Моля за мнение за 84 детска градина в Овча Купел

  • 1 467
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте ,
за първи път се включвам във форума, но имам приятелки , който са много доволни от него и реших и аз да се посъветвам с други майки.
Може и да се повтарям , но бихте ли ми казали нещо за 84 детска градина в Овча Купел. Скоро ще се местим и са ни приели там на градина.Чула съм че там много държат на хигиената и че има добра база. Моля ако някой има мнение по въпроса нека да пише, много ще съм му благодарна. Simple Smile

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 00:39 от Vivi

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей и добре дошла,  Hug
за да има по-голяма вероятност някой да може да ти помогне със съвет, слагай по-подробно заглавие - например: Мнения за 84-та ДГ в Овча Купел.

# 2
  • Мнения: 512
Ние сме в съседната градина, във вашата не ни приеха миналата година. Но имам приятелки, чиито деца са там - някои са доволни, но някои - не, много зависи на кого ще попаднете.
Например в нашата градина работи моя позната, която преди да си запиша детето ми каза "Запиши го в другата градина (84-та), защото персоналът е по-добър". Ами сега?  ooooh! Притеснихме се като не го взеха там, но се оказа, че нашата градина си е много хубава и засега нямаме оплаквания.

Така че - важни са учителките, на които ще попаднеш, а не самата градина.
Колкото за базата - преди 2 години им правиха основен ремонт на басейна - много е хубав. Сега имат и нова дограма.

# 3
  • Мнения: 5 468
Пиши лично съобщение на Nellie, ако не се включи в темата. Нейното дете е в тази градина и може да ти даде най-прясна оценка Peace.

# 4
  • Мнения: 25
Много Ви благодаря за отговорите!
Освен, че има басейн,  има ли други занимания в градината. ::
Аз бях пуснала молба и в двете градини и да Ви кажа честно не очаквах да ни приемат в 84та градина , защото там бяхме по-горен номер, а в долната бяхме № 9 и не ни приеха, а молбата ни беше от 2005г. Относно базата имах предвид базата отвън на двора.
* Имам и друг въпрос- понеже ние сега ще се местим в Овча купел и не ми е много добре познат района , но ми направи впечатление, че няма много градинки и детски площадки за игра на децата.Къде излизате да играят децата?Може да съм Ви малко досадна /дори смешна/, но е малко страшно когато се местиш в нов квартал, където не познаваш никой и нищо не ти е ясно.Благодаря Ви предварително.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 12:08 от biliana*

# 5
  • Мнения: 512
Живея в този квартал от 1989 год. Много си го харесвам по различни причини, но откакто имам дете се сблъсквам с проблема "липса на детски площадки" всеки божи ден... Crossing Arms
Такива просто няма. Преди две години от общината направиха една (зад пазарчето на ОК2) - за месец беше унищожена от тийнейджъри, които се събираха там да пият бира - и те няма къде да се дянат.
В Овча купел 1 има една платена градинка с много забавления, но ми е далеч и рядко го водим там.
Така че всеки ден висим на.... бензиностанция ОМВ - там има 2 люлки и 2 пързалки и всички дечица ги водят там. Въпреки бензиновите изпарения - друг избор няма, не можеш да скиташ все по улиците...
Вие в коя част на квартала ще бъдете, близо ли сте до детската градина?

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 10:08 от ansam

# 6
  • Мнения: 3 271
Да, кажи в коя част си, за да те упътим.
Няма много площадки наистина, но то на повечето места е така Sad
За градината не мога да помогна, моите са в Княжево.
Успех в преместването и не се притеснявай, не е лош квартала Simple Smile

# 7
  • Мнения: 25
Благодаря Ви за информацията.
Да наистина в повечето квартали няма детски площадки, но аз идвам от квартал в който има такива / не в много добро състояние , но ... / , а близо да нас е Северния парк и ходим там. така че имаме избор. Не мога да Ви кажа в коя част съм, защото не познавам квартала, но мога да ВИ кажа, че съм в бл.403.Там някъде има ли детски площадки.Когато съм минава покрай Монтевидео , съм виждала че там има някакви площадки , ако мога така да ги нарека.Ходили ли сте там и какво мислите за тях.

# 8
  • Мнения: 3 271
Аз съм близо до Монтевидео и мисля, че е много добра част. Имаме няколко сравнителни читави площадки, Мак Дак е близо и ходим понякога, но е 2 лв на ден за дете (поне беше)
Твоят блок е близо също Wink Мога да препоръчам площадката тук
Най-често сме там, но счупиха люлката. Обаче поне е сравнително "затворено", което е плюс.

Люлка и пързалка направиха тук, до магазин са и пазара е наблизо, така че е удобно. Също е далеч от коли.

# 9
  • Мнения: 25
ЧУВАЛА СЪМ ЗА МАК ДАК.АКО Е 2 ЛВ. НА ДЕН Е ДОБРЕ, ЗАЩОТО В  ПОВЕЧЕТО ТАКИВА УВЕСЕЛИТЕЛНИ ЦЕНТРОВЕ Е НА ЧАС.ТЕЗИ ДВЕТЕ МЕСТА КЪДЕТО МИ ГИ ПРАЩАШ МИСЛЯ, ЧЕ СЕ ОРИЕНТИРАМ КЪДЕ СА. БЛАГОДАРЯ ТИ. ЩЕ СЕ ОРИЕНТИРАМ ПО-ДОБРЕ , КОГАТО СЕ ПРЕМЕСТИМ И ИМАМ ПОВЕЧЕ ВРЕМЕ ДА ПООБИКОЛЯ КВАРТАЛА.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 11:49 от biliana*

# 10
  • Мнения: 3 271
Обади се като се преместиш. Може заедно да водим децата на вън понякога  Hug

# 11
  • Мнения: 1 470
    Моите големите бяха в тази ДГ,и сега съм много обидена че не ми приеха малчо!Но отделно от това,бих казала,че това е най-добата ДГ,по добра еи от тази в Горнобанското за надарени,което се ползва със много добра репутация...Базата е страхотна,всичко е ново,плувен басейн,отделно си има салон за гимнастика,отделно салон затържества и прожекции,всяка група си има стая за занимания,и отделна за спане,собственни тоалетни,и кухненска част,имаше преди зимата ски,англииски,танци,карате,дори по едно време футбол,сега не съм сигурна какво е останало...Имаше всяка година срещи с психолог,за родители,и за децата,наблюдаваха ги как се развиват...Програмите на обучение са много добри!Персонала е добър,и квалифициран.Храната им също,всеки ден за десерт им даваха плод,за закуските сандвичи и напитка...Просто наистина страшно съжалявам че малчо не е приет!

# 12
  • Мнения: 25
Вече не знам за кой път ще Ви благодаря Grinning, но наистина доста съм Ви благодарна за информацията, която получих. Много съм доволна от това , което научих newsm44. Но... ...сега с тези стачки какво ще правим newsm78? Аз лично няма на кой да я оставя да я гледа и не знам какво ще правя. Вие как се справяте с тази ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт