Как лекувате херпангина?

  • 3 143
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
преди да е дошло време за антибиотик.
Днес лекарката е остановила херпангинаи  е изписала антибиотик които да започнем ако няма подобрение.
Искам ми се да го избегна и засега се сещам само за Тантум верде.Ще започна да давам и някакви витамини и чай с мед,но ако има още нещо което мога да приложа.....
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 2 082
ангината минава за около 7-10дни.подобрението започва към четвъртия,петия ден и дотогава антибиотика вече е даден...освен това,което си изброила промивах често устата с лайка.сок от лим.сок също помага.има ли афти детето?

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 94
Херпангината доколкото знам минава и без антибиотик, но можеш да даваш Изопринозин, ако е по-голямо детето. Тя протича с висока температура, но щом излязат афтите темп. пада. Още можеш да даваш разредена кислородна вода за гаргара, ако детето може да прави такава или гарагара с Corsodil, ако не греша нещо в изписването на името на препарата.

# 3
  • Мнения: 182
Моята дъщеря изкара херпангина през август, но за 1 ден всичко мина, но я лекувах с хомеопатично лекарство. Ако те интересува, мога да ти кажа какво беше лекарството.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Давах само лекарства за температурата, оправи се за около 4-5 дена.

# 5
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Херпангина не се лекува с антибиотик.Преди години дъщеря ми се беше разболяла, мажехме я с грануфорин по 3-4 пъти на ден. Сега не го продават, но сигурно има нещо подобно. И лекарства за Т трябва да се дават!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 575
И ние ги минаваме без АБ /поне повечето пъти/. Мажа гърлото с Хексорал, ако има нужда давам температуропонижаващи. Чувала съм добри отзиви за Тантум верде, но не съм го пробвала, защото често пием и хомеопатични, които са несъвместими с ментата.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 688
И ние досега сме минавали без антибиотик,но миналия път херпангината премина в гнойна ангина и тогава започнахме антибиотика,в следствие на това детето получи утайка,нисък хемоглобин и незнам още какво,затова сега лекарката изписа антибиотик и каза ако до вечерта вдигне над определена Т да започна да го давам.За щастия моя мъник вече повече от 24часа е без Т и антибиотика ни се размина:)
Благодаря ви за съветите момичета!

Общи условия

Активация на акаунт