Брой хранения дневно през 6-тия месец.

  • 524
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 675
Здравейте момичета.Имам момиченце на 6 месеца.Захранихме се с зел.пюре.През другото време сме изцяло на кърма.Но проблема е там ,че вече бебка не огладнява на 3 часа,а на 4 часа.При вас как е положението?През колко часа се кърмите?                                                         

# 1
  • Мнения: 758
Ние се храним все още по 6 пъти, въпреки че педиатърката каза че трябва да са пет. Ама това са неща, които неможе да са еднакви за всички бебета. Някой път огладнява на 4 часа, някой път на повече или по-малко от 4. Вечер яде по-начесто. Аз лично се радвам ако кърмя по-нарядко.. Wink
Ако не иска да яде на 3 часа, няма смисъл да я насилваш, детето си знае най-добре.

# 2
  • Мнения: 8 242
На 6м. се кърмехме МНОГО пъти.. Може би 10тина през деня и толкова през ноща. Тепърва започвах тогава захранването..
НИКОГА не съм броила хранения (кърмения в случая)  Crazy

# 3
  • Мнения: 318
Ние се кърмим по 5-6 пъти на ден + 1 нощно ( има периоди, в които суче по 2 пъти на нощ). Средно през 3 4аса папкаме. Започнах да замествам обедното хранене със зеленчуково пюре от 3-4 дни.

# 4
  • Мнения: 4 242
Никога не съм броила кърменията, но големи паузи не сме имали. Мисля че достигахме до 8-10 кърмения на тази възраст, не всички основни разбира се, някои просто за утоляване на жаждата, други за приспиване или успокоение.

# 5
  • Мнения: 675
Благодаря ви че ми отговорихте.Ние се храним така:
5.00 или 6.00ч.-кърма
               9.00ч.-кърма
              13.00ч.-зел.пюре(с триста зора изяждаме  за сега 80 грама.А трябва да ядем повече.Пробвах и да и подготвям у дома,но пак не яде.Явно ще сме злояди.Като увеличим на 120-130 гр.зел.пюре няма да се дохранвам с кърма наобяд.
              15.00ч.-плод.пюре(70-80 гр.-яде с удоволствие)
              16.00ч.-кърма
              19.00ч.-кърма
              22.00ч.-кърма


               

Общи условия

Активация на акаунт