Запек след раждане. Моля, помогнете!

  • 31 545
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте на всички мами. Аз родих преди малко повече от месец и половина по естествен път, но от скоро много трудно ходя до тоалетна по голяма нужда. Освен че не може да излезе, защото е много голямо, кървя и адски ме боли, близо 6 часа след това адски ме боли. Освен това кърмя и не знам какви медикаменти мога да ползвам. Моля, ако някой се е справил успешно с този проблем, да ме посъветва. Благодаря предварително Embarassed

# 1
  • Мнения: 985
Питай в аптеката,гледай да са някакви на билкова основа,че от другите много боли корем.Ама щом кърмиш...не съм сигурна,че можеш да взимаш лекарства.По-добре яж киви,много разхлабва.

# 2
  • Мнения: 434
Да не би да имаш хемороиди след раждането и да са се възпалили сега? Ако е това има едни мазила за тия неща по аптеките, но най-добре се консултирай с лекар какво да предприемеш.

# 3
  • Мнения: 152
И при мен беше така след раждането, но отмина след около месец. Пии повече течности, яж кисело мляко - на мен ми помагаше много.

# 4
  • Мнения: 4 406
силно разхлабваща диета ти трябва- киви, сливи, ябълки. яж много салати!
задължително овесени ядки или мюсли за закуска, а най- добре през целия ден.
пий много течности- очевадно е, че се обезводняваш, а това ще се отрази и на кърмата.
добре действа на разтоварването кафето сутрин на гладно, по- безобидно в твоя случай, а и гарантирам за действието, е чаша топла вода и лъжица мед, пак сутринта веднага щом се събудиш
щом кървиш, явно имаш вътрешни хемороиди, консултирай се за това със специалист

# 5
  • Мнения: 4 555
Според мен са хемороиди  Thinking

# 6
  • Мнения: 773
Според мен са хемороиди  Thinking

И според мен. Имах същия проблем, след като родих. Лошата новина, е че ще трябва да минеш без лекарства. Лекарствата, които се пият за хемороиди са противопоказни при кърмене. Хубавата новина, че всичко може да мине и без лекарства. При една добра балансирана диета скоро няма да имаш никакви проблеми. Поне при мен стана така.

# 7
  • Мнения: 1 165
За разхлабване мога да ти препоръчам да хапнеш една круша сутрин на гладно или да изпиеш сока от предварително накиснати от вечерта сини сливи.

# 8
  • Мнения: 3 091
аз имах същия проблем и заради спиналната упойка.
две лъжици зехтин на гладно сутрин и готово! мюслите също помагат

# 9
  • Русе
  • Мнения: 2 354
има едни свещички за тази работа...
Попитай в аптеката

# 10
  • Мнения: 62
Много благодаря за бързите отговори. Смятам да пробвам с Дуфалак и подходяща диета. Разбрах че Дуфалак е подходящ дори за кърмачета, освен това просто правел изпражненията по - меки и кашести. Надявам се това да даде резултат.  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 733
Това са хемороиди, нормално е да се получат след нормално раждане. Гинеколожката ми ми изписа някакви свещички, които се поставят аналано - много бързо се почувствах по-добре (ама не заради аналното поставяне - извинете за простотията, но не се въздържах Laughing )

# 12
  • София
  • Мнения: 4 585
аз имах същия проблем и заради спиналната упойка.

Наистина ли се получава от соиналната упойка?
И аз имах такъв проблем след раждането, само че секцио.
Можеш да пробваш с чаша топла вода и една лъжица мед в нея.
Иначе за хемороиди има разни кремове - Детралекс, Масту... Питай  лекар или фармацевт.
Също можеш да си правиш седяща със смрадлика. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 244
За хемороидите има медикаменти с локално приложение (свещички, кремове с апликатор), които не пречат на кърменето.

# 14
  • Мнения: 524
И аз бях така, пиех "Зарсена" те са на билкова основа, а може да опиташ и с "Активия" в шишенца, действало. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт