Предизвиква ме да правя скандали...(пак за настоящата)

  • 1 510
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
  Е не разбира от дума тая мома,и туйто...
 Колкото и да се опитвам да се държа възпитано,все ще намери с какво да ме ядоса!
 Преди два дни казах на сина си да види кои от дрешките,които са в домът на баща му,са му вече малки,и да ги отдели.Вчера му казвам-хайде да ми донесеш омалелите дрешки,а детето ми отговаря-ама,мамо,тя В.. ги изхвърли на боклука,каза,че за нищо не стават,щом са ми малки...
   Хайде,кажете ми,момичета,нормално ли е това? Да са неща,които тя е купувала-разбирам,ама ...Доплака ми се,с толкова любов и мерак съм му избирала дрешките,с толкова пестене и зор съм го обличала...Знам,че не бяха износени,някои неща бяха обличани по 4-5 пъти...Заплаках от обида,а бях готова да я похваля за някои неща...

# 1
  • Мнения: 2 327
Въпросната нямаше ли собствено дете? Трябвало е за него да ги остави Simple Smile
Аман от самоинициатива. Ама като не разбира от дума, не виждам как можеш да се оправиш с нея. А за някои неща няма как да не обръщаш внимание.

# 2
  • Мнения: 1 425
Хммм, не се сърди Peace, ама е трябвало на нея да кажеш, а не на детето.
В момента тя е домакинята в онова домакинство и нейните решения "важат", харесва ти или не ти харесва ... това е ситуацията.

# 3
  • Мнения: 589
Panter,не съм съгласна,ама никак! Crossing ArmsВсе едно на теб да ти дойдат гости,да забравят нещо свое у вас и ти да се разпореждаш по-натам става ли нещо от тези вещи или не...Това,че детето държи дрехи там,е за негово удобство,да не мъкне всеки път багаж,а и прекарва доста време там.Според мен би трябвало  тя да каже-тези неща ми пречат,виж там какво ще ги правите...
  А аз на детето нищо не съм казала,само му казах от багажа,дето е там,да отдели омалелите дрехи и да ми ги донесе.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 748
Не може ли с бившия да поговориш и да се разберете за нещата, които считаш за неуместни? Или да й кажеш спокойно, че умалелите дрехи на Малчо ги даваш на едикой си и искаш, като има такива да ги дава на детето, като се прибира?

# 5
  • Мнения: 515
Ти винаги ще си с неставащи за нищо,умалели дрехи,после и детето ти ще стане невъзпитано и лошо,а нейното ще е най- доброто.Преживяла съм всичко това,затова и държа мойте деца далече от другата ,за да няма подобни простотии.Когато бях тинейдйър много обичах да обличам 1 червено палто на маика ми ,която беше по него време стилна и много ситничка и нежна жена.накрая тя ми го подари защото то на истина много ми хдеше.После разбрах ,че роднините на баща ми и втората му жена са обсъждали ситуацията така-"няма пари да и купи палто и то горкото ходи с палтото на майка си."Какво да ти кажа-това са хорските простотии.А в твоя случай,след всичко което съм прочела за твоята втора мисля,че е много злобна и невъзпитана жена.

# 6
  • Мнения: 1 559
Ти винаги ще си с неставащи за нищо,умалели дрехи,после и детето ти ще стане невъзпитано и лошо,а нейното ще е най- доброто.
Ne vinagi se poluchava taka  Rolling Eyes

Според мен,просто трябва да кажеш на бившия си,че искаш обратно това,което детето вече не ползва. Peace
Аз лично не хвърлям такива неща на сина му(аа,само няколко чифта чорапи,щото наща бивша имаше период ,когато все го пращаше със скъсани Crossing Arms...,та няколко пъти ги връщах обратно,ама накрая се ядосах и ги хвърлих аз hahaha)..Иначе играчки,които вече са му омръзнали(говоря за големи стрители Лего),също ги пращам натам...
Може пък наистина нещо да не е било наред с тези дрехи специално Thinking и да ги е хвърлила,може би има още умалели,на които синът ти не е обърнал внимание newsm78..,а е видял точно двата парцала,които тя е изхвърлила. Wink

# 7
  • Мнения: 589
Четейки горния пост излиза,че аз съм дребнавата,разберете,че не е така...

# 8
  • Мнения: 1 559
Въобще нямам впредвид,че си дребнава. NaughtyПросто погледнато през очите на едно дете,всичко може да е съвсем различно.Затова те посъветвах да кажеш на бившият си.Ако и тогава няма реакция,не виждам смисъл,да оставяш каквото и да било в тях, дори и за удобство на детето. Peace

# 9
  • Мнения: 589
Въобще нямам впредвид,че си дребнава. NaughtyПросто погледнато през очите на едно дете,всичко може да е съвсем различно.Затова те посъветвах да кажеш на бившият си.Ако и тогава няма реакция,не виждам смисъл,да оставяш каквото и да било в тях, дори и за удобство на детето. Peace
  Меган,детето ми въобще не е малко- в пети клас е вече,това първо.Второ-не искам синът ми да смята за нормално да се разпорежда с чужди неща по този арогантен начин,а тя такъв пример му е дала.Въобще никога не го пита по повод някоя нейна самоинициатива-я да видим какво ще каже майка ти-не,за тях аз съм досадна болка в задника(това съм чувала от бившия),нямало какво да ме питат мен дали да го подстригват,дали да го водят на пътуване някъде си...
  Мен са ме учили,че и едно копче на мое приятелче да падне в къщи,докато играем,трябва да му го върна-може на него да му е ценно.Споменавала съм в други теми-в първите три години на раздялата бащата не поглеждаше децата заради мен,живеехме мизерно.С нищо не мога да сравня блесналия  поглед на малкия,когато му купих първия по-свестен панталон с много джобове,никога не бях допускала,че дете може така да се радва на дрешка...Сантимента ми им беше ясен и май точно затова го е направила...

# 10
  • Мнения: 193
Сантимента ми им беше ясен и май точно затова го е направила...

Най- тъжното е, че е напълно възможно да е така...
Не ги разбирам тия войни и това си е.
Но те разбирам и като цяло си права - нейното домакинство или не, това са дрехите на твоето дете, примерът ти с гостите е много правилен.
За да нямаш такива проблеми повече просто не им давай дрехи за постоянно.


# 11
  • Мнения: 274
Все пак им даваш дрехи за удобство на детето - за да не се размотава с раници с дрехи в петък и понеделник, понеже ще спи в другата къща...
Просто кажи недвусмислено, че си ги искаш. Тъпо е това, което е направила и ако беше свестна жена, щеше да си даде сметка, че не е редно тя да изхвърля неща, които не са нейни или не ги е купувала тя.
На мен ми се обаждат за всяко нещо, но и аз периодично казвам на таткото: "като ми го врътщаш, искам дрехите. Ще ти дам други, по-големи". И работи.

Общи условия

Активация на акаунт