Има ли полова дикриминация в работата Ви?

  • 1 457
  • 22
  •   1
Отговори

Анкета

Има ли полова дикриминация в работата Ви?

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 21 сеп 2007, 22:54

  • Мнения: 4 651
Нещо ми е философско тази вечер. Въпроса е провокиран от една анкета, която попълвах скоро. Предполагам, че повече отговори Да, ще има ако професията Ви е "по-мъжка". За да не дискриминирам и малкото мъже тук и "по- женска".

Аз се колебая, но да речем втората опция с леки колебания за трета, но все пак казвам - Не. Еднакво заплащане, но сякаш в началото винаги трябва да си доказваме с мъжете колеги кой колко знае и за какво се бори, докато мъже в колектива се приемат много по-лесно, въпреки че понякога са с по-ниска квалификация. Колегите ми са преобладаващо мъже. Ако се съди по статистиките 1 жена на 5 мъже Simple Smile.

# 1
  • Мнения: 918
Отг.3
Заплащането е еднакво, но отношението е различно. Така е навсякъде. Айде сега ми дайте примери, за успели жени без връзки или свирки Mr. Green

Последна редакция: нд, 16 сеп 2007, 23:18 от звезделина

# 2
  • Мнения: 8 999
Не, никой не ме дискриминира по никакъв начин, но аз се чувствам непълноценна, защото ми се налага много често да осъствам или закъснявам за работа заради децата си. Твърдението, че една майка може да бъде пълноценен работник, или една пълноценна работничка може да бъде и пълноценна майка, за мен е абсурдно. В момента съм в голяма чуденка кой вид кариера да избера - на супер готиния служител или на майка. И май клоня към второто, защото усещам, че двете поприща са несъвместими.

# 3
  • Мнения: 4 651
Значи 3 номер, звезделина.
Аз аха да бях цъкнала 3, ама не мога да си изкривя душата, че поне се опитват моите колеги. Просто такава е всеобщата нагласа и трудно се променя. Пък и не става въпрос аз или те да успяваме, ако успеем да се издигнем нагоре в йерархията - едва ли ще е в тази фирма. Всички се борим за местата си и за евентуално потупване по рамото. Па и шефа е мъж. Значи те са дискриминирани - не могат да правят свирки  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 3 423
Ангела Меркел не е дискриминирана!

# 5
  • Мнения: 4 651
Ангела Меркел не е дискриминирана!

Тя е мъжа в нейното семейство Лиске, не се брои!

# 6
  • Мнения: 918
f(x) поправих се Peace
Да бе и Мерилин Монро също.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 672
О, да, има ...как ще няма. От 40 човека персонал има само 5 жени, търпящи гадни изречения относно това колко са неориентирани ... и да не разсъджават много

# 8
  • Мнения: 4 406
мисля, че ще има след мен. заради втората ми бременност за 4 години на този пост, шефа се зарече да не назначава повече жени  Mr. Green
възможно е и да вдигне заплатата на заместника ми, когато изляза в болничен...

# 9
  • Мнения: 4 806
не мога с леко сърце да кажа "НЕ"
не се изразява в по - ниски заплати, което вероятно не е точно дискриминация
изразява се в подценяване на възможности,
наглед невинни коментари по повод кой с какво ще се справи

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Има, но за сметка на мъжете.
Специално в нашата дирекция мъже не се назначават - неписан закон на шефа. А ако все пак отнякъде се "спусне" мъжки екземпляр, се прави всичко възможно той да си отиде...

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 132
В офиса сме три жени и един мъж. И четиримата сме съдружници с равни дялове, но неизвестно защо, голяма част от партньорите, с които работим, мислят, че колегата е шеф.

# 12
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Категорично да. Въпросът не е в парите, въпросът е, че жените са силно подценявани и с години съзнателно изтиквани на заден план.

# 13
  • UK
  • Мнения: 3 959
Да. Колко от вас ще си наемат мъж детегледачка. Wink

# 14
  • Мнения: 4 665
Има, да. Мъжете си мислят, че е редно да вършат женската работа.

Общи условия

Активация на акаунт