Добър и неочакван резултат от хомеопатичl

  • 3 436
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 769
Искам просто да споделя за резултат от хомеопатично лечение, който наскоро стана достояние на мен самата.
Лекувам с хомеопатия разни свои състояния и най-вече се боря с едни гъбички по краката.
Но както знаем, хомеопатичното лекарство е не з аедно нещо, а за целия организъм.
От около 6-7 месеца имах проблеми с един зъб. Не ме боли, влиза храна някъде измежду зъбие, търкам, мия, почиствам с конци и все не ми остава време да отида на зъболекар. Усещам само, че с течение на времето чувствителността към топло и студено на зъбите, където е въпросния зъб се увеличава.
Преди две седмици вече забелязах, че дупката е станала прекалено голяма, че вече е нетърпимо да дъвча на тази страна, защото ми влиза много храна. Отивам на зъболекар, и естествено се установява кариес. Обаче не обикновен, а дълбок, колкото си иска. След като разгледа добре зъба и започнапочистването, зъболекарката ми се усъмни, че ще трябва да вади нерв. 100%. При такъв дълбок кариес (в интерес на истината почти половината ми зъб бе изпилен) нямало начин да не се увреди нерва.
Започна да пробва къде има оголен нерв, но така и не намери. След по-дълбоко вглеждане и чудене се оказа, че зъба си е направил някакво вторично запечатване, както тя го нарече. Т.е. организма, в стремежа си да се пребори с кариеса и да съхрани нервите, е подтикнал последните да се свият и е направил въпросното вторично запечатване на зъба и нерва. Нервите са ми невредими, а забъолекарката в шах. Каза, че само е чувала, че може да стане това нещо, но е нямала пациент с подобен случай. Беше наистина изумена. А аз вътрешно особено горда.
Тя знае, че лекувам с хомеопатия, но не споделя възгледите на тази медицина. При следващото ми посещение пак огледа нервите, за всеки случай, и пак се зачуди много. И после попита :"Ама ти продължаваш ли с хомеопатията?" Flutter

Последна редакция: вт, 18 сеп 2007, 14:08 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 201
Хомеопатията е велика!
Дано повече хора го разберат!

  Peace Peace Peace

# 2
  • Мнения: 1 753
Ехаааа  Party
Бравос Туфи! Очевидно и хомеопата ти е добър!  Peace

# 3
  • Мнения: 8 769
Хомеопатията е велика!
Дано повече хора го разберат!

  Peace Peace Peace
Затова и пуснах темата. Съдейки по себе си, хората започвайки нещо ново и не толкова познато (или познато само на теория) имат нужда от подкрепа с факти. Аз лично имах огромна нужда от такава!
Очевидно и хомеопата ти е добър!  Peace
Явно  Wink

# 4
  • Мнения: 1 559
Много се радвам за хубавия "страничен ефект" от лечението ти. Grinning

Хомеопатията е в състояние да опровергае разни мрачни лекарски прогнози за "нелечими" неща. Стават "чудеса". Laughing

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ами на мен ми се е случвало и без хомеопатия.
зъбът ми се капсулова, а дупката беше дълбока.

и моята зъболекарка се чудеше доста. Whistling

# 6
  • Мнения: 1 753
ами на мен ми се е случвало и без хомеопатия.
зъбът ми се капсулова, а дупката беше дълбока.

и моята зъболекарка се чудеше доста. Whistling

Случват се всякакви чудеса! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 8 769
ами на мен ми се е случвало и без хомеопатия.
зъбът ми се капсулова, а дупката беше дълбока.

и моята зъболекарка се чудеше доста. Whistling
Вероятно си имала много добър имунитет, здрави зъби или просто силен организъм като цяло (както хомеопатията казва-жизнена сила). За съжаление е рядкост това.
Възможно е и при мен да е имало вероятност да се случи без лекарства, но аз отдавам резултата на хомеопатичните хапчета. Пиех ги за друго, както казах, но те си имат своите ефекти върху организма.

# 8
  • Мнения: 1 559
Даам, подкрепям постинга на Доня Туфина.
Сигурно и в нейния случай е имало вероятност организмът да се справи и без лекарството. Но това, че скоро е пила лекарство, което има в картината си оголен и възпален нерв (т.е. може да прекрати възпалението и да запечата нерва), и случилото се с нерва й едва ли е случайно съвпадение. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 386
аз се кълна в д-р атанас гълъбов, обаче това не е хомеопатията, а собствена реакция на организма.
хомеопатията прави чудеса (вдигала съм се от офис-грип за 1 ден, колегите са страдали по 10 дни от същото, но са се лекували с алопатична медицина), но не е всемогъща (ползвала съм я за стоматологични цели също И СЪМ ДОВОЛНА.) така че - браво на зъба ти!

# 10
  • Мнения: 8 769
аз се кълна в д-р атанас гълъбов, обаче това не е хомеопатията, а собствена реакция на организма.
Ами нали в същност хомеопатията подсказва на организма какво да прави?  newsm78Поне аз така съм разбрала досега от прочетеното. Нали, провокиран от хомеопатичното хапче, организма сам се справя с болестта? Ако бъркам, моля да ме поправи някой вещ.
Не твърдя, че е всемогъща медицина (в същност май няма такава, за съжаление). Naughty

# 11
  • Мнения: 386
моето тълкование на хомеопатичното лечение е, че хомеопатът се опитва да определи типът човек според симптомите ти, но той не лекува всичко в теб, макар че целта му е да балансира организма ти. предписва ти лекарство за венци, и макар с това може да влияе на здравето на целия ти организъм, но жлъчката едва ли ще й подейства това, което ти изписва за венци. в противен случай щяхме да търсим и да ни дават едно единствено  "идеалното лекарство", а не да има огромни книги по въпроса и по 50 варианта за лекуване на настинка.

# 12
  • Мнения: 4 392
Според ГНМ е напълно възможно. Хомеопатията е била може би само тласъкът, ти самата да решиш проблема по- лесно. Зъбите и душата са повече свързани, отколкото си мислим. Въобще не е само единичен случай това. Има си и реално обяснение.

# 13
  • Мнения: 8 769
Според ГНМ е напълно възможно. Хомеопатията е била може би само тласъкът, ти самата да решиш проблема по- лесно.
Да, говорим за едно и също. Flutter Бих сменила във второто ти изречение "може би", със "със сигурност".
За ГНМ също четох. По мое скромно мнение от скромното количество информация за ГНМ считам, че двата вида медицина имат еднаква база и погледа им върху човека е аналогичен Wink

# 14
  • Мнения: 386
вижте, аз съм абсолютно убедена, че собствените ни мисли имат огромно влияние върху болестите, от които страдаме.
обаче има неща, които хомеопатията и гнм не могат да повлияят. и съм убедена, че доста от стоматологичните проблеми са такива, когато са в по-тежък етап. колкото до твоя случай с нерва - това е описано в литературата и се е случвало на хора, които не са помирисвали хомеопатия, нито нещо такова. просто всяко лечение си има своите граници и хомеопатите са достатъчно отговорни да признават ограничеността на науката си. един класически хомеопат никога не казва, че лекува хепатит или рак например.
ама ако наистина те кефи, да си мислиш, че зъбчето се е излекувало от хомеопатията - давай, пропагандата е велика работа и утре може да запалиш и други хора по тази човеколюбива медицина.

Общи условия

Активация на акаунт