Эа името Вероника?

  • 10 345
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 668
Эдравейте, имам дъщеричка каэва се Вероника и искам да попитам кога трябва да праэнува имен ден? Аэ энам ,че Вероника е цвете велигденче и по таэи логика може да праэнува на цветница, свеки пък твърди, че трябва да праэнува днес на Вяра Надежда Любов  newsm78 Вие какво мислите по въпроса?
Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 728
Не знаех, че Вероника е цвете. Ако е така наистина, по-добре си празнувайте на Цветница.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 744
И аз знам, че Вероника празнува на Цветница!  Peace

# 3
  • Мнения: 953
Празнувай днес  Heart Eyes
и на Цветница също, какво по хубаво от поводи за празници   bouquet

# 4
  • Мнения: 474
Здравей, аз се казвам Вероника.... Flutter
празнувам на цветница и на Велик ден /нали цветето е Великденче  Wink/

# 5
  • Мнения: 983
имах един тевтер с датите на празнуване на всички, но едната бебка го скъса и не мога да открия корицата къде съм я сложила. Намерих в другия тевтер, в който пише:
"лат. Veronica, а то идва от гръцкото Berenike- име на египетски царици, проникнало по книжовен път, възможно е да се свърже и с цветето Вероника"
Ще потърся пак корицата

# 6
  • Мнения: 5 362
Имам позната,която се казва Вероника и празнува на Цветница.
Така,че според мен става тогава.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Аз също знам, че се празнува на Цветница

# 8
  • Мнения: 575
Моя приятелка Вероника празнува днес. И аз мисля, че е по-правилно на Цветница. Но както си решите Simple Smile И двата празника са хубави.

# 9
  • Мнения: 4 555
Всички Вероники, които познавам, празнуват на Цветница - най-хубавият празник за имен ден  Hug
Може и на Великден, заради името на цветето, може и на двете дати. За днес не съм чувала Вероника да има имен ден  Thinking

# 10
  • Мнения: 500
Празнувай днес  Heart Eyes
и на Цветница също, какво по хубаво от поводи за празници   bouquet
Правилно!  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
И за си мислех, че Вероники - те празнуват днес...  newsm78

# 12
  • Мнения: 528
Мойта дъщеря се казва Вероника и празнува днес защото аз съм на цветница-Росица-произлиза от роса и затова е днес.Даже свещеник ми каза че е днес,а може и на цветница и на Великден .Както той се изрази най добре е за детето на трите дена тамън поводи заподаръци hahaha

# 13
  • Мнения: 4 406
и на двата празника!
по- добре така, отколкото изобщо да няма имен ден ( както аз  Sad )

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 366
лат. Veronica, а то от гръцкото Berenike- име на египетски царици, проникнало по книжовен път; възможно е да се свърже и с цветето вероника - това го пише в един именник и от теб си зависи кога ще го празнувате  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт