как приготвяте грис за бебоците?

  • 795
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 265
моля ви,май4ета,кажете как приготвяте гриса за бебоците?за пръв път 6те правя грис.
благодаря ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 609
 200мл вода слагам да заври и добавям(като заври)2с.л.грис разбърквам докато се сгъсти.Той поема цялата вода,добавям малко масло(не винаги) и гарнирам според случая или със сирене или с няколко (1-2)мер.л.АМ

Пусни търсачката има много теми за това Peace

# 2
  • Мнения: 676
Аз го правя с прясно мляко на 250мл. мляко като заври слагам 2с.л. грис и малко захар, като се посгъсти,но не прекалено го махам от котлона. Но ние сме на кухня и там така или иначе всички кремчета ги правят с прясно мляко.

# 3
  • Мнения: 1 986
  Завирам 200 мл. вода,прибавям 2 суп.лъж.грис,оставям го да се сгъсти за няколко минутки-след това,добавям 2 мер.лъж.АМ,малко плод и това е Peace
  Друг е въпросът,че само веднъж мина номера с тази закуска Mr. Green

# 4
  • Мнения: 27 524
Кипвам малко вода, слагам фин грис, махам го от огъня, добавям (според възрастта) захар, масло и АМ или масло и сиренце и така.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
200 гр. мляко/вода, ако не сте на подходяща възраст/ се кипват, слагат се 2 с.л. грис. Като поеме течноста, което става много бързо прибавям масло и сирене или захар.

# 6
  • Мнения: 721
200 гр. мляко/вода, ако не сте на подходяща възраст/ се кипват, слагат се 2 с.л. грис. Като поеме течноста, което става много бързо прибавям масло и сирене или захар.
Peace

# 7
  • Мнения: 753
Аз го правя с прясно мляко на 250мл. мляко като заври слагам 2с.л. грис и малко захар, като се посгъсти,но не прекалено го махам от котлона. Но ние сме на кухня и там така или иначе всички кремчета ги правят с прясно мляко.
точно така и аз

# 8
  • София
  • Мнения: 3 642
В микровълновата Rolling Eyes
Кипвам вода,сипвам грис,разбърквам и отново вътре.Наблюдавам като започне да се "надига"- изключвам,разбърквам и така ....4-5 пъти.
Изваждам,добавям сирене и АМ като поизстине и готово.

# 9
  • Хасково
  • Мнения: 726
В микровълновата Rolling Eyes
Кипвам вода,сипвам грис,разбърквам и отново вътре.Наблюдавам като започне да се "надига"- изключвам,разбърквам и така ....4-5 пъти.
Изваждам,добавям сирене и АМ като поизстине и готово.
и аз така само слагам и гриса и водата заедно, за 2-3 мин е готово. после само добавям масло и  сиренце

# 10
  • Мнения: 34
Мамчета имам 2 въпросчета:
*След като е захранена малката с глутен, мога ли да предложа цяла порция грис или  пак лъжичка по лъжичка?
*Подходяща храна ли е за вечеря?
Благодаря

# 11
  • Мнения: 34
Е, хайде де споделете или нямате мнение?

# 12
  • София
  • Мнения: 15 197
Мамчета имам 2 въпросчета:
*След като е захранена малката с глутен, мога ли да предложа цяла порция грис или  пак лъжичка по лъжичка?
*Подходяща храна ли е за вечеря?
Благодаря

Мисля, че няма проблем да дадеш цяла порция. Бебето само ще покаже колко ще изяде, обаче, защото на мен ми се струва малко тежка храна.  Confused Иво, например, изяждаше по-малко количество грис, отколкото кисел или каша.
Не съм давала грис за вечеря-само за следобедно хранене.

Общи условия

Активация на акаунт