чисто човешките качества,които са доста по-важни и по-нужни в живота.Разбира се тук искам да обърна внимание на това,че нямам нищо против да се купуват хубави дрешки на децата,това всеки сам си го решава,но при положение,че детето на 6 годишна възраст има нужда да бъде научено на някои добродетели,не виждам какъв е смисъла още от тази възрст да има контене.То и без това в по-късна възраст си го наваксват досатъчно,та даже и прекалено.

# 12
  • Мнения: 2 401
Днес в един скъп  магазин видях как вършеят мутра и полугола силиконка, пазаруваха за отрочето си. Помислих си, че никак не бих искала детето ми да се сприятели с тяхното.. На въпроса - дори предпочитам детето ми да общува с деца на бедни, но интелигентни родители. Тези деца обикновено имат амбиция, посока.
А едно дете може да изглежда прекрасно и в съвсем немаркови дрехи.

# 13
  • Мнения: 219
Мисля 4е е много по-важно,да е 4исто и спретнато,както и възпитано,отколкото с какви дре6ки е.И не искам да обиждам но просто ми прили4а 4исто и просто на елементарна снобарщина и комплекси.

# 14
  • Мнения: 1 800
Преди време една моя учителка ми каза следното- да не съдим по хората как са облечени, това не винаги е критерий за материалното им състояние. Може да видиш някой супер натокан, а да няма къде да седне у дома си. Или с хубава кола, ама с лоши дрехи и всякакви такива вариации. Хората обичат да си харчат парите за различни неща.

В идеалния свят  няма да се съди за един човек по външния му вид, а какъв е като човек, ценности, възпитание. За съжаление днешните времена не са такива. Навcякъде по света дрехата, колата са показност за социален статус, ако че тоя човек може да яде боб всеки ден или да е затънал в заеми...

Общи условия

Активация на акаунт