До каква възраст...?

  • 1 441
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 983
От скоро се преместихме в нов апартамент и няма кой да ни помага. Нямам време да пера на ръка и се питам:
1. мога ли да слагам в пералнята дрехите на бебетата, заедно с нашите. Момиченцата ми са на 10мес.
2. хавлии, одеала и подобни до каква възраст се гладят
3. кога спряхте да изварявате водата на децата, въпреки че аз до годинка мисля да си я изварявам, но слушам, че някои майки дават вода за кърмачета без да я изваряват.
 
Мислех и още нещо да питам, но ми изкочи от главата. Но в момента най- важен ми е 1ия въпрос.

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Може, разбира се, да ги переш с вашите дрехи, стига да разделяш белите от цветните Simple Smile

Не се пере заедно с дрехи на големи, ако: някой има краста, въшки или нещо подобно.
Или ако големите са пещерняци и са се прибрали кални от глава да пети. Simple Smile

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
1. Пера всичко общо от първият ден.
2. Хавлии и одеала не съм гладила никога
3. Не съм изварявала никога вода.

Когато децата поотраснат аз, за себе си предпочитам да отделям повече време за общуване с тях, отколкото за гладене например. По-полезно е за децата:)

# 3
  • Мнения: 3 611
1. След 6тия месец zапочнах да пера дрешките му с нашите, беz бельото му, него го пусках отделно.
2. Хавлии и одеала не сьм гладила... (слагам им ленор и си ги вадя меки и пухкави от сушилнята).
3. След 6тия месец zапочнах да давам неиzварена иzворна вода.

# 4
  • Мнения: 4 555
А защо вариантите ти са да ги переш с вашите или да переш на ръка?
Не може ли просто да переш в пералнята самостоятелно бебешките дрешки?

# 5
  • Мнения: 4 406
Може, разбира се, да ги переш с вашите дрехи, стига да разделяш белите от цветните Simple Smile

...или просто ползваш цветоулавящите кърпички на Бу ...
 Laughing Laughing няма нищо страшно да смесиш дрехите.
все още гладя хавлиите, но това е защото ми харесва, не че е наложително  Embarassed
водата за пиене изварявах до 8 месец

# 6
  • Мнения: 983
А защо вариантите ти са да ги переш с вашите или да переш на ръка?
Не може ли просто да переш в пералнята самостоятелно бебешките дрешки?

Защото не мога да напълня 1 пералня с техните дрехи, а нямам опция- половин пране.
Благодаря за отговорите, 1 грижа по-малко с тези дрехи, че откакто се преместихме съм полудяла.

# 7
  • Мнения: 985
А защо вариантите ти са да ги переш с вашите или да переш на ръка?
Не може ли просто да переш в пералнята самостоятелно бебешките дрешки?
...аз така правя... Peace Водата- розовия етикет на Девин не я изварявам отдавна,но ако е от чешмата-задължително!.Гладих само един път-за изписването. Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 232
1. Аз пера отделно дрехите на Мони, но защото искам да й миришат на Тео бебе /харесва ми за нейните неща  Embarassed/ А иначе пускам и цяла програма, въпреки че е пълна до половината, когато са по-мръсни и искам по-високи градуси. Общо взето харченето на вода и ел.енергия е едно и също и за половин и за цяла програма.
2. Никога не съм гладила хавлии и одеала.
3. Изварявах до 6тия месец, след това съм давала изворна без да я изварявам.

# 9
  • Мнения: 666
1. Аз пера в пералнята отделно от нашите дрехи, но бебо има винаги толкова много за пране че няма място и за наши дрехи;
2. Хавлиите гладя ако имам време, тоест много рядко  Mr. Green
3. Вода преварявам в термо-каната.  Peace

# 10
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз слагам нейните дрехи, заедно с нашите
От 5 мес не изварявам водата, или давам изворна, илиот каната Брита
Отдавна не й гладя одеалцата

# 11
  • Мнения: 3 478
Олееее, само аз ли събирам по една пералня за дребната. Това е и единствената причина да ги пера все още отделно. А на теб с две как ти е трудно да събираш пране незнам Mr. Green.?

Пране не гладя, почти всичко ( с малки изключения) излиза под супер форма от сушилнята. Ама и да не излизаше одеяла и хавлии пак нямаше да гладя.

Вода никога не съм преварявала, давам детска бутилирана.

И в заключение, особено на тази  възраст няма да има никакъв проблем да си перете дрехите заедно с децата.

# 12
  • Мнения: 5 401
1. Пера дрешките му отделно.  Peace Въпреки че се мърля яко в парка и не страдам от излишни страхове, а напротив, старая се да го калявам, мисля докато не тръгне на ясла, да продължавам в този дух. А и също успявам да събера цяла пералня от неговите парцалки!  ooooh!

2. Гладила съм всички бебешки неща до към 3-тия месец. Както Реза е писала, по-важно е да имаш време за детето, а не за домакинстваници!  Peace

3. От известно време вече не изварявам, а му давам от кана Брита.

Побърка ли се вече от мнения?!   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 733
1. Никога не съм прала дрехите на Калоян на ръка. Винаги в пералнята, но не ги смесвам с нашите (принципно не е проблем да ги переш с вашите дрехи). Почти през ден пускам неговите дрехи, защото се събира цяла пералня:) ;
2. Хавлии и одеала никога не съм гладила, а дрешките му гладех само първия месец;
3. Като стана на 4-5 месеца спрях да преварявам водата и започнах да давам Девин изворна, непреварена.

# 14
  • Мнения: 983
До сега нямах проблеми да изчакам 3 дни да се съберат дрехи, но за зимата още не съм си накупила много нови и гледам да пускам пералня всеки ден или през ден.

Благодаряяя мноооогооо.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт