Смъкване на температура без лекарства

  • 17 339
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
Момичета,нуждая се от съветите ви.Моя син от снощи отново е с темепратура и то около 39 градуса.
Ще ми е от полза да споделите как смъквате такава Т без медикаменти.
Аз освен охлаждащите лепенки за друго не се сещам.

# 1
  • Мнения: 1 883
Маже се цялото телце с белтък . Хладни бани - с 2,3 градуса под ТП на детето .Щом си решила да не даваш лекарства ,по добре дай нещо хомеопатично , от колкото без нищо   bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 261
Такава температура без лекарства трудно ще се смъкне,но може да пробваш с чорапчета,напоени с оцет.Като изсъхнат на крачетата,пак ги мокриш с оцет и ги слагаш.ТГака при моя син след около половин час Т спадаше.Успех!

# 3
  • DE
  • Мнения: 967
И на мен са ми сваляли температура с оцет.
Напояваха един чаршаф и ме завивах с него.
Доста гадно, но върши работа!

# 4
  • Мнения: 728
В един леген-вода+чаша оцет,намокрят се чорапките с тази смес и се обуват на детето,като изсъхнат процедурата се провтаря,слага се и кърпа ,намокрена с тази течност на челцето.Но при тази темп.най-сигурно е лекарство.

# 5
  • Мнения: 45
някой ми беше казал,че температура не се изкарва през главата,т.е. не е хубаво да се слага на челото компрес
В един леген-вода+чаша оцет,намокрят се чорапките с тази смес и се обуват на детето,като изсъхнат процедурата се провтаря,слага се и кърпа ,намокрена с тази течност на челцето.Но при тази темп.най-сигурно е лекарство.

# 6
  • София
  • Мнения: 362
Аз знам за друго охлаждане - по бабешки, което аз предпочитам...
Охлаждат се три крайника с компрес (парче плат) от студена вода, като сменяш крайниците.
Пример: Слагаш компрес на две ръчички и едно краче; после на две крачета и една ръчичка. Легена със студената вода до теб, че бързо съхнат!!!
Дано съм била полезна и все пак - пожелавам да няма вече "температури" Simple Smile

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Хомеопатия- Беладона и енергични разстривки на телцето с влажна кърпа, после се облича леко и се оставя да спи. Впечатлена съм от ефекта на тази терапия.

# 8
  • Мнения: 539
Аз също знам че се правят влажни обтривания, без корема и гърдите. Също така могат да се поставят влажни кърпи на свивките на крачетата и под мишниците. това действа, за съжаление  налагало ми се е да го пробвам Sad

# 9
  • Мнения: 753
Хомеопатия- Беладона и енергични разстривки на телцето с влажна кърпа, после се облича леко и се оставя да спи. Впечатлена съм от ефекта на тази терапия.
как се дава тази беладона, какво количество?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54567.0 намерих това от тук

# 10
  • София
  • Мнения: 1 783
Мокър студен чаршаф, детето се завива в него, отгоре го увиваш в дебело одеяло. Така стои 30 мин - не повече, след което го развиваш. Сваля около градус  - градус и половина. Има смисъл при 39  и отгоре. Много е неприятно, но поне при моите деца действа безотказно.

# 11
  • Мнения: 6 315
Мокри кърпи на ингвиналните сгъвки и под мишниците и хладки вани (Т по-ниска с 1 градус от телесната).

Беладона-та и каквото и да е хомеопатично лекарство за сваляне на висока температура е добре да се предпише от хомеопат  Peace.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Хомеопатия- Беладона и енергични разстривки на телцето с влажна кърпа, после се облича леко и се оставя да спи. Впечатлена съм от ефекта на тази терапия.
как се дава тази беладона, какво количество?
Margarita е отговорила. Само че при нас личната лекарка го изписа. Знам, че има и други хомеопатични средства за сваляне на температура, но кое е подходящото за вас и в какво количество- трябва да питаш специалист. Просто при Александра Беладоната свърши страхотна работа- беше наистина много зле няколко дена и за 1 час просто оздравя.

# 13
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Аз като видя, че го тресе, и ръцете и краката са ледени, зная, че ще вдига температура и веднага слагам краката в леген с топла вода и постепенно доливам още по-топла. Докато цапка с крака в легена, масажирам гръбчето, ръцете. Така не вдига толкоз температура и по-бързо се изпотява.
Ако съм пропуснала този момент, правя баня в коритцето, с топла вода като за къпане. Като си поиграе малко във вода, се охлажда. После завивам и разтривам, да се изпоти.

# 14
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
на Маги много й помагат ваничка или душ с вода, малко по-хладка от температурата (около 2 градуса по-хладка), белтък на стъпалата и оцетени компреси на ръчичките и крачетата. Успех!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт