За рекламата на Кока-Кола!!!

  • 9 174
  • 217
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 259
Гледам я тази реклама с онези тънки крачета и ми е някък грозно и гадно!
Днес случайно я гледаме с мъжът ми и правим заедно коментар.
И  двамата се сещаме ,че гледахме един репортаж как едно дете /в Китай мисля -инвалид/ ,се готвеше за олимпиада на инвалидите . Изглеждаше точно така ,с две метални карчета Cry
Много ,много гадно ми стана.
На вас харесва ли Ви между другото?

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 23:44 от valikir

# 1
  • Мнения: 226
Какво съвпадение! Чудех се дали и аз да не пусна подобна тема. Не ми харесва тази реклама! За първи път не харесвам реклама на Кока Кола. В момента даже чета книгата на Серджо Зийман и си мисля, че дори и да не ми харесва не е важно, ако продава, но според мен и не продава!

# 2
  • Мнения: 2 353
  За онези двамата - "странни птици" ли става дума? Ако е за тях - харесва ми. Не съм гледала репортажа за детето.

# 3
  • Мнения: 1 941
На мен рекламата ми харесва. Нещо идейно, измислено, по -различно. Асоциацията с китайското дете е просто нелепа...

# 4
  • Мнения: 3 423
Хора, Кока-Кола се пише винаги с тире!!!
Дайте линк за споменатата реклама, моля.

# 5
  • Мнения: 2 259
Е  какво да направя?
Все пак това ми е мнение и разсъждение.
Имам право на него нали? Wink

# 6
  • Мнения: 3 423
Е  какво да направя?
Все пак това ми е мнение и разсъждение.
Имам право на него нали? Wink


Имаш право дори да дадеш линк.
Нормално е и асоциации да имаш.

# 7
# 8
  • Мнения: 2 259
Дани мерси.Аз до сега търсих в vbox7 . Hug

# 9
  • Мнения: 488
Рекламата ме кефи много. Не съм гледала филма за детето, ако бях, може би нямаше да ми харесва  Confused

# 10
  • Мнения: 3 760
И за мен тази реклама е странно отблъскваща... На някакво физическо ниво... иначе като се вгледах и видях, че при всяко отпиване/споделяне, "нашичкият" прихваща по нещо от другарчето... Ами идейно е, но не е за мен  Crazy

# 11
  • Мнения: 528
Дани мерси.Аз до сега търсих в vbox7 . Hug
за нищо  Hug

 А за рекламата, мислех че само аз не я харесвам. Някак гадно ми става като я гледам, малко изродска ми идва.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 453
A на спрайта с оригването? Ужасна е!
Намерих я: http://www.youtube.com/watch?v=j3HAT_1rM_A&mode=related&search=

Последна редакция: вт, 18 сеп 2007, 00:01 от Тайна

# 13
  • Мнения: 1 424
Не ми допада рекламата  Stop 
Не съм гледала филма за детето...

# 14
  • Мнения: 9 050
Идеята на рекламата е толерантност. Естествено, в една реклама няма как да изразиш толерантност, освен с визуализация. Човекът приема по нещо от различните. Тази реклама не трябва да се приема толкова буквално ( детето от Китай, анорексичките..., глупости ). Това определено е силна реклама като идея и вероятно ще спечели доста награди. Но като ефект, не е добра, защото е натоварваща. Обикновено рекламите имат кратко ясно послание, което схавщаш от раз. Леля Мария с хотела прави състезание за бухтички, а петната от мазнина, при пърженето на бухтички ги пере с Бонукс. Освен това леля Мария е дебела и тича сутрин. Като тича, се изморява. За да се освежи и трябва хавлия, изпрана с Бонукс - нещо си ( някакви ароматни треволяци ). Обаче, за да не се размързеливи и отпусне, хавлиите привличат осите.....ето това е една добре възприемана реклама. Не те натоварва. Не трябва да я гледаш 15 пъти, за да разбереш какво искат да ти кажат. Даже като я гледаш веднъж, искаш да не я гледаш повече до края на живота си. Обаче я гледаш. И ти се набива в главата тоя тъп Бонукс нещо си. Това е успешна реклама. Консуматорското общество иска прости послания. Иди си купи това. Иди направи онова. Не иска реклами, които да го карат да се замисли. Защо в България няма non-profit реклами? Защото няма каузи? - Има безброй. Защото няма кой да ги прави? Всяка рекламна агенция би се заела с удоволствие. Това е предизвикателство, макар и не платено. Просто българина не обича да се натоварва. Още по-малко пък от реклами. Реклама, която ме кара да мисля - ай сиктир! А съм се замислил, а съм направил най- тъпата аналогия. Човекът от Кока-Кола е някакво недъгаво дете, а девойката на края на рекламата има хранително разстройство, наречено анорексия. Толкова може ССБ да се замисли. Повече му е прекалено натоварващо.

За мен тази реклама на Кока-Кола е една от най-добрите им.

Последна редакция: вт, 18 сеп 2007, 00:39 от ZinaSt

Общи условия

Активация на акаунт