кръвен тест

  • 2 055
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
може ли този кръвен тест да бъде направен без знанието на личен лекар т.е. без направление , а просто да отида в съответната лаборатория и да си го поискам.ако някой си е правил така и ако може да ми каже точна как става,колко струва и някакви подробности. newsm78

# 1
да може... как става ли? отиваш в шейново(или кадето искаш),но аз знам за там само. плащаш си на касата. взимат ти кръв , носят ти пробата в лабораторията и след 2 часа си го взимаш Simple Smile
На мен ми взеха последния път 16 лева.
успех

# 2
  • Мнения: 820
Почти всички лаборатории в София правят такъв тест (може да звъннеш предварително по телефона за по сигурно). Няма нужда от направление. Струва около 15 - 20 лв.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 814
Да може - дава се венозна кръв.
Дано да е станало Grinning

# 4
  • Мнения: 7 718
Във всяка лаборатория взимат кръв за тест за бременност. Казваш, че искаш тест за бременност. Струва около 20 лв. Резултатът излиза до два-три часа. Не ти трябва никакво направление, не се покрива от касата. Късмет. Laughing

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Във всяка лаборатория взимат кръв за тест за бременност.
успех Peace

# 6
  • Мнения: 29
Здравейте, момичета!

Сигурна съм, че ще можете да ми помогнете  Simple Smile

Днес си направих кръвен тест за бременност и веднага ви пиша - total Бета ЧХГ 0.71 mU/ml  Довечера съм на гинеколог, но нямам търпение да разбера какво означава този резултат.

Днес е 8 ден от евентуална овулация, и 29 ден от МЦ. Днес трябваше да ми дойде, но  засега все още няма и следа от лелката.

Моля ви, ако някой може да разтълкува резултата, да пише!

Благодаря ви предварително!

# 7
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Стойност под 5 се смята за отрицателен резултат.

От друга страна, как днес трябва да ти дойде, а е 8 ден от овулацията?  newsm78 Обикновено периодът между овулацията и менструацията трябва да е 12-14 дни. Ако си сигурна, че овулацията ти е била преди 8 дни, значи е рано за цикъл. Ако пък лутеалната ти фаза е 8 дни по принцип, значи имаш проблем.

# 8
  • Мнения: 29
Този месец, засякох овулация на 22-ри ден( с помощта на ову тестове), а по принцип МЦ ми е 29-30 дена.  Иначе според моите изчисления (на базата на предишни месеци), ЛФ ми е 13 дена. Тестът го направих днес, защото гинекологът ме накара.

Според това, което съм чела е рано дори за кръвен тест, но щом доки е казал.... Simple Smile

# 9
  • Мнения: 989
Ако днес ти е 8 ден след овулация и по принцип ЛФ ти е 13 дни, значи трябва да очакваш цикъла си след 5 дни. Когато се измества овулацията се променя и дължината на цикъла. Мени се дължината на овулаторната фаза, а не на лутеалната. 8 ден е рано за кръвен тест, трябва да минат поне 11 дни слд ову.

# 10
Velmona, когато аз правих кръвен тест-моят показа < 0.01 и аз го бях направила на 8-ми ден.Твоят е почнал да се покачва-но е доста рано да покаже стойност за положителен резултат.Изчакай няколко дни и към 11-ти ден повтори-ако се е покачил хормона-има шанс за бременост.Стискаме ти палци.Успех:)

# 11
  • Мнения: 7 718
Тестовете за овулация са доста несигурен метод.
Ако имаш редовен цикъл и с еднаква продължителност около 28-29 дена, то този тест показва липса на бременност.

# 12
  • Мнения: 29
Мили, момичета,

Благодаря ви за отговорите. Ще чакам, друго и без това не ми остава Simple Smile Дано този път е станало Praynig, вече 9 месеца безуспешно бебеправим.  Ако пък не, здраве да е, както беше казала една съфорумничка "Нова цикъл, нов късмет!"

Успех на всички в бебеправенето!

Общи условия

Активация на акаунт