Моля за мнения за принтер

  • 9 953
  • 16
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Решила съм да си купувам принтер.
Но не съм много наясно с параметрите им.
Ще ми бъде много необходим, ще го ползвам сравнително често.
Не държа на скоростта.
Чудя се още мастиленоструен ли да е или лазерен. Май ще се насоча към лазерен. Но какъв? Каква марка? Да е по възможност до 200лв.

# 1
  • София
  • Мнения: 463
По-евтино езлизат консумативите на лазерните, за тия пари ще вземеш монохромен-т.е. печата само черно. Canon LBP 2900 -195 лв. с консуматив за 800 копия го купуваш ,после се пълни касетата за 60 лв и става за 2500 копия, като свърши и тя новата е към 110лв-веднъж пълниш веднъж купуваш нова и така.
Освен ако не си вземеш някой евтин има самсунги и всякакви други на пазара-парите са си твои Wink
Мастиленоструйните са по-евтини като принтер , но по-скъпи като консуматив. По прилични на цена излизат тези с отделни патрончета за различните цветове мастила -като цени започват от 150лв  На мастиленоструен можеш да си разпечаташ снимка на фотохартия-на лазерен няма как да стане.
Лазерен ще ти свърши работа ако ще печаташ само документи . Мастиленоструйния може и за текстове и за снимки и за графики........ и то в цвят да ползваш.

# 2
  • Мнения: 3 211
ако ще го ползваш често-лазерен, ние в офиса взехме скоро HP LaserJet 1020, много сполучлив модел, нямам забележки, малко по-бавен от други, с които съм работила, но е о.к., компактен и много евтин
какъвто и да вземеш, най-добри са НР

# 3
  • Мнения: 2 591
ние си взехме мултифункционално устройство Канон МР 160, под 200 лв. е, имаш освен принтер също и скенер и ксерокс вкъщи  Peace преди ползвах принтер на канон и бях много доволна, така че ти препоръчвам тази марка Peace (има много евтини консумативи, ама не оригиналните  Joy)

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Благодаря ви за отговорите и насоките. И аз си мислех по едно време за комбиниран уред, но при него принтерът мастиленоструен ли е?
Уф, ровя си тук и сайтовете на големите магазини и почти нищо не разбирам.
На мастиленоструйните не са ли им по-евтини мастилата от на лазерните?

# 5
  • Мнения: 25 447
Ние също караме на мастиленоструен. В момента сме с многофункционално устройство Brother DCP-115C, много сме доволни. Патрончетата с мастилата са малки, затова са евтини. Около 10 лв. едното, мисля. От Коледа досега сме сменили само черното, като се има предвид, че доста неща разпечатвахме, нали имах кандидат-гимназист вкъщи. А и за училище що доклади бяха... А текстове на песни... ooooh!
Преди това пак бяхме с мастиленоструен - Канон. Също много добра работа свърши, за жалост му се случи инцидент и се наложи да го бракуваме. По наша вина, не на производителя.  Peace
Предимството на мастиленоструйните е, че мастилата са на спиртна основа, а не на водна. Лазерните са на водна и се размазват лесно от влагата, даже и от потни ръце. Разликата в цените на консумативите не е съществена, ако става въпрос за домашна употреба.

# 6
  • Мнения: 3 251
ако ще го ползваш често-лазерен, ние в офиса взехме скоро HP LaserJet 1020, много сполучлив модел, нямам забележки, малко по-бавен от други, с които съм работила, но е о.к., компактен и много евтин
какъвто и да вземеш, най-добри са НР
Спор няма, като техника идват добре като цена, но е важно в случая цената на консумативите.

# 7
  • Мнения: 101
Здравей, имам скромен опит с над 50-60 вида принтери, моето мнение е че мастилено-струйните принтери и мултифункционалки са пари дадени на вятъра. Не само че излизат по-скъпо като консуматив - 1 мастилница 50 гр. изкарва към 200-250 копия ако я вземаш оригинална ще ти излезе към 40 лв, говоря за мастилено-струен HP, докато при лазерните тонер касета за 3000 копия излиза около 120 лв или иначе казано с мастиленоструйният принтер копието ще ти излезе 16 стотинки, а при лазерният около 4-и. Работил съм в Стемо и те са основен представител на HP, честно да си кажа не съм възхитен от новите модели принтери. Едно време принтерите им бяха много по-добри. За нисък и евтин клас принтер ти препоръчвам някой нисък клас на Canon. Но ако си вземаш мултифункционално - никога не вземай Canon - има партиди който имат фабричен дефект със захранванията.
                PS. Пиша от акаунта на жена си

# 8
  • Мнения: 101
Не оставяите принтера да стой по-дълго време от 2-3 седмици без да печатате. Трябва поне веднъж седмично да пускате по едно копие в което да участват 4-те основни цвята (черен, червен, зелен, син) в противен случай дюзите на патроните може да се запушат и после може да  #2gunfire го изхвърлите, или да дадете 40-50 лева в някой сервиз за ремонт newsm78.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не оставяите принтера да стой по-дълго време от 2-3 седмици без да печатате. Трябва поне веднъж седмично да пускате по едно копие в което да участват 4-те основни цвята (черен, червен, зелен, син) в противен случай дюзите на патроните може да се запушат и после може да  #2gunfire го изхвърлите, или да дадете 40-50 лева в някой сервиз за ремонт newsm78.
Това за мастиленоструйните ли се отнася или за всички?
И какви са тези мастилници по 40лв., аз като че ли съм срещала цени по 12-15лв. Даже сега се порових и намерих едни други тук доста по-евтини.

# 10
  • Мнения: 101
Става въпрос за мастилено-струйните принтери. А що се отнася за мастилниците съм цитирал цена за оригинален консуматив HP  50 м.л. мастилница - черна

# 11
  • София
  • Мнения: 463

Предимството на мастиленоструйните е, че мастилата са на спиртна основа, а не на водна. Лазерните са на водна и се размазват лесно от влагата, даже и от потни ръце. Разликата в цените на консумативите не е съществена, ако става въпрос за домашна употреба.

Това което си написала е страхотна  Sick да ме извиняваш Joy
Лазерните не са на никаква водна основа -те са с тонер ,който е черен прах като на копирните машини. И изобщо не се размазва от вода защото технологияте е таква ,че се изпича изображението , трябва да си ползвала някоя супер куча марка за да имаш такъв опит newsm78 Размазват се печатаните на мастиленоструен принтер Canon неща и то само от обикновена хартия и на принтабъл дискове и това е така защото обикновената харния е прекалено пореста и няма филм който да задържа мастилото, разпечатаното на фотохартия можеш и във вода да го натопиш -хартията се скапва мастилото не мърда. За мастилено-струйни принтери на HP не съмсигурна не съм топила разпечатки във вода.
Колкото до консумативите разликата е повече от съществена. Винаги е в сила правилото -скъпите машини и принтери са с евтини консумативи , а евтините устройства са със скъп консуматив.
За голяма част от устройствата има неоригинални консумативи ,с които излиза евтино да се печата, но има и скапани неоригинални консумативи ,които ви водят после в сервизите, а ремонтите са скъпи. Така ,че ако някой си вземе принтер с цел да ползва неоригинален консуматив -то нека той да е изпробван преди това от някой друг .Сложите ли неоригинални консумативи - гаранцията ви отпада автоматично.

Ако не е необходимо да се печатат цветни неща -лазерните принтери са супер изгоден вариант. Няма засъхване на глави ,и слад 1г бездействие да го пуснеш няма проблем да печата.Тонера им е за по 2500стр и се пълни по сервизите на половината цена от нов консуматив.
Ако са необходими цветни разпечатки и снимки -по-добро няма от Canon и то моделите с 4 основни цвята -всеки в отделно патронче,за да се сменя само цвета ,който е свършил +допълнителен черен патрон -с него принтера печата текст върху обикновена хартия и върху принтабъл дискове. В момента това са моделите Pixma IP4300 5300 . 4300 е къмп 190лв сега.

# 12
  • Мнения: 101
Peace
Предимството на мастиленоструйните е, че мастилата са на спиртна основа, а не на водна. Лазерните са на водна и се размазват лесно от влагата, даже и от потни ръце. Разликата в цените на консумативите не е съществена, ако става въпрос за домашна употреба.
щом лазерните принтери са на водна основа, защо не пробваш да изсипеш тонера от една касета в тоалетната и да пуснеш водата JoyТогава ще видиш, че тонера не се размива, а ти ще заприличаш на негър.Тонерът не е на водна , а на магнитна основа!!! Peace

# 13
  • Мнения: 22 343
Ако ще е за марката, аз твърдо съм за Хюлет Пакард. Вече има техни принтери лазерни и под 200лв. Зависи какво ще разпечатваш. Дали ще е само черно бяло или и цветно.

# 14
  • Мнения: 25 447
Тонерът не е на водна , а на магнитна основа!!! Peace

Ъъъъ???  newsm78
Признавам, че не съм специалист и е твърде възможно да съм изтърсила някоя глупост, но... Моля, какви магнити и какво къде се привлича, когато става въпрос за хартия и мастило?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт