В какви 4асове е допустимо да се вдига шум?

  • 837
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Не можах да открия някаква наредба за реда в жилищни сгради.
В блока ни има някакви дето от 2 седмици по4ти непрестанно къртят, 4удя се какво остана още за къртене.По едно време по4ваха в 2 без 10 следобед и до 3,30 плътно.Сега спират, но само между 2 и 4 следобед и малко преди 4 по4ват пак.Слу4ва се и ве4ер към 11 без нещо да по4ват.Една съседка каза, 4е знаела, 4е в делни4ен ден всеки може да си вдига шум в каквито 4асове поиска, само за неделята важало това между 2 и 4 следобед. Sad
Та затова питам в какви 4асове е допустимо да се вдига такъв силен шум?

# 1
  • Мнения: 422
Побутвам само Simple Smile

# 2
до колкото помня от 2 до 4 мисля и след 23 по наредба но това беше доста отдавна
сега само човещината може да ти каже кога да спреш вдигаш шум

# 3
  • Мнения: 258
Може да погледнеш тук и по-точно линка "Наръчник на домоуправителя".

Като цяло, според чл. 3.  (1) на НАРЕДБА № 1 за обществения ред и опазването на общинските имоти на територията на Столична община," ... в жилищните сгради се забраняват шумни увеселения, извършването на производствени дейности и ремонтни работи, които нарушават спокойствието на останалите обитатели.
 (2) За задоволяване на битови потребности, дейностите по предходната алинея могат да се извършват само от 8 до 14 часа и от 16 до 20 часа в дните, обявени за работни, а със съгласието на засегнатите обитатели и в почивни дни."

# 4
Отиваш, молиш ги учтиво да не вдигат шум във времето за почивка и ако не ти обърнат внимание звъниш в полицията - те са длъжни да ти осигурят спокойствие. Не знам как са във вашия квартал, но тук(до 1-во районно) полицаите изобщо не се трогват от такива неща. През лятото почти всяка седмица се намираше по някой ентусиаст да върти гуми и да си прави кръгчета на паркинга на СкайСити в 3 сутринта, но от полицията не дойдоха нито веднъж. С носталгия си спомням времето в Стара Загора, където полицаите идваха при всеки сигнал - заради мен са писали актове 2 пъти, с което се гордея, макар, за съжаление ще се намерят хора, които веднага ще кажат, че не съм прав. След това имаше разправии със съседи, недоволни и сценки всякакви, но както всеки има право да прави ремонт и да се забавлява - живеем в свободна държава - така и аз и семейството ми имаме право на спокойствие в законово регламентирани часове. Никога не съм изпитвал скрупули в това отношение - ще продължавам да притеснявам полицията, които упорито отказват да си свършат работата, но пък даже разговорите с тях са ми безплатни, а и без това вече някой ме е събудил.
Мирослав

# 5
  • София
  • Мнения: 6 060
Ох, и на нас снощи ни надуваха главите съседите с празненство, което, слава Богу, приключи към 12.30 - 01.00, та поне можахме да поспим... Но въпросът ми е - конкретният съсед е полицай; ако някога ми писне и реша да се оплача в полицията, дали ще има някакъв ефект? Все си мисля, че ще ми го изкарат през носа... Confused

# 6
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
от 8 до 14 часа и от 16 до 20 часа в дните, обявени за работни, а със съгласието на засегнатите обитатели и в почивни дни."

И в нашия вход е така, но поне се съобразяват с времето, къртенето е основно сутрин след 9 до към 12 и после от 4 до 6.....ама така къртят, че имам чувството че сторо ще сме ала филма "Топло" Laughing

# 7
  • Мнения: 2 259
От савсем скоро Община Варна има нов ред относно твоя проблем.Вече даже нощтната тишина е от22часа,а досега беше до 24 лятото и 23 зимата ако не се лъжа де.
Най доре звънни в районното управление.Те са запознати с всички наредби и могат да издават, както предопреждения така и да глобяват!

Общи условия

Активация на акаунт