за чай (от маточина)

  • 4 605
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Може ли да се дава чай от маточина на 9м. бебеКато се има в предвид че не е от гранулирания а от билкова аптека.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 22:07 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 092
а защо искаш да даваш именно то него newsm78

# 2
  • Мнения: 27 524
Ако се налага - може. Ето ти подробности:

Маточина
Описание: Многогодишно тревисто растение с приятна лимонена миризма. Стъблото е четириръбесто, разклонено, 30-80 см високо, покрито с жлезисти и прости власинки. Цветовете са бледожълти, бели или розови. Листата са срещуположни, с дръжки, широко яйцевидно ромбични или продълговати. Плодът е съставен от 4 едносеменни, яйцевидни орехчета. Цъфти юни-септември.
Разпространение: Расте из храсталаци и редки гори по тревисти и каменисти места из цялата страна.
Употребяема част: Използват се листата и цъфтящите връхни части на стъблото.
Действие: Успокоява нервната система, има спазмолитично-антиспастично, болкоуспокояващо и противогърчово действие. Стимулира апетита и процесите на храносмилането, потиска гаденето и повръщането.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 219
Ето една предишна тема за чая от маточина:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188383.0

# 4
  • Мнения: 61
защото е много нервна а маточината я дават и за успокоение.аз го правя в 250 вода една ч.л.Пием хомеопатични за това но не помагат особено.Просто за това се сетих.Пиех го и дакато я кърмех но тогава в комбиназия и с други билки

# 5
  • София
  • Мнения: 3 610
А аз може ли да се възползвам от темата Embarassed и да питам,какви други чайчета може да се дават(на 1г.)?Досега давах само шипка,лайка и при разстройство джоджен.От кога могат да се дават комбинираните билкови чайове?
Извинявам се на авторката на темата  bouquet

# 6
  • Мнения: 27 524
А аз може ли да се възползвам от темата Embarassed и да питам,какви други чайчета може да се дават(на 1г.)?

За мен - никакви  Naughty

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ако е наложително - да!

# 8
  • Мнения: 1 467
За нервни бебета съм чувала чай от лайка - има на Хипп без захар, че аз съм против тия подсладените.

# 9
  • Мнения: 753
Да чаят на Хип и според мен може и да е решение в случая, има с маточина ...

Общи условия

Активация на акаунт