Гнойна ангина и афтозен стоматит?

  • 4 395
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 587
Помогнете Praynig дъщеря ми вече 7 ден е с гнойна ангина и афтозен стоматит. Някъде четох във форума че успешно се лекува последното с Гранугорин. НО го няма в аптеките. Кажете ако знаете къде да го намеря във Варна?

# 1
  • Мнения: 2 082
Във ветиринарната аптека-казва се гранулин.вие сте към края на болеста-оше два ,три дни и трябва да сте добре...

# 2
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Аз знам че се казва Гранофорин /животински йод/ и да продава се във ветеринарните аптеки. За афтите от опит препоръчвам Дактарин орал гел

# 3
  • Мнения: 5 582
Гранофурин-а (за човеци,не за животни) го няма отдавна,някои аптеки го приготвят.Дактарин (антимикотичен препарат)няма смисъл,ако са обикновени афти.Виждам,че детето е на 12 години,може да прави гаргара с 1,5 % кислородна вода (3 % от аптеката,разредена с топла вода 1:1),но не е приятно.Гаргара с антибактериална вода за уста-има много по аптеките също върши работа и таблетки за смучене-Нео Ангин,Хексоралетен и др. Предполагам,че имате лечение от лекар за ангината.За афти стоматолозите имат ефективни лекарства за мазане.Бързо оздравяване ви пожелавам!

# 4
  • Мнения: 82
За афти ние ползвахме фунгостатин-гаден е, но ефикасен.

# 5
  • Мнения: 587
Аз знам че се казва Гранофорин /животински йод/ и да продава се във ветеринарните аптеки. За афтите от опит препоръчвам Дактарин орал гел

вече 3 ден  го ползвам, но без успех, заедно с Хекса....едикакво си за пръскане и Изопиназин през устата , и антибиотик. Всичко това без ефект . От 6 дни е с темпераура , не може да се храни. Въпреки че съм лекар , вече нямам идеи и сили newsm45

# 6
  • Мнения: 2 082
още малко търпение... аз давах нурофен-той облекчаваше болката и детето хапваше малко.иначе нищо не ни помогна за афтите-а бяха огромни...

# 7
  • bg
  • Мнения: 44
С такава диагноза лежахме в болница  една седмица.Освен че беше на системи защото не можеше да се храни + антибиотик, мажехме афтите с гранофурин и нистатин-и двете от аптека където приготвят лекарства. Упорито мазане трябва по няколко пъти на ден.Дактарина е много слаб и ние сме го ползвали.Общо взето се възстанови бавно и после трябва витамини и др. за повишаване на имунитета.

# 8
  • Мнения: 14 900
Гранулина е малко "по силен" от Грануфорина, туширай внимателно /тампона да не е прекалено напоен/. За ангината гаргара с чай от лайка.
В момента сина ми е с гнойна ангина. Освен антибиотика, гаргарите, мазането .... се опитвам "да обирам" гнойните налепи по сливиците. При вас не знам дали е възможно заради афтите, но Т идва от инфекцията на сливиците и е висока и упорита.

# 9
  • Мнения: 1 984
Аз знам че се казва Гранофорин /животински йод/ и да продава се във ветеринарните аптеки. За афтите от опит препоръчвам Дактарин орал гел

вече 3 ден  го ползвам, но без успех, заедно с Хекса....едикакво си за пръскане и Изопиназин през устата , и антибиотик. Всичко това без ефект . От 6 дни е с темпераура , не може да се храни. Въпреки че съм лекар , вече нямам идеи и сили newsm45
за температурата някакъв метамизол ли давахте? много често прави афти като странична реакция. аз бих препоръчал стоматолог да прегледа детето, те си имат подходяци лекарства и методи за лечение. ако афтичките са на лесно много бързо успокоява индекстола. не използваите ветеринарни препарати за деца. не насилваите детето да яде, вероятно и хранопроводът и стомахчето са засегнати от афтичките. ще си наваксате после. 

Общи условия

Активация на акаунт