акт за раждане

  • 1 095
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 735
Здравейте,тъй като не се оправих с търсачката имам няколко въпроса,въпреки че преди съм чела във форума по темата:
1Какви документи ми трябват да взема акта за раждане?
2Трябва ли да сме 2-та с таткото?
3Мога ли например, да изпратя майка ми да го вземе с нашите лични карти?
Предварително благодаря! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 111
На моето дете го взе майка ми с моята лична карта.

# 2
  • Мнения: 31
Inka, за да получиш акта за раждане на детенцето са ти необходими единствено личните карти на теб и таткото. Подписваш се на един документ, че си получила акта за раждане на детето и готово. Може и майка ти да го вземе.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 111
Не е нужен нито таткото, нито личната му карта.

# 4
  • Мнения: 67
Здравей Инка,
1. Можеш да пратиш таткото (аз така направих), той взе мойте документи и свидетелството за брак, но мисля, че не му трябваха.
2. Въобще не е задължително да сте двамата!
3. Мисля, че и този вариант е възможен

Хубаво е човека, който ще взима акта да вземе и удостоверението за родствени връзки, което ще ти трябва в социалните за 200-те лева. Така ще спестите едно ходене!

Бъдете здрави!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 942
До колкото си спомням, мъжа ми взе документите от болницата и с неговата лична карта го записа в Общината. Ние не сме женени, но моето присъствие не беше необходимо.

# 6
  • Мнения: 1 371
Ако не сте женени и бащата е припознал детето -трябват и на двамата личните карти. Не е нужно да ходите и двамата лично.

# 7
  • Мнения: 3 146
Само личната ти карта, ако сте женени. Няма значение кой ще го вземе от общината.

# 8
  • Мнения: 21
Ако няма брак, изисква ли се нещо друго??

# 9
  • София
  • Мнения: 4 588
Мисля, че може някой друг да го вземе с твоята лична карта.
Иначе в болницата искат двете лични карти и присъствието на двамата родители, ако  нямат брак. Ако имат - само личната карта на майката е достатъчна.
Друго не се изисква. Peace

# 10
  • Мнения: 152
Тук ми искаха само личната карта, когато ходих да си взимам акта за раждане, но трябваше да е лично. Не е нужна ЛК на мъжа.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 190
Защо не звъннеш в общината, за да ги попиташ?
Те най-точно ще ти кажат.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 899
Мисля, че може някой друг да го вземе с твоята лична карта.
Иначе в болницата искат двете лични карти и присъствието на двамата родители, ако  нямат брак. Ако имат - само личната карта на майката е достатъчна.
Друго не се изисква. Peace


В общината не знам как е, но в родилното ми искаха освен моята ЛК и тази на мъжа ми и свидетелството ни за брак.
И аз знаех, че може само с ЛК на майката ако има сключен брак, та малко ме изненадаха в болницата  newsm78

# 13
  • Мнения: 145
здравей,
незнам дали майка ти може да вземе акта за раждане,но ти или съпруга ти със лични карти всеки един от вас можве да го вземе.Не е задължително да сте двамата

# 14
  • Мнения: 4 111
В общината не знам как е, но в родилното ми искаха освен моята ЛК и тази на мъжа ми и свидетелството ни за брак.
И аз знаех, че може само с ЛК на майката ако има сключен брак, та малко ме изненадаха в болницата  newsm78

В родилното трябва да се запишат и бащино и фамилно име на детето, за това са нужни ЛК на бащата и брачно свидетелство. Ние минахме само с брачното свидетелство и моята ЛК.

Общи условия

Активация на акаунт