Към студентите

  • 680
  • 6
  •   1
Отговори
Имам един въпрос към студентите, които живеят в Студентски град.Става въпрос за майчинството и за еднократната помощ за раждане.Казаха ми че не мога да си взимам майчинските в София, а само по постоянен адрес (т.е. Видин),но питах в община Слатина.Все още не съм питала в Студентска община.
Знаете ли дали бих могла да ги получавам тук, или няма въобще смисъл да се разкарвам до Студ. община да питам...

# 1
  • Мнения: 1 263
Цитат на: katina
Става въпрос за майчинството и за еднократната помощ за раждане.Казаха ми че не мога да си взимам майчинските в София, а само по постоянен адрес

 Shocked Не може ли да ти ги превеждат по банков път? На молба-декларацията, която подаваш (накрая) има забележка: "желая сумата да ми бъде преведена по банков път". Помощта и детските може да се превеждат по банков път...предполагам, че и за майчинството е така.  Но документите се подават, там където ти е постоянния адрес.

# 2
  • Мнения: 4 621
Ами просто си извади лична карта с постоянен адрес - София, ст. Град......и т.н. Така ще можеш да си получаваш майчинството и тук.
Моята предишен постоянен адрес беше в Ст. Град.

# 3
Zna4i i nie imahme su6tiq problem, za6toto rodih v Vidin i se naloji da si gledam malkata tuk, a v Sofia hodih da podavam vsi4ko s akta i za rajdane za6toto li4nata mi karta e s sf registraciq, dori da si smeni6 li4nata karta nqma da re6i6 problema. Trqbva da doide6 do Vidin. I tr da e po skoro za6toto gubi6 destskite, za6toto sa promenili tupite si zakoni i predi nqma6e problemi,a sega se izpla6tata kogato podade6, a ne ve4e s zadna data. Nie taka zagubihme 2 meseca. Ni6to ne sa 36lv, no kato smetnete 4e i cqloto mai4instvo si e podigravka, pak sa dobre do6li, za6toto za nqkoi hora sa si mnogo.Mai se otplesnah malko. Ako iska6 ne6to da pita6 pi6i mi na ЛС

# 4
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Еднократната помощ ми я взе свекървата от Гоце Делчев, тя имаше познати в социалните и общината, иначе незнам дали щеше да стане.  Заявиха ми, че не става да се получи от Ст.град или от фирмата. Само по постоянен адрес от социалните. А майчинството го взимам от фирмата, в която съм се осигурявала преди раждането.

# 5
  • Мнения: 264
Днес бях на консултация и именно затова си говорихме с акушерката. До колкото разбрах от нея еднократната помощ преди раждане е в размер от 150лв. и може да се получи само от социалните, които са ти по район на местоживеене. Т.е. в твоя случай май няма как да си ги вземеш в София в Студ. град. Колкото после до помощите, които ти се полагат всеки месец... там би трябвало да има начин да се оправиш. Като подадеш молбата за еднократната помощ използвай момента и попитай за месечните след това как да си ги получаваш в София

# 6
Ednokratna pomo6t nqma predi rajdane, za6toto tq e za jivorodeno dete i se polu4ava samo s akt na deteto i e 200lv.

Общи условия

Активация на акаунт