Занимания за дете на 2-3г.?

  • 556
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 423
Моя син е на 2 и половина не ходи на ясла, аз си го гледам и незнам вече с какво да го занимавам имам чувството, че всичко му е омръзнало. Искам да попитам как занимавате децата с какви игри играете? Дайте идейки!
Благодаря, Ви Hug!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 437
Малко е сложно в тази възраст, защото дечицата са много различни и всяко се вълнува от различни забавления.
На моят юнак му пея песни и после го карам да повтаря след мен. Пишем буквите, рисувам му, държа му ръчичката за да пише буквите, броим до 5 (още прескача 4  Laughing), показвам му разни шантави неща с обичайните предмети...старая се до колкото е възможно да развия фантазията и изобретателността му. Сега е момента за пластелина, но аз още не съм се прежалила  Laughing Но най-най-най-доброто за него е да контактува с другите дечица. Това му е интересно- в градинката с останалите.
Сега съм го пуснала на ясла и се надявам там да се занимават с повече неща. Забелязвам, че от дечицата възприема по-добре, отколкото от мен.

# 2
  • Мнения: 206
При мен може би е по-лесно, защото си имаме какичка пълна с идеи. Играят на криеница, стрелят се с пистолети, имат детски боулинг и баскетболен кош и отделят много време с тези игри.Строят си и паркинг с колички и много играят с него.Редят и конструктор - тези с по-големите елементи са точно за тази възраст. Скоро мой познат му направи точки на един лист и го накара да ги свърже с чертички, за да получи фигурка. Това сега му доставя голямо удоволствие и по цял ден можем да рисуваме точки и да ги свързваме. А нещо което истински го забавлява е да си направят къща /Закрепват като покрив един чаршаф, а отдолу постилат одеало и слагат възглавници/, седят, лежат и гледат телевизия от там...

# 3
  • Мнения: 4 806
- конструктори
- пластелин (моделин)
- оцветяване на картинки
- четене на приказки и разговор по тях (или картинките към тях)
- боулинг
- пъзели

# 4
  • Мнения: 8 999
Аз, като се изчерпах откъм идеи, го изпратих на ясла.

Общи условия

Активация на акаунт