температура и болки в коремчето

  • 1 051
  • 2
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Здравейте Д-р Слънчева.Моето бебче е на 4 месеца и 13 дни.Тази сутрин се събуди ,нервен,коремчето му страшно къркореше,измерих му итемпературата-показа37.3.  много е неспокоен.Освен това от четири дни му давам дактарин,защото имаше соур.захранвам го с плодови пюрета,като досега съм дала ябълка,морков и от тях нищо му нямаше.от два дни му давам круша на Хип.може ли да е настинка или чревно нещо?обадих се на педиатъра ни,но той каза че нищо му няма,да спра крушата,да му дам панадол и еспумизан.Възможно ли е гъбичките  от устата да слезнат надолу по храносмилателната система и те да са причина?по колко панадол да му давам ?около 8 кг.е .благодаря предварително и ако може по-бързо да ми отговорите,защото незнам какво да правя

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Спрете временно крушите и другите пюрета. Преминете на лечебно мляко на Милупа за 2-3 дни. При захранването с нови храни се случват подобни проблеми, защото настъпва повишена ферментация поради лошото усвояване на храната. Можете да давате Еспомизан по 20 капки при всяко хранене.Напълно е възможно гъбичките да се намират и по хода на червата, така, че е добре да давате Дактарин поне 5 дни по 2 мл 4-5 пъти дневно по време или непосредствено след хранене.
Тази температура е ниска и не изисква лечение. По принцип за тази възраст и килограми Панадола се дава на 4-6 часа по 3 мл.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Д-р Слънчева,значи вечерта на същия ден когато  ви писах,т.е.сряда вечер бебчо се изака и му олекна на коремчето.тогава беше дигнал темп.37.7
На другия ден го водих при педиатъра,прегледа-гърло,уши,преслуша го и каза че всичко е добре.Да продължа да му давам панадол и витаминC 2мл за ден.иначе спрях да му давам дактарин защото устичката се изчисти.В петък го изкара вече на разстройство и до днес ака рядко на водичка,често.От снощи обаче се появи някакъв обрив първо около очите и по слепоочията,през ноща като го кърмих видях че има и по коремчето,а днес през деня се разпростря и по гърба,и по ръцете,и към слабините,леки,малки червени  пъпчици.когато спи като че ли избледняват,а като е по-активен се зачервяват.няма температура иначе вече и днес не съм му давала панадол.от 12 на обяд до сега не е акал на разстройство.Заведохме го следобед на педиатър и докторката каза че бил алергичен обрив,но не разбрахме от какво.изписа  Фенистил капки и крем.
Освен панадол,витамин С и кърма не съм му давала нищо друго.Аз съшо съм хремава и аз пих парацетамол,витаминС и капки за нос Пиносол,ако има значение,ядох вчера много мед и цитруси,също ако има значение да кажа.Въпросът ми е може ли чрез кърмата бебето да реагира и да получи алергичен обрив,възможно ли е да се обърка с друго заболяване,като например някаква шарка?

Общи условия

Активация на акаунт