Игри за приспиване

  • 910
  • 5
  •   1
Отговори
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Здравейте,
Дайте някакви идеи за занимания които да приспят едно сете на 2г и 9м. Голям проблем се очертава приспиването. Преди я залъгвах уж да и търся буби в косата и ушите, та се кротваше, сега няма такива неща. Щом стане време за лягане и се разиграва ..... предполагам е от възраста и малкото движение през деня (незнам какво правят в яслата) , защото когато е на село и се натича хубаво заспива нормално.

# 1
  • Мнения: 8 999
Ами след ясла я разходи още малко в някоя градинка. И не я свиквай да я приспиваш с някаква хитрина - колкото по-голяма става, толкова повече ще те разиграва. Аз съм с две породени деца и ако допусна някоя лигавщина да ги обсеби, сигурно ще трябва да се самоубия, затова, без никакви компромиси, просто съобщавам, че е време за сън, тръшкам ги в леглата и гася лампата. Само твърда ръка помага.

# 2
  • София
  • Мнения: 17 591
Напъхай я в леглото с играчките, ако иска да спи - да спи. Ако иска да играе - хубаво, стига там да си седи.

# 3
  • Мнения: 865
Идеята за разходка след яслата е ок.Да потича малко ,да се поизмори.Но дойде ли време за сън игрите не са най-удачният вариянт.Само ще се превъзбуди от тях.Пробвай с четене или разказване на приказка.

# 4
  • Мнения: 7 831
Напъхай я в леглото с играчките, ако иска да спи - да спи. Ако иска да играе - хубаво, стига там да си седи.
Това е добър съвет.
Иначе не до възрастта, моите са по-големи, но и до сега се заиграват най-хубаво, когато дойде време за сън  Wink.

# 5
  • Мнения: 24 467
У нас след обеда детето се налудува много добре, до около 20.00 часа, което е един час преди часът му за лягане. След това вечеряме, къпем се и преди сън гледаме игрите да са тихи и спокойни. Най- добре допринася четенето на детските книжки- спокойно занимание, тихият и монотонен глас на мама или татко. След книжката детето просто се поставя в креватчето, казваме му "лека нощ", то си гушва любимата възглавничка, лампата се загася и- това е.
По този начин заспиваше и вече порастналият ми син. И до ден днешен, макар че вече е на 7,5 години и може да чете добре вечер ляга за половин час и аз му прочитам по нещо.

Общи условия

Активация на акаунт