Колко време след секцио.......?

  • 2 073
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
колко време след секцио, не трябва да се забременява?
И ако се случи по-рано аборт ли трябва да се направи,кое е нередното в случая?

Мерси Heart Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 10 309
На мен са ми казвали от една до три години. За аборта не знам, обърни се към лекар ако ти се наложи, той най-добре ще предцени твоето състояние и конкретната ситуация.

# 2
  • Мнения: 1 596
Е,  Winkда благодаря ти

# 3
  • София
  • Мнения: 10 309
бе важното е да дам акъл, пък колко полезен е...нема значение, лаф да става Laughing

# 4
  • Мнения: 1 596
Права си,нали сме тук за да си побъбрим,туй-онуй.
Да обменим опит Shocked

# 5
  • Мнения: 4 451
Не, разбира се, не е нужно да правиш аборт, ако забременееш преди изтичането на 1г. от секциото. Можеш да си износиш бебето без проблеми. Но все пак е препоръчително да мине поне 1г. Това ми е казал гинекологът ми.

# 6
  • Мнения: 592
Не, разбира се, не е нужно да правиш аборт, ако забременееш преди изтичането на 1г. от секциото. Можеш да си износиш бебето без проблеми. Но все пак е препоръчително да мине поне 1г. Това ми е казал гинекологът ми.
точно така,с тази разлика че на мен ми казаха поне 2 години

# 7
  • Мнения: 983
Моя приятелка забременя, след секцио преди да е изтекла 1 година. Няма да прави аборт. Не е препоръчително, но не е фатално. На нея така са й казали. Дали за всички се отнася, не зная. И аз така  Winkлаф да става.

# 8
  • Мнения: 8 999
Нека аз да кажа! Нека аз!
Моят гинеколог, съученик и много близък приятел, ме закле във всичко най-свято да не забременявам поне 1.5-2 г. след първото секцио. Но, случи се така, поради някаква висша небрежност и недоглеждане, че забременях 6 мес. след раждането. Е, задължително беше и второто раждане да е със секцио, но други проблеми съм нямала. Все пак бях на 34 г., исках второ дете, а май нямах много време да отлагам и да правя експерименти. Аборт не се налага, просто втората бременност се проследяваше по-подробно.

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Изчакай поне 2 години. Това е превантивно, ако се случи, няма да го убиваш - е, поне не и ако не ти нареди лекар - а по-добре няколко...

# 10
  • Мнения: 4 546
моя док ми каза, че до 1 година не трябва да забременявам.
ако все пак се случи, аборт е рисковано да се прави и е по-добре да се запази бебето.

# 11
  • Мнения: 865
аз съм бременна 6 месеца след първото ми секцио.ако беше по-рано обаче,тряваше да се направи аборт.

# 12
  • Мнения: 2 159
Моя приятелка забременя, след секцио преди да е изтекла 1 година. Няма да прави аборт. Не е препоръчително, но не е фатално. На нея така са й казали. Дали за всички се отнася, не зная. И аз така  Winkлаф да става.
и аз така знам

# 13
  • Мнения: 689
Аз знам, че трябва да са минали минимум 6 месеца от секциото.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 587
И аз съм чувала, че е хубаво да се изчака поне една година до следващо забременяване, но може би при всяка жена е индивидуално. Сигурно зависи и от това как е протекло първото секцио, дали е имало усложнения, как протича възстановяването и т.н. Естествено твоят лекар ще отговори най-точно.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт