Запек

  • 995
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 936
Здравейте!
За втори път се сблъсквам с един и същ проблем - запек.
Когато родих първото си дете, то имаше много силни колики, които не се повлияваха от абсолютно нищо. 3 месеца аз не разбрах какво е това едно бебе да спи. Изхождаше се под налягане. След като коликите спряха, спря и да се изхожда - веднъж седмично я изхождах с термометър. Педиатърката ни предписа глицеринови свещички - нищо, без ефект. После й даде капсули с Бифидус - пак нищо. Пробвахме какво ли не - сок от круши, сини сливи, вода от овесени ядки - нищо... и така до осмия месец, когато отидохме на гости на свекърва ми в Австрия. Там й дадохме да яде манго - и ... тя се изака. Започнах атака с манго и нещата се оправиха постепенно.
През Юни родих второ дете - отново силни колики, изхождане под налягане. Вече навърши 3 месеца, спря да ака, има изобилие от зловонни газове и пак го изхождам веднъж седмично с термометър. Педиатърката ни отново ни каза да слагаме свещички, всеки ден в определен час, даде ни пак капсули с Бифидус и това е от нейна страна.
Не знам дали този път свещичките ще помогнат, но не бих искала пак месеци наред детето ми да не може да се изхожда нормално  Sad.
Какво бихте ме посъветвали, като се има в предвид, че и тогава, и сега децата са само на кърма???

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! дайте му Дуфалак по 5 мл. сутрин на гладно, а вие можете да консумирате в по-големи количества киви, тиква, сливи.

# 2
  • Мнения: 936
А колко време да продължи даването и ако все пак не помогне???
Има ли смисъл да дам Еспумизан за зловонните газове??

Общи условия

Активация на акаунт