капки за нос за бременни!

  • 1 684
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 967
МОля да ми кажете как мога да си отпуша носа, защото наистина не мога да дишам. ИМам някаква вирусна инфекция с възпален нос, който само ако можех да си позволя да си капя Ксилометазолин нямаше и да го броя за проблем, но сега направо ме обхваща паника, защото главата ми тежи и съм отпаднала, но щом легна носа ми блокира и не мога да дишам. Като дишам през устата гърлото започва ужсно да боли и да ме дразни и не си представям как ще изкарам нощта... Пробвах инхалации, промивки със стеримар, нагревки.... нищо не помага
Имам нужда от капки, които да ми отпушат носа, но да стават за бременни .... помагайте!
Днес бях на лекар ... нищо съществено не ми предписа - парацетамол, стеримар, вит.Ц, но аз направо се задушавам особено като съм в легнало положение  Sad

# 1
  • Мнения: 2 082
с виброцил може да пробваш,капки с прополис,но ксилометазилина си отпушва най-добре.вземи си 0,05%-за в краен случай-1-2 капки не могат да навредят-поне да можеш да спиш ...

# 2
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
На мен при запушен нос много ми помага тигровата мас (едно време я имаше в аптеките, сега не знам). Можеш да пробваш с Pulmex Baby, като си намажеш челото и носа... Този крем също е много добър и ефикасен при хрема и кашлица, а и е напълно натурален (това не е за пренебрегване при бременни): http://www.flp.bg/bg/P_Heat-Lotion_bg.htm

# 3
  • Мнения: 798
Аз имах постоянно запушен  нос докато бях бременна. Легнех ли ставаше ад. Ползвах детски Олинт. Те са с по-малък % активно вещество и се дават и на много малки деца.

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
На мен ЛЛ ми беше изписал "Муконазал"

# 5
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Пробвай с Пиносол, капките са с етерични масла, на билкова основа.Ползвала съм ги като бременна, добре ми действаха.

# 6
  • Мнения: 720
И на мен ми бяха казали стеримар, но той никаква работа не вършеше  Crossing Arms Свекито измъкна от някъде ментов вазелин и си мажех малко околко носа. Отпушва докато трае миризмата, но все е нещо.

Общи условия

Активация на акаунт