Пералнята ми Candy...

  • 1 825
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 099
.. нещо не плакне, ако не и зададеш специална програма за това... Омекотителят оставя пияна по барабана, а дрехите миришат доста натрапчиво - явно неизплакнати! Всеки раздел (памук, деликатни, синтетични) има изнесени най-долу програмки за плакнене, плакнене и центрофуга, омекотител... Не разбирам защо са отделно! 
Под наем сме и разбирате, техниката не е личния ми избор...
Пералнята е на около 7-8 години. Някой дали може да ми отвори очите за тези тайни... Confused

# 1
  • Мнения: 104
Аз пера на Канди за 3 кг пране.Не съм доволна също ,понякога изплаквам дрехите на ръка,защото имат следи от прах за пране.Винаги пера на една и съща програма, защото книжката с инструкциите е изчезнала.Слагам много малко пране и малко прах,поради това пера всеки ден.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Филтърът почистен ли е? Да не е затлачен? Аз съм доволна от моето Канди, засега де, дано не ми създава проблеми Praynig

# 3
  • Мнения: 10 571
Същият проблем имаме и ние, но с Горение/на 4г.е/. Извикахме техник и той каза, че нищо й няма на пералнята - слагали сме много прах и той се затлачвал и пречел на някакъв датчик. Каза, че на пълня пералня не бива да се слагат повече от 4 суп.лъжици прах.Според него производителите нарочно пишели по-голямо количество да им се продават праховете. Реших да го послушам и сложих по-малко прах - всичко си беше изплакнато.
Проблемът ни възникна след като започнах да ползвам компактните прахове. После прочетох и упътването за пералнята - пише, че омекотителя трябва да се разрежда, а не да се сипва концентриран.
Ако ви прави впечатление имаше още няколко подобни теми наскоро. На две познати семейства пералните също се развалиха, а са на по 2-3г.

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 14:55 от zigizagi

# 4
  • София
  • Мнения: 54
Зависи от модела. И аз имам Candy от 12 год. и съм страшно доволна. Тя има икономични програми - пере с  много малко вода/затова може да остава прах/, и освен основните програми на 5 кг. и 3,5 кг. има малко плакнения. Просто съм на мнение, че за перални са една от най-добрите марки. Peace

# 5
  • Мнения: 474
Аз също нямам проблем с моето Candy, някъде на 4 години е. Нооо когато започнах да ползвам прах за пране- евроопаковки, започна да има проблем с плакненето. Оказа се, че слагам ужасно много прах. Като слагам препоръчителното количество от 150 гр. на пълна пералня- нямам проблеми. Изпрано е добре. Омекотител не ползвам, т.к. купувам 2 в1.

# 6
  • Мнения: 2 161
Аз пера с Канди.Имах подобен проблем и се оказа,че във филтърът имаше разни боклуци,изпопадали от джобовете на децата.Дори ми задържаше вода в барабана.

# 7
  • Мнения: 4 546
и моето канди е така. особено с прах тео бебе. откакто ползвам евроопаковките е така  Confused уж все малко слагам  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт