бебчо не спи

  • 1 099
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте мами иа защо не и татковци.
Пише ви един татко.
Имаме си синче което е на 40 дни а от няколко насам не иска да спи - прозява се а не спи. В малкото моменти докато спи се стряска много на сън и проплаква. Започна да отказва адаптираното мляко - какво става - помощ.
Ако някой има идея или е минал по този път нека сподели .

# 1
  • Мнения: 842
Е, не може въобще да не спи. Имай впредвид, че колкото по-голямо става човечето, толкова по-малка нужда има от сън. Не може бебе на 40 дни да спи по цял ден като новородено, вече има и периоди на бодърстване.
А как така не иска адаптираното мляко, нещо не ми стана много ясно. АМ давате като добавка или детето е изцяло на него? Ако е като добавка, бебето може би повече няма нжда от него т.е. само кърма му стига.

# 2
# 3
  • Мнения: 406
Има някаква причина и трябва вие сами да я разберете , защото това е вашето бебе ,  а ние можем само да гадаем! Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Пробвайте нещо п/в колики

# 5
Бебока е изцяло на АМ защото майка му не може да го кърми защото пие хапчета за кръвно и сърце.Започнахме на Фризолак ,после на НАН и на края Нутрилон ,но най си хапва НАН ,и за това отнова минахме на него. Иначе е "вечно" гладен - не дочаква 3-те часа - реве човека и щом дам млякото всичко е о.к.
Да наистина не иска да спи изобщо,вчера е спал само час за целия ден ,не плаче няма проблем ,просто се кокори и не спи - е от време на време проплаква и това е ама не спи - коликите си ги имаме. Даваме Бейбинос и Еспумизан - помагат до някъде а в екстремна ситуация когато явно го боли много и то предимно вечер след баня ,го затопляме коремчето с гладена пелена или сешоар.
Малките периоди в които спи е не спокоен и се стряска на сън почти непрекъснато.

# 6
  • Мнения: 957
абсолютно идентичен случай е и нашият. Днес ставаме на 40 дни. Като се ококори в 6 сутринта, едва успявам да го приспя за максимум 2 часа. През останалото време пищи , мрънка, опъва крачета и се напъва. Има и периоди, в които ппросто лежи и гледа, но не заспива. Единствено около 8 вечерта се кротва и спи спокойно до към полунощ. После като го накърмя уж заспива, но е ужасно неспокоен отново. Опитва се да се изпръцка, напъва се ,проплаква. Ако го заболи повече се разплаква с глас и се събужда. Нас ни мъчат колики и с това си го обяснявам. Вече имаме пъпчици от претопляне от кърпи и сешоар и гледам да правя само масаж на коремчето. Саб, Еспумизан и разни чайчета май не дадоха резултат. Сега сме на инфакол и е същата работа. Има периоди на усилване и периоди на затихване на коликите. Не знам на какво се дължи. За да се изключа като проблемен фактор престанах да ям всякакви млечни продукти. Карам го горе долу само на супи, но не виждам голяма промяна. Сега чакам да пристигнат от англия едни капки - Colief , които били не  симетикон като останалите , а ензим, който помагал да се разгради лактазата в млякото. При някои бебета причината била, че им липсвал този ензим. Много ги хвалят, ще го пробваме и това чудо. Бях пуснала тема тук, че се притеснявам, че спи малко, да не би да се отрази на развитието на бебето, но ме успокоиха, че няма проблеми. Дано при нас и при вас проблемът отшуми преди да са навършени 3 месеца, че е много изнервяща ситуация.

# 7
  • Мнения: 2 908
Колики PeaceНашите до 3-тия месец бяха зверски и тя не спеше денем и нощем от болки.

# 8
  • Мнения: 1 536
абсолютно идентичен случай е и нашият. Днес ставаме на 40 дни. Като се ококори в 6 сутринта, едва успявам да го приспя за максимум 2 часа. През останалото време пищи , мрънка, опъва крачета и се напъва. Има и периоди, в които ппросто лежи и гледа, но не заспива. Единствено около 8 вечерта се кротва и спи спокойно до към полунощ. После като го накърмя уж заспива, но е ужасно неспокоен отново. Опитва се да се изпръцка, напъва се ,проплаква. Ако го заболи повече се разплаква с глас и се събужда. Нас ни мъчат колики и с това си го обяснявам. Вече имаме пъпчици от претопляне от кърпи и сешоар и гледам да правя само масаж на коремчето. Саб, Еспумизан и разни чайчета май не дадоха резултат. Сега сме на инфакол и е същата работа. Има периоди на усилване и периоди на затихване на коликите. Не знам на какво се дължи. За да се изключа като проблемен фактор престанах да ям всякакви млечни продукти. Карам го горе долу само на супи, но не виждам голяма промяна. Сега чакам да пристигнат от англия едни капки - Colief , които били не  симетикон като останалите , а ензим, който помагал да се разгради лактазата в млякото. При някои бебета причината била, че им липсвал този ензим. Много ги хвалят, ще го пробваме и това чудо. Бях пуснала тема тук, че се притеснявам, че спи малко, да не би да се отрази на развитието на бебето, но ме успокоиха, че няма проблеми. Дано при нас и при вас проблемът отшуми преди да са навършени 3 месеца, че е много изнервяща ситуация.
Абсолютно същия случай сме и ние,много се чудех и аз, но виждам че не сме само ние

# 9
  • Мнения: 753
Да ....сега опитайте с чаят на Хип - за храносмилане - давах го на моето бебе по време на коликите, и при него помогна...еспумизана не действаше, при всяко дете различно, може и при вашето да подейства..успех

# 10
  • sf
  • Мнения: 10 080
и моя беше така. от коликите беше ужас. сега намаляха доста, но той продължава да спи максимум 3-4 пъти на ден по 30мин  doh  вече не реве и не се гърчи, но пък иска носене и внимание
оооооох

# 11
  • София
  • Мнения: 300
И моето дете беше така до третия месец.При нас причината беше колики и когато изчезнаха започна да си спи нормално!

# 12
  • Мнения: 1 111
и моя беше така. от коликите беше ужас. сега намаляха доста, но той продължава да спи максимум 3-4 пъти на ден по 30мин  doh  вече не реве и не се гърчи, но пък иска носене и внимание
оооооох

ох, и ние така Sad А аз си мислех,че бебетата спят доста...т.е. някои спят,но моя - не

# 13
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
При нас помогна сешоар върху коремчето и чай на хип против колики  Peace

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В първите месеци сънят на бебетата е неспокоен и повърхностен. Вероятно ти не се наспиваш и ти се струва, че бебето ти не спи.

Общи условия

Активация на акаунт