Въпросче за нощните хранения?

  • 1 104
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Моят дребо май почти от смесено мина само на адаптирано мляко,понеже мама кърма-НЪЦ. Embarassed Имам обаче следното питане - след като се събуди един път в 3 часа,следващият понякога е доста по-рано-а по режим се храним на 3 часа от 7 нататък-тоест,7.10,13,16,19 и 22.Старая се да ги спазвам,защото ми казах,че при изкуствено хранените деца интервалът трябва да си го има.Как обаче да се справя с нощното,така че да си останем приблизително за около 7 сутринта?Давам малко водичка,понякога залъгалка-бе зор голям,от два три дни го гони нощен глад-изпива си цялата порция 90 грама.Посъветвайте ме,моля.

# 1
  • Мнения: X
Значи този 3-часов интервал се спазва горе-долу плюс минус 15-20мин. може да има отклонение. Съвета ми е да даваш, когато му се яде, нощните хранения детето ще си спре самичко и ще си ги нагласи както му е добре.  Защо се мъчиш и ти да не спиш и него - я пий ти на гладно вода да видиш как ти пристъргва тумбака Wink

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Pandora правилно ти е казала. Щом е гладно детето, давай му, води се по него и няма да сгрешиш- хем бебето ще е сито и спокойно, хем мама няма да дежури цяла нощ и да се чуди как да залъже бебето, нали така?
Да ти кажа, че моят бебок до скоро си хапваше и нощем: кога в 3,30, кога в 4, 4,30 или 5 часа. Просто с нарастване на бебето, интервалът между дневните хранения се увеличава и пак се спазва съответното 6 или 5 кратно хранене.

# 3
  • София
  • Мнения: 344
Цитат на: pandora
Значи този 3-часов интервал се спазва горе-долу плюс минус 15-20мин. може да има отклонение. Съвета ми е да даваш, когато му се яде, нощните хранения детето ще си спре самичко и ще си ги нагласи както му е добре.  Защо се мъчиш и ти да не спиш и него - я пий ти на гладно вода да видиш как ти пристъргва тумбака Wink

В допълнение:хлапетата сами си знаят.Моята девойка я мъчих 15 дни с водичка и търпях до сутринта ревове и пъшкане.Накрая вдигнах ръце, защото така се изтощих,че си цепнах главата в ръб на гаредроба.Продължих да я храня както тя иска.Седмица след това сама се отказа от едното нощно ядене,две седмици по-късно и от другото.Сега спи нощем почти 11 часа като ангелче. Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 38 209
Аз бях пуснала подобна тема защото си мислех че всички бебета са се научили бързо-бързо да не ядат нощем, а само моето яде и в 12 и в 3 и в 5.30. Но не е така. Щом е гладно - нека си яде. Понякога дори имам чуството че нощем яде повече.
Е верно сутрин съм  Tired  #Puppy dog  ама нали затова съм майка

# 5
  • Мнения: X
Аз се пробвах няколко дни с води и глупости и направо се скапах от недоспиване. Накрая ми писна и нощем щом се събуди бам млякото и тя заспива още докато яде - рай, наспах се Laughing  Laughing  Сама спря да се буди, а и има нещо друго, така детето също се дразни и не спи продължително от цялата бъзикня с водата и по-трудно се научава да спи непробудно нощем.

# 6
  • Мнения: 46 436
Никога нищо не съм спазвала. На поискване-като ревне-шишето. Така беше само 10-тина дни, после се нормализира и ядеше през 3 часа - денонощно, нощните хранения ги махна към 2 месец /храненето в 2ч./ и след 3 месец /храненето в 4ч./.
Не мъчи детето, храни си го спокойно  Grinning

И сега си е на странен режим, но си е неин  Laughing

# 7
  • Мнения: 1 753
Абсолютно съм съгласна с мненията. Аз също опитвах с води и разни глупости, но Анна много категорично ми показа, че няма да ми мине номера... Единственото, което гледам сега е да си направи 6 часов интервал след "вечерята" Минали ли са 6 часа като ревне си я храня. Става за 10-15 минути и пак заспиваме. А иначе какво? Само се нервя в продължение на 2-3 часа и сутрин не знам на кой свят съм...
По-добре си слушай детето! нищо, че майка ми ме отчая като ми каза, че мен са ме хранели нощно време до към 2-3 годишна възраст...  #Puppy dog Ако се е метнала на мен... просто не знам кога ще мога да спя нормално...  #Puppy dog

# 8
  • Мнения: 5 370
Благодаря ви,момичета,и аз стигнах до вашите наблюдения.Днес цял ден си изпреварва режима,ревейки от глад,и аз......давам-а после има мир.И за нощта ще пробвам така и после ще ви се похваля. Grinning

# 9
  • Мнения: 4 965
Аз пък и при кърменето, и при адаптираното мляко не съм спазвала режим. Хранех бебки, когато бяха гладни и никога не съм ги залъгвала с води, чайчета и т.н Режим въведохме чак след захранването - сега вече са на 4 хранения с 4-часов интервал, но те сами си го "изработиха".
Понеже бяха недоносени, в началото огладняваха на 2-2,5 ч. и никога не съм им отказвала. За сметка на това - почти никога не са се хранили през нощта - просто на тъмно спят много дълбоко и не се будят (изключение са първите 20-тина дни, когато ставаха през 4-5 часа и пиеха само по 30-40 г. мляко). След 20-тия ден започнаха да правят 6-7 часа интервал, след като минахме на адаптирано мляко - около 8 часа, а сега нощният им сън е 11-12 часа (мъжът ми е бил същия, а и до днес обича да си поспива Sunglasses ).
Относно всякакви режими (храна, сън и т.н.) аз съм на принципа, че детският организъм не е часовник да го навиваш, а има напълно индивидуални нужди. Дори относно дългия нощен сън на бебки - моят баща все ми обяснява да ги будя по-раничко, за да спят следобед, но не бих го правила (какво означава: "Децата имат нужда от следобеден сън.", щом вече са си "взели дозата"). Същото е и за храната.

# 10
Аз си запазих режима от отделението и през нощта не съм го хранила.Не знам дали Дидко е поемал повече храна,обаче рядко се будеше от глад.А и неговото будене беше около 4-5 часа сутринта и нямаше смисъл да го мъча да чака да му дойде часа за хранене и си му давах биберона.След 3 часа пак.

Общи условия

Активация на акаунт