Как занимателно учите децата си?

  • 369
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 484
Моята дъщеря е на 1 година и вече доста играем с нея - учим се да правим какви ли не неща. Да показва предмети, да танцува, да си правим гримаси, да се учим къде ни е коремчето, нослето и т.н., да гасим и светваме лампата, да показваме колко големи сме станали, да маха за довиждане, да дава целувка, да казва мама, тата, баба и т.н., да "говори" по телефона. Едва ли съм изброила всичко.
Ще ми бъде интересно, а мисля и полезно да разбера вие как занимавате, играете и на какво учите децата си.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 079
Предимно имитираме как "правят" различни животни. Много му е весело.  Laughing Отделно - да показва на колко годинки е, колко голям ще порастне и пр. (стандартните неща... Laughing)

# 2
  • Мнения: 4 406
на годинка синът ми много се забавляваше да нанизва кръгчета на конус. много му харесваше да му рисувам по- елементарни животинки и с интерес ми следеше ръката. показваше на картинки популярни животни, като го питам например Къде е зайчето?

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
За тази възраст са подходящи пъзелите с дръжки, при които целта е да се усъвършенства фината моторика, координацията и ориентацията по форма. Има такива, които издават звуци, s реален запис на животни.

Хубаво е също, да се направят кутии с различни предмети, които детето да вади и пуска вътре.

Важно е още от сега да бъде въведен ред тип "Започваме тази игра, свършваме я, прибираме и чак тогава може друга."

..това се сещам за момента.

Хубаво е също да се насочва детето към допир с различни материи. Може дори да се направи мека книжка от разнообразни платове. Пухкави, мъхести, груби...с различни цветове и да му се разказва кое какво е.

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 17:27 от Reza

Общи условия

Активация на акаунт