help! дайте съвет за женска консултация

  • 5 291
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
здрарейте мили хора,
влизам в 4 месец и е време да се запиша на женска консултация. Не ми е много ясно какъв е механизма... има ли клинична пътека, трябва ли да е там където мислиш да раждаш и въобще как да дейсвам. Мисля си за Шейново или Щереви и Тина Киркова (защото са ми близо). Кажете моля, колко струва и въобще...
предварително благодаря на всички

# 1
  • Мнения: 4 111
Здравей!
Ти си се стила, дето се казва.
Отиваш при личния си лекар, той ти дава направление за гинеколог, избираш си гинеколог, който работи със здравната каса и той ще ти каже на какъв период да ходиш на консултации. Ще ти назначи някои изследвания, ще те тегли, ще те гледа на коремен ехограф. Като влезеш в деветия месец ще ти даде направление за раждане, което ще представиш в болницата като отидеш да раждаш, заедно с последните изследвания. На направлението не пише име на родилния дом - избираш си го ти.
Бременните не плащат потребителски такси и не би трябвало да ти вземат пари. Здравната каса поема изследванията.

# 2
  • Мнения: 12
здравей,
Аз досега си ходих съвсем редовно, даже много често на преглед, но преди 3 месец не искаха да ме запишат. Лошото е, че проверих и в Шейново, и в клиниката на Щерев -незавизимо че имам направление от личен лекар и те работят със здравната каса трябва да платя около 400 лв.

# 3
  • Мнения: 4 111
Нещо не разбирам, казваш, че влизаш в четвъртия месец и е време да се запишеш на ЖК, а след това, че ходиш редовно. Трябва да те запишат - като не искат - ще кажеш на личния си лекар и той/тя ще ти обясни какво да направиш, ако трябва ще ти даде ново направление за друг гинеколог. Не съм раждала в София и не знам, че с направление се плаща 400 лева. Това е безумие. Нека се включат и други.

# 4
  • Мнения: 12
Да, май не обясних достатъчно. Това бебе е много чакано, а миналата година имах кухо яйце и поради тези, пък и други фактори аз от третия ден на закъснението знам и вече съм била на 5 прегледа с видеозон. Тези посещения си бяха по моя инициатива и си плащах таксите като за частен прием. Това, което сега ми казват е, че трябва да се запиша и на ЖК, за да следят и изследват всеки месец необходимото. И тук ми е проблемът, че там където искам и казват, че работят със здравна каса, всъщност таксата е много висока, а ако нямало здравна каса щяла да бъде още по-висока. Хич не ми е ясна тази ситема:(

# 5
  • Мнения: 4 111
Не е задължително да ходиш на консултация в болницата, където ще раждаш. За таксите нека се включат другите мами, аз раждах в частна клиника, но мислех, че не се плаща като си с направление.
Дано скоро се реши проблемът ти. Лека бременност и леко раждане на здраво и красиво бебче!

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 3 123
споко и аз днес ходих за пръв път на ЖК и съм в 4-ти месец.Аз ходя в Токуда.На всякъде е една и съща процедурата-взимаш направление от личния лекар и се записваш където решиш.

# 8
  • Мнения: 12
споко и аз днес ходих за пръв път на ЖК и съм в 4-ти месец.Аз ходя в Токуда.На всякъде е една и съща процедурата-взимаш направление от личния лекар и се записваш където решиш.
angels, а колко ще ни струва допълнително? както всички казват около 400 лв ли?

Общи условия

Активация на акаунт