Дали е добра идея да спи в количката ?

  • 2 190
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 421
Въпроса ми е малко глуповат. Все още мислим да вземем и леглото,но въпреки всичко обстоятелствата са следните:

    Правим си нова къща,която ще е готова след около месец и нещо - точно когато ще се роди беборана. Е да,но решихме да изчакаме до средата на Декември и тогава да се нанесем,защото ще мирише на лепила и бои и не искам това да го диша беба.
    Това означава,че около месец ще живеем с беба в старото жилище,което е крайно неудобно и с адски тесни стаи.Та въпроса ми е дали е удачно бебче да спинка 1месец при нас на спалнята или пък в количката (Дрйими зимен кош) ? Или да не правим това и да вземем кошарата пък...все да я натъпчем някъде?
 
Благораря предварително и се извинявам,ако се повтарям.Търсих мнения по въпроса,но не намерих нищо с търсачката!   bouquet

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
На мен не ми изглежда добра идея бебето да спи изцяло на количката. Не мисля, че ще му е удобно. За спалнята - какво да кажа - зависи как възприемаш вероятността там да му хареса и да не иска собствено легло след това  newsm78

# 2
  • Мнения: X
Ами да ти кажа, ако количката е подходяща за новородени, няма да имаш проблем.
Аз дори си мисля, че така трябваше да направя на времето, защото бяхме харесали прекрасно легло, което, като влязох да раждам беше изчерпано, в бързината мъжът ми купил едно, което.....е, спи три години в него, но далеч не е най-удачният избор.

# 3
  • Мнения: 1 371
Аз лично, не бих оставила детето да спи с количката. По-добре на спалнята при вас. Защо не си купите леглото и после не го преместите?

# 4
  • Мнения: 4 111
Може през деня да е на вашата спалня, а през нощта да спи в количката. Не виждам проблем. А и мисля, че жилището ще се отмирише за много по-малко от месец, ако постоянно има отворени прозорци.

# 5
  • Мнения: 617
Мисля, че в количката е добре за новородено, нали е само за около месец.  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 421
Ами да само месец ще е. А къщата...не смея по-рано да идем там,защото те цялата е новопостроена и всичко вътре ще започне да се боядисва след седмица.Лепят се плочки,паркети (върху него има лак,под него лепила ....) а и тя е огромна  ooooh!   340кв... И всичко това е новопостроенo,боядисано и налепено.За това - не смея да я карам там веднага като се роди.А иначе тази спалня,където сме сега,е отвратително тясна  Sad

П.П  Коша е зимния Dreami  на Quinny

# 7
  • София
  • Мнения: 7 174
Доколкото разбрах, имате кошара? От сгъваемите ли? Защото те не заемат много място, надали е много повече от количката.
Иначе не мисля, че има проблем бебето да спи и в количката, особено ако е със зимен кош. Даже някои педиатри препоръчват бебето да спи на по-малко пространство, за да му е по-уютно.

# 8
  • Мнения: 4 111
Даже някои педиатри препоръчват бебето да спи на по-малко пространство, за да му е по-уютно.

Има логика.

Погледнах зимния кош - бебето спокойно може да спи вътре, не се тревожи!

# 9
  • Мнения: 753
за новородено бебче според мен не е подходящо да спи на спалнята между вас, а и незнам дали и на вас ще ви е удобно, за количката също не мисля че е подходящо...моето бебе имаше един период 4,5,6 месец заспиваше само в количката - трудно се премахва този навик  след това..имах чувството че се чувства на прекалено широко в кошарата си и по-бързо заспиваше в тясната количка. Според мен е по-добре да си му вземете кошара и там да си го настаните още в началото, друго си е когато спиш в леглото си или в колата. Успешно раждане Hug

# 10
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
И аз не виждам проблем да спи в количката при тези обстоятелства. Според мен е по-добре отколкото на вашата спалня. На мен лично би ми било притеснено да спя с толкова малко бебе /предвид колко се въртя/, то няма да е спане.
Синът ми почти през целия ден спеше в порт-бебе на терасата и си му беше много удобно, докато там не му стана тясно обаче  Mr. Green.

# 11
  • Мнения: 4 451
А защо не? Спокойно може да си спи в количката. За спалнята мисля, че не е добра идея.

# 12
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Аз пък си мисля , че може един месец да спи в количката ! Peace

# 13
  • Мнения: 8 999
Аз бих използвала количката. В никакъв случай не бих сложила бебето на нашата спалня. А нямате ли и друго помещение - само в една стая ли живеете?

# 14
  • Мнения: 421
ами имао ще една - детска,която е много далече от нашата спалня (на другия край на апартамента) и едно общо помещение в което има огромен ТВ,климатик,2 компютъра ...но то също е далече,защото е разделено от спалнята с тъп коридор,които е като лабиринт ...в общи линии,апартаментът не е малък,но е краааайно тъпо разположен. Ако вземем легло,то ще го путаме в нашата спалня. Но исках преди това да се допитам до вашето мнеение и да видя,дали може да спинкаедин месец в коша... Явно,че при нас налеглото няма да бъде.

Общи условия

Активация на акаунт