Миазматичните лекарства в хомеопатията?

  • 876
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 113
Питането си отправям към тези, които са по-запознати с хомеопатията.
В какви случаи се дават, как се избира какво да е точно,  как се преценява дали е дадено подходящото миазматично лекарство, как се преценява дали въпросното миазматично лекарство е помогнало? След него (ако то си е свършило работата) конституционно лекарство ли се дава?

Нямам намерение да прибягвам към самолечение, просто ми се иска да се информирам повече. Водя детето си при класически хомеопат, но за сега дадените лекарства не действат и за това хомеопата спомена, че смята да даде миазматично лекарство.

Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 414
ще следя темата, защото и на мен ми е интересна.
аз не съм хомеопат, но ще ти споделя нашия опит с дъщеря ми...
тя си имаше конституционно лекарство, което и действаше много добре. в един момент обаче, въпреки че и действаше, детето не спираше да боледува. болестите изкарваше все по-тежко. тогава нашата хомеопатка реши, че е време за миазматичното лекарство. МЛ се определя както и другите ХЛ - според картината на човека, предразположенията, наследствените дадености/хомеопатите ще обяснят по-добре/. при нас беше ясно още в началото, че ще се наложи МЛ и беше ясно какво е, защото детето се роди с проблем. просто трябваше да се изчака подходящия момент. след като го взе, аз не забелязах някакви особени промени - нямаше обриви, стари симптоми... НО 3 месеца изобщо не боледува.  после изкара 2 вируса доста леко. преди винаги имаше бронхоспазми, беше кисела и само се гушеше в мен. последното боледуване изкара "на крака" - бесня, не се е залежавала. ако не кашляше от време на време, никой не би разбрал, че и има нещо. кашляше доста, но бронхите не бяха засегнати... изобщо доста леко го изкара/пу-пу/. 
да, след като си е свърши работата МЛ, при болест се дава пак конституционното, което би следвало да действа вече добре. при нас така се получи.
пожелавам успех и на вас  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 113
Радвам се, че при вас има напредък и се справяте добре Simple Smile
явно наистина едното от нещата, които се вземат под внимание за миазматичните лекарства са наследствените дадености...(поне така предполагам), защото специално когато заговорихме за тях (МЛ) ме пита дали в рода назад имаме боледували от рак...а ние имаме и от двете страни.
При нас нещата доста се оплетоха  Sad, никакво лекарство за сега не е подействало, нито конституционно, нито такова, предписано в остро състояние Cry а толкова ми се иска да успеем с хомеопатията.

# 3
  • Мнения: 38
миазматично лекарство се дава, когато показаното лекарство не работи или престава да работи. след това, когато се наложи, се дава отново конституционалното лекарство или показаното за момента лекарство.

Общи условия

Активация на акаунт