въпрос към практикуващите ПЗ

  • 365
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 142
сигурно вече ви е омръзнало да слушате оплаквания относно захранването и неяденето на децата. много се извинявам ако темата е станала банална, но вече се побърквам от съмнения и въпроси дали давам на дъщеря си всичко необходимо.
ситуацията е следната: от както съм я захранила на 6 месеца тя не обича да яде зеленчукови и плодови пюрета, яде с удоволствие единствено бананова каша. кърмя я на поискване, но съм заместила едно хранене в 18 часа с каша. на обед се опитвам да й дам зеленчук, а преди или след това и някакъв плод, от които тя приема 1-2 лъжички със зор. но вече ми омръзна да тормозя детето си и да изхвърлям пълни бурканчета (пробвала съм и с готвено, но резултатът е още по-отчайващ) и затова съм решила да й давам от това, което ям и аз. прочетох статиите за ПЗ в Библиотеката, но сега ме гложди друг въпрос. да й оставя ли кашата като едно хранене, а през другото време, когато седна и аз на масата да й давам разни неща да пробва или трябва да махна и кашата и да продължа без заместено хранене? и от кога започват да се дават по-големи количества от храната ако детето прояви интерес, разбира се?
Благодаря предварително   bouquet

# 1
Това, че детето обича банан не е лошо и не виждам защо да не го запазиш това хранене. Сигурно има нещо в банана от което детето се нуждае, а и според мен в един момент ще му писне и ще  иска да яде нещо друго. Почни с  ПЗ и виж как ще тръгне. Според мен трябва да се пробва всичко. Но имай предвид, че детето трябва да си набавя нужните хранителни вещества и все пак трябва да изяжда някакво определени количество храна, а общата храна е солена и пикантна.
Моето дете много мъчно го захраних. Според мен коремчето му трудно свикна с твърдата храна. Прояде към година и половина, но и сега е на периоди- 1, 2 седмици яде после спира и така. Казват, че е нормално и че децата ядат когато растат после спират да растат и намаляват храната, но аз все си мечтая за едно добро прасенце, което папка вичко и иска още feeding . Иначе детето ми прояде плодове към 2 годишна възраст, зеленчуци много, много не обича, а каши винаги е мразил. Всички са различни и имат различни нужди, затова трябва да е действа според детето.

# 2
  • Мнения: 1 947
  neta, щом си хапва банановата каша с апетит, не я махай, а защо да не опитате и с истински банан -
на четвъртинки - много е лесно за ядене, че и вкусно, освен това. Simple Smile Давай неща, които няма да я
затормозят със силно пикантен вкус или аромат - отделни парченца от яденето. Също меки плодове
и зеленчуци (сварени) на парчета и да си ги взима сама е най-добре. Количествата - новата храна
по малко (три микродози - колкото оризено зрънце), а вече опитаното - колкото пожелае.

Общи условия

Активация на акаунт