колко най много е нормално да наддава кърма4е

  • 508
  • 5
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
здарвейте!
пак пиша в този форум,4е се притеснявам за дебелото си бебе.роди се 3300,изписаха ни 3000.44 дни по късно тежи 5600.първия месец наддаде 1900.а сега от сряда до понеделник 500 гр.само на кърма е,вода по4ти не иска.в последно време се храни през 2 4аса,има нощна пауза от 4-5 4аса.като е гладен и нервен само цица го успокоява.притеснява ме,4е много ка4ва,,да не би да му има нещо.ака на всяко кърмене,4е и между кърменията,което е над 9-10 пъти на ден.педито каза,4е яде много,затова и ака много.да не се притеснявам,4е просто бил лаком,ама аз като гледам др бебета и се 4удя да не би на моето да му има нещо.не изглежда дебел ,а пухкав,ама все пак....

# 1
  • Мнения: 8 242
Нищо му няма  Wink А и не качват цяла година по 1-2 кила на месец  Wink
Тони първите 2 месеца качи съответно 2кг/7см, 1,200кг/5см .. След първите 3-4 месеца намалят темпото  Peace
Педито ти да си гледа работата  Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 622
детето ти е напълно нормално!! Радвай се че имаш много кърма и детето ти е доволно. Бъди щастлива Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 029
Педито ти да си гледа работата  Twisted Evil

аа педиатъра е казал да не се притеснява.. не го навиквайте чиляка Mr. Green

# 4
  • Мнения: 8 242
Хм, аз пак чела недочела  Embarassed Embarassed Embarassed
Ама нищо де, то за нещо друго ще е  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 924
И аз имах известни притеснения по повод бързото наддаване на сина ми- роден 4.250, първия месец качи 2 кг, втория-1.400, третия- 1.200...доста е пухкав и едър Laughing
Но след като е на кърма , не е проблемно- може би ще се наложи да увеличите дозата витамин Д, но лекарят ще прецени нужно ли е това.
Иначе аз самата съм била едро бебе и съм наддавала бясно през първите месеци,та най-вероятно затова и синът ми "дебелее".
Колкото повече расте и става активно бебето , толкова повече енергия изразходва и започва да наддава по-леко.

Общи условия

Активация на акаунт