хламидии*Б*

  • 4 229
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 885
здравеите,с приятеля ми си правих ме изследвания за хламидии.Моят тест беше отрицателен,но неговият е граничен и лекарят му назначи лечение.Може ли някой да ми обясни какво означава -граничен,хем го има ,хем го няма?

Последна редакция: вт, 31 май 2005, 16:38 от Morena

# 1
# 2
  • Мнения: 3 154
При самото изследване за хламидии се търсят антитела срещу хламидията. За половителен резултат (мисля), се приема титър по-голям от 1:16. Ако приятелят ти е около тази граница, значи за това е "граничен". Така си го обяснявам аз.

# 3
  • Мнения: 885
ако стойностите са до 9 е -,ако са м/у 9-11 граничен.А от това което прочетох почна да ми настръхва косата.неговте за единият вид е 9,за другият 6

# 4
  • Мнения: 7 716
Споко, ако е болен стойностите са зничително по-високи.

# 5
  • Мнения: 183
Аз като си правих и в резултатите пише - под 9 е отрицателен

# 6
  • Мнения: 9 074
Става въпрос за кръвен тест,нали? За положителен се смята титър над 1:32-инфото е от лаборатория Simple Smile

# 7
Хламидия се доказва чрез директен тест или днк тест на секрет за жената и урина за мъжа
хламидия не се доказва с кръвен тест - това е ала бала

# 8
  • Мнения: 183
Кръвен тест в лаборатория CibaLab миналият месец си правих.

# 9
  • Мнения: 1 320
и аз съм си правила КРЪВЕН тест за хламидия. не с урина или друг секрет.

# 10
  • Мнения: 183
laura7 а защо тогава навсякъде предлагат кръвни тестове, и като исках да ми направят това изследване не ми предложиха да ми изследват секрет, или пак поради изтърканата фраза "Заради пари...."  #2gunfire

# 11
  • Мнения: 3 154
По-добре е да се прави теста със секрет, НО факт е, че и на мен ми казаха, че е кръвен този, който правят тук. Питала съм Мели по въпроса - каза ми, че и кръвен става.

# 12
С кръвния тест се прави само бизнес нищо не доказва той - това е мнението на компетентен лекар.
Това го разбрах  след  доста обиколки по лекари .

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 757
Цитат на: Stefanie
Става въпрос за кръвен тест,нали? За положителен се смята титър над 1:32-инфото е от лаборатория Simple Smile


мммм да и аз така знам от лабораторията, стойностои под 1:32 се смятат за отрицателни.

# 14
  • Мнения: 7 716
Цитат на: deer
Цитат на: Stefanie
Става въпрос за кръвен тест,нали? За положителен се смята титър над 1:32-инфото е от лаборатория Simple Smile


мммм да и аз така знам от лабораторията, стойностои под 1:32 се смятат за отрицателни.


Всяка лаборатория работи с различни реактиви и оттам с различни референтни стойности.
Така, че всеки се съобразява с лабораторията, където е правил и не слуша другите.

Общи условия

Активация на акаунт