В 9:00ч. ли или в 10:00ч. или...

  • 3 205
  • 74
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
може и без нас да минат на 15.09?  Rolling Eyes
Чувам, че Даниел Вълчев е казал в 9:00ч. да се започне.
Пък учителите щели да си седят по класните стаи, а не да посрещат възпитаниците си или да участват в откриването на уч. година?

Ами от 24.09., какво ще бъде? Ами малките деца, какво ще си ги правим, след 24.09.? Почват стачките и в ДГ. За всички, дето се чудят за какво говоря.

Хиляди въпроси...
Къде е истината?
Кой е крив, кой е прав и НИЕ къде сме?  Thinking

# 1
  • Мнения: 5 468
Ами малките деца, какво ще си ги правим, след 24.09.? Почват стачките и в ДГ.
И в градините ли? newsm78 Кой го каза това?

# 2
  • София
  • Мнения: 903
Ами малките деца, какво ще си ги правим, след 24.09.? Почват стачките и в ДГ.
И в градините ли? newsm78 Кой го каза това?

Снощи го казаха в новините. И аз се замислих какво ще правим ние детето, ако наистина започне стачка в ДГ.

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Накрая ще си отидем с децата пред Народното събрание да ги дадем за отглеждане на народните представители срещу 200 лв на месец  Mr. Green

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

ба...
Много са им. По-малко ще им дадем.

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Нищо няма да има даваме.
Ще прибираме излишъка от сегашните им заплати, щото все някак трябва да си покрием разходите за транспорт до там.

Да сме сериозни...мисля, че родителите трябва да подкрепят учителите за тази стачка колкото и да и е трудно.
Хората едвам връзват двата края, а който е гледал повече от две деца накуп по цял ден, знае за какъв труд иде реч...

# 6
  • Мнения: 1 937
Аз ще направя така:

С част от родителите решихме все пак да заведем децата от 9. Чудесен повод да им обясним за формите на социален и икономически протест и да изразим солидарност с учителите. Laughing

Успешна учебна година на всички!

# 7
  • Мнения: 7 378
Накрая ще си отидем с децата пред Народното събрание да ги дадем за отглеждане на народните представители срещу 200 лв на месец  Mr. Green
newsm10 newsm10 newsm10 newsm51 newsm51 newsm51 smile3501 smile3501 smile3501

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Децата трябва да са на училище в 9ч. Някои ще стачкуват, други не. А 1 час ако почака детето в разговор със съучениците си, които не е виждал цяло лято, няма да му е много зле.
А за ефективната стачка се сърдете на тези, които не приемат исканията на учителите и настройват обществото срещу тях(нас).
Предложението на Реза е хубаво!

# 9
  • Мнения: 5 468
Мога да кажа само, че прекалено дълго чакаха учителите по училищата и педагозите по градините... Заплатите им са обидни и смехотворни - 250-300 лв.
Едно време тази професия е била най-уважавана. Сега - тъжна картинка. Трябва да си голям ентусиаст, за да работиш за тези пари.
Аз лично, се опасявам, да не напуснат добрите педагози градини и училища, и тогава да докарат някои от битака непрофесионалисти или хора без никакъв опит, които да се грижат и обучават децата ни.
Министерството да им вдига заплатите #Cussing out!

# 10
  • Мнения: 25 571
Доколкото разбрах, не всички ще стачкуват. Най-вече в знак на протест срещу смешковците Желязко Христов и Янка Такева. И това подкрепям!
Най-голямата трагедия на обикновения човек е, че и на профсъюзи не случихме...  Tired
Абе, хубаво го беше казал един поет за стадиона, ама...

# 11
  • Мнения: 8 999
Ние, родителите и у4ениците, сме последната дупка на кавала. Нищо, 4е от нашите данъци идват заплатите на у4ители, министри и депутати. Не мога да разбера защо обществото застана зад ста4ката на шофьорите, а е така наострено срещу у4ителите. Обидно е един у4ител да полу4ава по-малко пари от един шофьор. И наистина, май в България единственият на4ин да полу4иш това, което заслужаваш, е да поставиш обществото на колене. Щом шофьорите полу4иха исканото увели4ение на заплатите като заплашиха с пълен блокаж на градовете, то защо у4ителите да не напуснат класните стаи и да обрекат децата ни да пропуснат една година от живота си. Единствено така някойби забелязал протестите им.
А ние, работещите майки - ще духаме супата.

# 12
  • Мнения: 2 829
в нашето училище-ще започнат в 9-с вдигане на знамето,след това
от 9-10 ще има стачка-т.е. децата ще са свободни
и след 10 часа ще започнат с посрещането на учениците и тн

аз нямам притеснения,от това че детето ми ще седи 1 час със съучениците си,защото е голям вече,обаче-първолаците--представяте ли си ,за сефте идват ,облечени с костюми и рокли и букети и --1 час ще се щурат ooooh!
за тях ще е най-гадно Peace

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Доколкото знам от мои колеги в нашето училище, града ни, а и контактувам и с колеги от други градове, точно първокласниците никой няма да остави сами. Може да стачкуват, но ще са при децата. Но не давам гаранция, че така ще е навсякъде. Мисля си обаче, че първолаците няма да ги зарежат.

# 14
Нищо няма да има даваме.
Ще прибираме излишъка от сегашните им заплати, щото все някак трябва да си покрием разходите за транспорт до там.

Да сме сериозни...мисля, че родителите трябва да подкрепят учителите за тази стачка колкото и да и е трудно.
Хората едвам връзват двата края, а който е гледал повече от две деца накуп по цял ден, знае за какъв труд иде реч...
Доколкото знам от мои колеги в нашето училище, града ни, а и контактувам и с колеги от други градове, точно първокласниците никой няма да остави сами. Може да стачкуват, но ще са при децата. Но не давам гаранция, че така ще е навсякъде. Мисля си обаче, че първолаците няма да ги зарежат.
Благодаря на Реза и други родители  които ще подкрепят учителите!Никой няма да зареже първокласниците/ както и по големите у-ци/,но смятам ,че и родителите трябва да бъдат с тях в този тържествен ден .Все пак тържеството няма да е повече от час.Успешна  учебна година !НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ,че  учителите също са и родители!!! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт