Въпрос за изоставане в разтежа на ембриона

  • 2 044
  • 15
  •   1
Отговори
Моля!кажете ми,защо доктора ми казваше,че до началото на 6-ти месец бебето се развива добре и всичко е нормално,а сега казва че изостава в разтежа и за  25 дни, аз не сам качила нито 1 килограм.Коремът ми също не бил пораснал за този период и сега искат да ме вкарат в болница,за да ме подхранят със системи и др.
 Някои имал ли е подобен проблем? И това опасно ли е за плода? Моля пишете ми,защото много се тревожа.Опитвам се да се храня насила,но пак няма резултат.

# 1
  • Мнения: 753
Не се притеснявай така веднага, щом специалист те е прегледал имай малко вяра, бъди по спокойна, последвай съвета, няма да си първата майка, която влиза в болница по време на бременността си, спокойно,дано ти пише майка с опит в подобна ситуация, но според мен - спокойно Hug
Аз също не качих страшно много килограми по време на своята бременност(само 7 кг бяха), даже първите 3 месеца свалих 2-3, но бебето се роди 3,100кг- не се притеснявай и отиди в болницата, там ще си под наблюдение.Успех ти пожелавам Hug

# 2
  • Мнения: 842
И според мен не бива да се притесняваш, така ще навредиш само на себе си и на бебето. Понякога лекарите преувеличават доста, и мен не един път са ме плашили през бременността, после се е оказвало, че всичко е било безпочвено  Twisted Evil. За килограмите не мисля, че е проблем - доста жени качват много малко през бременността, пък накрая раждат по-едри бебета и от останалите. Познавам едно момиче, което в деветия месец тежеше 51 кг и роди момиченце 4,100 кг. Споко  Hug
Успех!  Hug  Hug  Hug

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не се притеснявай излишно и се довери на лекаря. Това, че ти не качваш килограми само по себе си не значи нищо, бебето ти има от къде да взима и с какво да се храни за да расте. При мен също имаше изоставане в растежа, но не се наложи да влизам в болница, решихме проблема с подходяща диета /заради високото ми кръвно/ и изследвания всяка седмица, пиех и малко лекарства. На финала 1 седмица преди термина ми родих здраво бебче, тежащо 3300 гр и високо 48 см. Успех ти пожелавам и скоро да се похвалиш с бебо  bouquet

# 4
  • Мнения: 4 555
И аз имах такива цели месеци, в които не бях качила нито един килограм и то не в началото, а точно шести и осми месец. Бебето обаче си растеше, важно е неговото тегло.
Не се притеснявай, ако има някой, който знае отговорите на въпросите ти, това са докторите, така че спокойно можеш да им се довериш.

# 5
  • Мнения: 9 973
аз бях така,но го видяха 10 дни преди термин.бях на системи 2 дни ,пих дузофарм и ме изписаха да го пия и на белтъчна диета.след 2 днни родих.приеха ме 2.00кг.плод,изписаха ме 2.300,а 2 дни по-късно родих 2.250кг.-4 дни кувиоз и на 7 ден ни изписаха!
Ходи се лекувай навреме.мен 2 мес.не забелязаха проблема,а аз побелях от мъка пред кувиоза.

# 6
  • Мнения: 331
Подкрепям desi_h_d, щом докторът ти те е посъветвал така, не се колебай - аз влизах в болницата общо 4 пъти през бременността си, за да ми вливат системи за подхранване на плода, защото според доктора изоставаше с 2 седмици, като искам да ти кажа, че последните два пъти бях убедена, че е напълно безсмислено, но го направих все пак, за да ми е мирна главата. Да, ама не било безсмислено, защото родих 20 дни преди термина дъщеря ми с тегло 2,470 кг и ако не бяха всичките тези системи не знам дали нямаше да се наложи кувиоз...

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
За това, че не наддаваш, не се притеснявай, то бебето си взема всичко от теб!!! Но се вслушай в преценката на докторите за бебчо, щом казват системи- послушай ги.

# 8
  • Мнения: 1 897
И при мен казваха,че ембриона изостава с около един месец в растежа.Не съм влизала в болница.
Родих 20 дни преди термина едно съвсем нормално и здраво бебе, но с по-малки размери 46см и 2.300кг. Бяхме 2 дни в кувьоз и останахме  7 дни в болницата под наблюдение.
Важното е че в развитието няма изоставане.Възможно е просто бебчето ти да е по-мъничко засега,но има време до 9-я месец да навакса.
Не се тревожи толкова.Всичко ще е наред  при теб.   bouquet

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 09:13 от Ulia

# 9
  • Мнения: 2 908
При мен беше също така-до 7-ми месец се развиваше нормално и после спря-родих  2.100кг,43 см,20 дена преди термина,стоя точно 1 месец в кувиоз с големи проблеми-пневмонии,белодробна недостатъчност,стомашни проблеми и т.н.Щом доктора ти е казал така-послушай го-аз с удоволствие щях да вляза в болницата да лежа ако някой ме беше видял като хората...Не пишеш по-подробно,но ако доктора ти е сигурен,че бебето изостава в растежа,може би е по-добре да го послушаш.

# 10
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Успокой се и послушай доктора! Желая ти здраво и пухкаво бебче!

# 11
  • Мнения: 421
И аз смятам,че всичко е нормално. Бебенцата растат поетапно и ...може твоето бебче като цяло да си е малко! При мен е така...А може пък и да избърза пък после с растежа,така,че не се тревожи!!!

# 12
  • Мнения: 3 416
а нормално ли е преди седмица да ми кажат,че бебето тежи 900г? и никой не ми е казал нищо за лечение..

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
И на мене в 8 месец ми казаха, че бебето е много малко и изостава 3 седмици в растежа, доктора изглеждаше притеснен. аз също не качвах след 6 месец на килограми. Много се шашнах, и докато не родих, не ми мина притеснението, но родих 3050 г, 48 см, и то 14 дни преди термин... Така че спокойно, само не си го слагай на сърце, ако са ти предложили, иди в болница, не губиш нищо. Иди обаче и при друг доктор, по възможност с по-прецизен ехограф. тука четох някъде, че след 3 месец вероятността за грежка в ехографското изследване е точно толкова - 20-25 дни. Успех!

# 14
  • Мнения: 34
Аз в момента съм на системи, казаха ми че бебето изостава с три седмици. В сряда съм на преглед (вливат ми системите в къщи, защото има кой)ще видим дали е имало ефект. Много мои познати със същата диагноза въобще не са влизали за системи и всичко с тях е ок. Така че не се притесняавай, аз мисля ако кажат да продалжа да не се съгласявам.

Общи условия

Активация на акаунт