Скърцаща ПВЦ дограма

  • 3 361
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 512
Ама скърца яко ви казвам - сигурно сутрин будим съседите като проветряваме...
Преди година купихме жилището с вече поставени врати и прозорци - затова не знам на коя фирма са. Хубави изглеждат, други оплаквания нямаме.
Молбата ми е - ако някой знае какво може да се направи, за да спрат да скърцат така пронизително - нека сподели...

# 1
  • Мнения: 8 999
Или пантите се нуждаят от смазване, или просто дограмата е поставена лошо и тогава спасение няма /освен ако не смените всичко/. Дано с машинно масло да оправите проблема!

# 2
  • Мнения: 512
А, ако е за сменяне - направо ще си ги оставя да скърцат  Twisted Evil, не е на дневен ред сега дограмата да се сменя... Money
По въпроса за смазването - пантите не са като едновремешните - повдигаш леко нагоре, капеш маслото и тръшваш рамката обратно - сегашните са някакси облицовани като дограмата и не се повдигат нагоре... Затова не знам как да ги смажем, ако някой е имал такъв проблем - чакам още акъл  Hug

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Има доколкото знам някакъв силикон за смазване, стои течен, а не се втвърдява като този стандартния - впръсква се в отворчетата, няма нужда да надигаш, просто колкото можеш впръскваш в пантите. Точно против скърцане е, някакъв съвременен вариант на машинното масло.

# 4
  • Мнения: 8 999
Върху пантите има капачки - лесно се махат. После действаш като едно време.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Принципно, при новите дограми има оставени отворчета за слагане на масло.
Ако не, продават се спрейчета с омаслители, с които директно се напръскват пантите и маслото само прониква до скърцащите части.
За съжаление, не мога да ти кажа марка и цена, но можеш да попиташ в специализираните магазини - не са нещо изключително и би трябвало да ги има навсякъде.

# 6
  • Мнения: 512
Върху пантите има капачки - лесно се махат. После действаш като едно време.

 newsm51 Ей сега смъкнах капачките на пантите в работата - колегите малко странно ме гледат, ама... Явно и вкъщи няма да е по-различно - много ти благодаря!

Има доколкото знам някакъв силикон за смазване, стои течен, а не се втвърдява като този стандартния - впръсква се в отворчетата, няма нужда да надигаш, просто колкото можеш впръскваш в пантите. Точно против скърцане е, някакъв съвременен вариант на машинното масло.

Благодаря, ще потърсим из железариите в района, дано да имат!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт