Много съм зле с цветовите комбинации

  • 7 154
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 063
Започваме ремонт.
Почти нямаме идея в какви цветове да направим всичко стаите, мебелите, пода.
Единствените ясни неща, т.е. мебелите, които засега за сигурни като цвят, са:

1. Кухнята - шкафовете са светло дърво с декорации от череша. Бял хладилник и бяла печка. Тук искаме да сложим кухненски ъгъл и маса, само това.
2. Детска/Спалня - голяма спалня от бяло дърво. Искаме да сложим голям гардероб и евентуално нощно шкафче, а за вбъдеще ще реорганизираме, добавяйки кошара и други детски неща, но засега ще е спалня.
3. Хол - голяма секция в тъмно кафяво (леко червеникаво) и бюро в по-светло кафяво. Искаме да сложим холова гарнитура, ъглова, маса, някаква поставка за тв.
4. Баня и тоалетна - в едно са, много малко помещение. От други теми си харесах много приятна комбинация в зелено, бяло и оранжево. Не искам да е стандартно - в синьо или зелено.
5. Коридор - в него ще има само антре.

Давайте идеи за цветови комбинации, моля ви. Обичаме топли цетове, мъжът ми е твърдо против червеното. Не знам дало е удачно всяка стая да си има своите цветове или да се мисли за апартамента като едно цяло и всичко да е в един цвят, но с различни нюанси...

Много благодаря предварително на всички, които ще ми дадат идеи Blush
Надявам се Малена да се включи, ценя мнението й особено много Blush

# 1
  • Мнения: 4 380

Започваме ремонт.
Почти нямаме идея в какви цветове да направим всичко стаите, мебелите, пода.
Единствените ясни неща, т.е. мебелите, които засега за сигурни като цвят, са:

1. Кухнята - шкафовете са светло дърво с декорации от череша. Бял хладилник и бяла печка. Тук искаме да сложим кухненски ъгъл и маса, само това.

На практика всякакъв цвят би могла да използваш. Дървесината е неутрална. Друг е въпросът че нюансите на дървото могат да бъдат топли или студени и да изискват специфични нюанси на дадения цвят. Препоръчвам цвета на стените да избереш изхождайки от цвета на текстила (тогава, когато го подбереш).

2. Детска/Спалня - голяма спалня от бяло дърво. Искаме да сложим голям гардероб и евентуално нощно шкафче, а за вбъдеще ще реорганизираме, добавяйки кошара и други детски неща, но засега ще е спалня.

Виж по-горе. Практически същото важи и тук. Спалнята се прави изцяло от текстила, за чийто избор имаш карт-бланш.


3. Хол - голяма секция в тъмно кафяво (леко червеникаво) и бюро в по-светло кафяво. Искаме да сложим холова гарнитура, ъглова, маса, някаква поставка за тв.

Избора на цветове по-скоро съобрази със стила и осветеността (изхождам от по-тъмната повърхност на секцията, въпреки че си е друго да се види). Пак ще ти кажа, че най-лесно е да се ориентираш по текстила. Избора на килим може да зададе идеята.


4. Баня и тоалетна - в едно са, много малко помещение. От други теми си харесах много приятна комбинация в зелено, бяло и оранжево. Не искам да е стандартно - в синьо или зелено.

За малко помещение избягвай разноцветие и контраст. Колкото по-шаренко, толкова по-малко ще изглежда. Разбира се, не трябва да се забравя за акцентите.
 

5. Коридор - в него ще има само антре.


И аз не разбрах от къде трябва да се изсмучат тези идеи за цветове при тази информация? #Crazy Съществуват милиони цветове и всеки е възможен. Комбинации дал господ -онези милиони в геометрична прогресия. Laughing


# 2
  • Мнения: 3 453
Стеф,
нашата баня също е малка. Избрахме комбинация - зелено, бяло и фриз с керемиден цвят. Получи се страхотно. Зеленото и бялото придадоха обем на банята. Сега изглежда доста по-голяма. Зеленият цвят е светъл и маслен. Стои добре и се съчетава чудесно с бялото.

За останалите стаи спокойно можеш да избереш различни нюанси на охрата.
Колкото по-малка стая, толкова по-светъл цвят! Peace
Добре ще е, ако таваните не са бели.
 Ние избрахме най-светлия нюанс на цвета на стените. Например - всекидневната ни е в охра - едната стена е по-тъмна, останалите са в по-светъл нюанс, а тавана е почти бял, но не точно. Цвета е много бледа охра, почти не се забелязва разлика с бялото, но придава една особена мекота.
Съветвам те първо да избереш марка боя. Намери търговски представител. Поискай да ти предостави картел с цветове за 2 часа. Разгледай цветовете на спокойствие, по възможност на дневна светлина. Никога не избирай цвят в магазин. Помещенията не са добре осветени.

За коридора избери светъл цвят, защото това помещение е най-тъмната част в жилището.

Успех! Hug

Последна редакция: нд, 16 сеп 2007, 17:40 от _Hope_

# 3
  • Мнения: 4 380
Не разбрах, Норе, защо препоръчваш тази охра. Защото сама си боядисала в охра? Знаеш ли колко потребители има във форума? И колко различо боядисани апартаменти.

Това е много грешно схващане на цвета и големината на помещението. На визуалния обем на дадено помещение има влияние разноцветността, контрастите, визуалната претрупаност както с мебели (често избирани несъразмерни като големина), така с декорация (шарки по тапети, заигравки с чупки по стени и тавани и т.н.). Осветеността на стените играе роля в осветеността на стаята- не във визуалното впечатление на големината и.
 С цветен таван се постига прихлупващ и обвиващ ефект. Това бива желателно за спални обикновенно и рядко стои добре в други помещения освен в случаите на неправилни тавани с мансардни скосявания или много високи.

# 4
  • Мнения: 3 453
Ксения,
ще те помоля да не се заяждаш като начало! Wink
Не препоръчвам охрата, просто дадох пример, как могат да се комбинират различните нюанси на едни цвят в дадена стая. Исках да обясня на Стеф, че не е задължително стените в една стая да са боядисани в един цвят, а тавана да е бял. Всичко е въпрос на вкус и предпочитания. Дадох пример, това е!
За прихлупващия ефект на цветния таван - хайде пак прочети добре поста ми! Добре съм обяснила, че е по-скоро бял, но с нюанс.
Виждам, че си "специалист" в областта. Оставям те да се вихриш на воля! Peace

# 5
  • Мнения: 4 380
Ксения,
ще те помоля да не се заяждаш като начало! Wink
Не препоръчвам охрата, просто дадох пример, как могат да се комбинират различните нюанси на едни цвят в дадена стая. Исках да обясня на Стеф, че не е задължително стените в една стая да са боядисани в един цвят, а тавана да е бял. Всичко е въпрос на вкус и предпочитания. Дадох пример, това е!
За прихлупващия ефект на цветния таван - хайде пак прочети добре поста ми! Добре съм обяснила, че е по-скоро бял, но с нюанс.
Виждам, че си "специалист" в областта. Оставям те да се вихриш на воля! Peace

Не се заяждам, а поправям. Разликата е голяма.

Не схващам как с примера на охрата си искала да дадеш пример за комбиниране? Нито охрата, нито белите тавани имат връзка с въпроса. Примерите както казах са милиони, с различни съчетания милиарди.

Охрата между другото е цвят свързван по-скоро с кънтри стил или кънтри-класика.

# 6
  • Мнения: 3 453
Ето примери с различни нюанси на охрата. Кънтри стил казваш... Thinking

http://www.thehome-bg.com/index.php?nAction=100050&nRecordId=405

http://www.thehome-bg.com/index.php?nAction=100050&nRecordId=339

http://www.thehome-bg.com/index.php?nAction=100050&nRecordId=171

Аз успешно съчетах светла охра и мебели венге. Да ти кажа, никак не е кънтри, но щом казваш....Съжалявам, че още не мога да покажа снимки! Peace Погледни последния линк, по-точно къта за хранене. Това имам предвид.
Всъщност, всеки си има свои предпочитания. Хайде да приключим спора и да оставим останалите да се включат. Темата е за набиране на мнения все пак! Peace

Последна редакция: нд, 16 сеп 2007, 19:02 от _Hope_

# 7
  • Мнения: 950
OOO привет и от мен, аз чисто и просто ще те посъветвам да използваш цветове които на  теб ти харесват /може би любими цветове/ за да ти е приятно в твоя апартамент ,ако избереш по препоръка от други хора и после не ти хареса  newsm78.А и още нещо немисля че xenia е права че като се избере килим или дамаска и ще се избере и цвят за стена .Може да не съм "дизайнер " ама и не възприемам някви хора дето туку се излюпили "дизайнери" да си налагат мнението и да се мислят за велики.
xenia наскоро четох тема в която много се заяждаше и се изтъкваше колко си велика и колко сме прости останалите ,сори ама няма да се съглася с теб.Просто полудях как ми пречеше на темата в която бях в момента да чета само твоите изкавания и то заяждащи. #Cussing out
1.Защото всяка една жена си има свое усещане независимо дали е дизайнер или архитект
2.Не си мисли че като питат всички тук за съвет и ще тръгнат като кон с капаци да изпълняват нашите предложения.
3.Това че в момента се използват нещата които има по списания и магазини ,може да е чисто нашо виждане и не защото е модерно а просто ни харесва .
4.Ако обичаш недей да подценяваш повече мамите в този форум ,защото всяка една изпъква с нещо.Може да не ги познавам и да съм нова ,но съм сигурна .
5.Ако си добра в работата си моля не го показвай тук а на твоите клиенти ./да знаеш че не познавам малена с която спорехте/,просто мое лично мнение е .
6.Скоро ще правя апартамент /за първи път / ,но никой не питам защото знам какво искам и какво харесвам и да от новите неща са много ясно  Grinning
БЪДИ ПО ДОБРА КЪМ НАС МОЛЯ !  friendship

p.s.Извини ме не те познавам ама наистина много се изнервих .


hope Добро е предложението което си дала ,поздравявам те за добрия избор и весел живот във вашето жилище.Simple Smile

Последна редакция: нд, 16 сеп 2007, 20:17 от sisa g

# 8
  • Мнения: 4 380
OOO привет и от мен, аз чисто и просто ще те посъветвам да използваш цветове които на  теб ти харесват /може би любими цветове/ за да ти е приятно в твоя апартамент ,ако избереш по препоръка от други хора и после не ти хареса  newsm78.А и още нещо немисля че xenia е права че като се избере килим или дамаска и ще се избере и цвят за стена .Може да не съм "дизайнер " ама и не възприемам някви хора дето туку се излюпили "дизайнери" да си налагат мнението и да се мислят за велики.
xenia наскоро четох тема в която много се заяждаше и се изтъкваше колко си велика и колко сме прости останалите ,сори ама няма да се съглася с теб.Просто полудях как ми пречеше на темата в която бях в момента да чета само твоите изкавания и то заяждащи. #Cussing out
1.Защото всяка една жена си има свое усещане независимо дали е дизайнер или архитект
2.Не си мисли че като питат всички тук за съвет и ще тръгнат като кон с капаци да изпълняват нашите предложения.
3.Това че в момента се използват нещата които има по списания и магазини ,може да е чисто нашо виждане и не защото е модерно а просто ни харесва .
4.Ако обичаш недей да подценяваш повече мамите в този форум ,защото всяка една изпъква с нещо.Може да не ги познавам и да съм нова ,но съм сигурна .
5.Ако си добра в работата си моля не го показвай тук а на твоите клиенти ./да знаеш че не познавам малена с която спорехте/,просто мое лично мнение е .
6.Скоро ще правя апартамент /за първи път / ,но никой не питам защото знам какво искам и какво харесвам и да от новите неща са много ясно  Grinning
БЪДИ ПО ДОБРА КЪМ НАС МОЛЯ !  friendship

Нещо не схванах написаното тук за какво се отнася и какви такива "заяждащи изисквания" съм имала? Shocked Да обсъждаме неща които касаят други теми в мястото за тях, а (нямам честно казано никакви спомени за какво става дума)?

В тази тема никакви конкретни неща не съм предлагала за да говориш за някакво налагане. Точно обратното, казах че изборът и е практически неограничен и да се предлага нещо конкретно като цвят е глупаво (защото няма опорна точка и база по която да се съди, защото всеки си има собствен вкус и предпочитания и защото цветовете са милиони).

Колкото до споменатия килим, това е добра "отправна точка", т.к. изборът на модели, десени, цветове, не е толкова голям. Цвят за стените винаги може да се подбере към текстила от гама с милиони варианти, а текстил към избран вече цвят е по-трудно. Във втория случай се налага да се съобразяваш при избора на текстил с цветовете на стаята и изборът съответно се стеснява още повече. Давам един ефикасен трик, който се използва от професионалисти. Дали ще се възползвате си е ваш избор.

Hope, показаните от теб снимки са в жълто, бежово и кафяво. Никъде не видях охра.

Да поясня че като гледам съм разбрана неправилно. Не може да става дума за лепване на етикет на даден цвят конкретно към определени стилове, но по-скоро обратната връзка. Определени стилове имат изисквания за дадени цветови гами. И в тази връзка може да се каже, че охрата е цветът на класическо-кънтри стил, въпреки да не е изключена употребата на този цвят и в други.

# 9
  • Мнения: 950
Ми например ако си преброиш споренията с малена в темата "какво не бих повторила" или нещо подобно /относно обзавеждането/ от четене на подобно обяснение като това което даже сега си писала даже не си спомням какво съм чела,смятай колко бях ядосана вече . newsm61
Както ти казах не те познавам и неискам да те обиждам и не съм ти казала нищо лошо ,просто ни подценяваш нас а изтъкваш себе си.Не мислиш ли че повечето мами ходят на работа/не и аз / и им е писнало от колежки които ги подценяват/предполагам само newsm78/ а и  шефове които им мрънкат и недоволничат.Точно затова им е приятно тук да седнат и да полафят с някоя мама дали я познават или не няма значение ,просто се разтоварват от всичко и научават интересни неща които ги вълнуват  Wink
Спирам повече казах каквото имах /обясних ти спокойно/ да не обръщам темата на момичето което търси своя цвят  Peace


Oх определено си много зле , и не мисля че е само мое мнение защото изчетох и доста които също като мен не те приемаха насериозно.Не съм само аз която не те приема на сериозно ,такива новоизлюпени дизайнери се имат за богопомазани и велики.Ама не сте нищо особено просто защото не допринасяте  особено много на хората.Някои въобще нямат нужда от такива "дизайнери" могат го и сами.
спирам да се занимавам с теб просто правиш празни приказки ,това е "бля-бля" ако не знаеш.
Както искаш ме възприемаш не ми пука.

Последна редакция: нд, 16 сеп 2007, 21:56 от sisa g

# 10
  • Мнения: 4 380
Ми например ако си преброиш споренията с малена в темата "какво не бих повторила" или нещо подобно /относно обзавеждането/ от четене на подобно обяснение като това което даже сега си писала даже не си спомням какво съм чела,смятай колко бях ядосана вече . newsm61
Както ти казах не те познавам и неискам да те обиждам и не съм ти казала нищо лошо ,просто ни подценяваш нас а изтъкваш себе си.Не мислиш ли че повечето мами ходят на работа/не и аз / и им е писнало от колежки които ги подценяват/предполагам само newsm78/ а и  шефове които им мрънкат и недоволничат.Точно затова им е приятно тук да седнат и да полафят с някоя мама дали я познават или не няма значение ,просто се разтоварват от всичко и научават интересни неща които ги вълнуват  Wink
Спирам повече казах каквото имах /обясних ти спокойно/ да не обръщам темата на момичето което търси своя цвят  Peace


Споровете ни с Малена са си спорове между две гледни точки. Не виждам какво има това да ядосва някой друг. Не си припомням някъде да съм се самоизтъквала и подценявала друг. Ако съм критикувала някакво становище, това е критика на самото становище. Да критикуваш нещо, не е равносилно на самоизтъкване. Критическото мислене е двигател на прогреса.

Всъщност, защо примесваш неща от други теми в случая? Нещо не схващам връзката. Спорила съм не само с Малена. Нормално е да има различни гледни точки по дадени въпроси, а хората отдавна са казали че в спора се ражда истината. Да ти давам сега отчет с кого и по какъв повод съм спорила не съм в състояние, пък и на какво основание и в каква връзка. Ще помогне на човека да си избере цвят? Или самия факт че съм спорила с някой вече е достатъчна компрометация на това което споменавам в случая? Между другото, обучението в най-добрите университети в света се състои в непрекъснати дебати и спорове в групи, където учащите се оценяват по критерий "критическо мислене". Разярение от факта, че някой не мисли като теб е признак на липса на широка скроеност, отказ да се допусне, че може би този който греши в случая си ти самия и до известна степен признак на безсилие. Който умее да мисли по дадена тема, той отстоява тезата си с факти и доводи, а не с разярени физиономии. Това го споменавам  генерализирано, по принцип, и не с цел да те засегна.

# 11
  • Мнения: 9 063
О, моля ви се, не се карайте, плииз Praynig Praynig Praynig
Сега виждам че сте ми дали обширни отговори, което много ме радва, но утре сутрин ще ги прочета (тъкмо се прибираме от сватба) съвсем внимателно.
Сърдечно благодаря!!!

# 12
  • Мнения: 950
Stef извини ме че ти  Praynig  попречих с моите изказвания ,не исках да обидя общо взето никой ама не се стърпях  Embarassed ,понякога устата ми е голяма не само за усмивки ами и други подобни неща /да споря/  fiuuuuuu Innocent
А относно боя за стена се сетих че имаше един сайт /може би на оргахим/ newsm78,на който сама задаваш в какви цветове да боядисаш стената  и се вижда веднага само дето снимката дето са избрали може да не съвпада много с твоето обзавеждане но все пак за ориентир може би ще ти послужи . Wink

Да намерих го ;http://www.orgachim.bg/index.php?location=virtual1

# 13
  • Мнения: 9 063
Линкът е страхотен, сега се забавлявам с него и определно ми дава нагледна представа! Предполагам трябва да купим мазила на Оргахим, ако искам цветовете да отговарят, а Embarassed

Ксения, благодаря ти за професионалния отговор. Като цяло, идеята ми беше, че не знам в какви цветове да боядисваме, какви дамаски да избираме, какъв ламиниран паркет - и тъй като в момента имаме мебели, които ще си останат тук, предположих, че с тях е редно малко или много да се съобразим, за да не стане грозно после.

Хоуп, мъжът ми също клони към охрата и нейните нюанси, аз обаче искам и нещо по-така. Може би една от стаите ще е такава Grinning

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт