Болки в тазобедрените стави при бременност?

  • 6 611
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Или по-точно там където е свръзката на бедрената кост и таза, и от двете страни.

При първото дете почнаха към 6-7 месец, появяваха се, когато повече съм се движила през деня, или съм чистила из къщи, и то не толкова по време на самото движение през деня, ами на следващата нощ и много пъти и на следващия ден. Това нещо продължи и след като родих, примерно при всяко пазаруване, защото ние сме малко по американски, пазаруваме веднъж седмично и после докато качим торбите горе ... и аз просто си знаех какво ме чака един два дена - сииилни болки. Това нещо продължи поне половин година след раждането, после се оправих и бях ОК.

сега при втората бременност това почна да се появява още в 4 месец (сега съм 4 м и половина), но може би има предпоставки - първо много по-голямо натоварване покрай гледането на малкия, второ - бременността я почнах 6-7 килограма повече в сравнение с първата бременност (ако това има значение).

иначе гърбът не ме е болял нито преди нито сега

при други случвало ли се е подобно нещо с тазобедрените стави?

# 1
  • Мнения: 729
Да,това се случва на по-голяма част от бременните.Някой го чустват от по-ранни месеци,а други по-късно.Това е нормално.Аз също имах такива болки.

# 2
  • Мнения: 10 982
Не съм имала болки, но съм чувала, че е нормално, понеже през бременността ставите се "разхлабват".

# 3
  • Мнения: 129
Не съм имала болки, но съм чувала, че е нормално, понеже през бременността ставите се "разхлабват".

ами да при първата бременност 8-9 м. като ставах от стол някой път имах чувството, че краката ми едвам държат горната част на тялото  Rolling Eyes
сега все още няма такива ефекти

но и при двете бременности имам много голям корем, може би и това има значение

# 4
  • Мнения: 10 982
но и при двете бременности имам много голям корем, може би и това има значение

Моят не беше голям и до края стоеше високо. Може би затова не съм имала болки.

# 5
  • Мнения: X
И аз имах болки и при двете бременности-въпреки,че не съм качвала много килограми/първия път 15,втория 18/,но това все пак е допълнително натоварване на ставите,отделно дето в последните месеци се почва подготовко за раждането и тогава знам,че е нормално да те понаболява......радвай,се че поне не те боли гърба...че тогава място няма да можеш да си намериш/аз така изкарах последните месеци/

# 6
  • Мнения: 148
нормално, понеже през бременността ставите се "разхлабват".
Аз лично имах толкова силни болки, придружени със схващане на десния крак, че ми се е случвало през нощта като стана да пишкам да не мога да се добера обратно до леглото. Единият път седях в коридора без да мога да мръдна близо половин час. Когато на сутринта казах на съпруга ми, той ме упрекна, че не съм го събудила. Нооооооооо представяте ли си ситуацията - посред нощ да крещя (за да ме чуе от края на коридора чак в спалнята). Та нали той щеше 5 инфаркта да получи, докато дойде до мен и разбере, че ми се е схванал крака, а не се случва нещо много по-страшно. Интересното е, че при мен тези болки отминаха в края на 8-ия месец. Но моя позната си ги влачи до последно и дори няколко месеца след раждането.

# 7
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
И при мен има такива болки, но аз съм предразположена, защото съм с вродена двустранна луксация на тазобедрените стави. Най-лошото е че болките понякога са много силни, но каквото и да пия, не ме облекчава. Не ми се мисли при втора бременност как ще е .

# 8
  • Мнения: 4 496
При третата бременност имах такива болки,постоянно ме болеше,а вечер-още повече.При ставане от стола или леглото направо ме прерязваше,чак съм клякала от болка.Карах тати да ми разтрива кръста ниско долу,олекваше ми по малко.

# 9
  • Мнения: 1 910
При мен бяха 8-9 месец, нищо не ми помагаше.
Мисля, че няма значение корема, защото мен ме боляха по същтото време и китките и челюста ужасяващо.

Общи условия

Активация на акаунт