Късно ли е на 32?

  • 11 825
  • 178
  •   1
Отговори
  • Мнения: 189
Късно ли е, според вас, за раждане на първо дете на 32 години?

Ще обясня защо питам по-късно, искам да прочета обективните ви отговори. Ако посочите и аргументи, ще съм благодарна.

# 1
  • Мнения: 26
Късно ли е, според вас, за раждане на първо дете на 32 години?

Не  Naughty..

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Никога не е късно да изживееш едно удоволствие повече!!!!!

# 3
  • Мнения: 4 965
Да родиш дете /особено първо/, когато имаш желание за това, никога не е късно.
По-лошо е да имаш желание и възможност и съзнателно да се откажеш да бъдеш родител, заради някакви скрупули или предразсъдъци.
Аз родих за първи път на 26 г. и сега ми се струва, че много съм избързала /с възрастта, а не с децата/...

# 4
  • Мнения: 474
Ами аз родих на 34... Какво друго да ти отговоря?!  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 336
Късно ли е, според вас, за раждане на първо дете на 32 години?

Ще обясня защо питам по-късно, искам да прочета обективните ви отговори. Ако посочите и аргументи, ще съм благодарна.
Естествено, че не е късно, напротив страхотна възраст  Peace
Деца трябва да се правят и да се раждат от зрели и разумни хора  Wink
Не намирам за нормално след като станеш от ученическата скамейка да отидеш в родилния дом, има много други неща, които трябва да направиш преди да станеш родител  Peace

# 6
  • Мнения: 4 965
...
Деца трябва да се правят и да се раждат от зрели и разумни хора  Wink
...


  bouquet

# 7
  • Мнения: 189
Не ви ли притеснява тази разлика във възрастта между вас и детето?

# 8
  • София
  • Мнения: 161
Късно ли е, според вас, за раждане на първо дете на 32 години?

Ще обясня защо питам по-късно, искам да прочета обективните ви отговори. Ако посочите и аргументи, ще съм благодарна.
Естествено, че не е късно, напротив страхотна възраст  Peace
Деца трябва да се правят и да се раждат от зрели и разумни хора  Wink
Не намирам за нормално след като станеш от ученическата скамейка да отидеш в родилния дом, има много други неща, които трябва да направиш преди да станеш родител  Peace
Peace Peace Peace

# 9
  • Мнения: 343
Аз пък не се сещам за аргумент за тезата, че е късно. newsm78
Както на 25, така и на 32. По принцип май се смята, че е малко по-трудно забременяването, но то и това е относително... Мен ако питаш, 32 е доста по-добре от 20 например. Сега да не се засегне някой, това е въпрос на нагласа и всеки си преценява за себе си.

# 10
  • Мнения: 1 336
Не ви ли притеснява тази разлика във възрастта между вас и детето?
Shocked Shocked Shocked
Ми дайте на 17 да раждаме та да ходим заедно на дискотека, тъкмо на 34 ненаходил се и ненаживял се, а и на детето му дошло времето  Wink супер ще е Joy

# 11
  • Мнения: 60
Майка ми ме е родила на 34 г., а сега се радва на внучето си, като пълноценна баба.
Съпругата на най-добрия приятел на мъжа ми роди преди два месеца, а е на 40 г. и са безкрайно щастливи. Не мисля, че разликата е нещо което трябва да е от значение. Щом искаш бебче давай. Другото е без значение  Wink !

# 12
  • Мнения: 4 965
Напротив. И по-голяма да е. Пък и в случая става дума изобщо за раждане на дете или да останеш без деца.
Никога и за нищо на света не бих се лишила от удоболствието да съм майка, а и разликата изобщо не е голяма /все пак, никой не иска от теб да ходиш с детето си заедно по срещи с гаджета/.
Честно казано, аз планирам следващото си дете да родя след 35 годишна възраст. Не виждам нищо притеснително - все пак, според последните определения човек до 35 г. се води "младеж" и чак след това преминава към т.нар. "средна възраст", а и родителят между 30 и 40 г. вече се предполага, че знае какво иска от живота, приключил е с образованието си, има вече стабилна работа и добри доходи, а не мисли само за купони /то си зависи и от човека, де/. Пък и детето ще стане на 18-21 г., когато родителят е на 50-53 г. /т.е. още е достатъчно млад, за да има време да се отдаде на работа и почивка - естествено, ако няма намерение да си дондурка детето "до живот"/.

# 13
  • Мнения: 1 227
Родих на 32 и не се притеснявам от разликата. Отношенията ни с децата /и не само/ си зависят от нас ...

# 14
  • Мнения: 4 965
А и това с възрастта май го има само по нашите геогрефски ширини и дължини.
Имам кака в Канада, която е на 33 г. и започват да "работят" за бебе, та докторът й искрено се учудил защо толкова млада бърза да има дете, а после решил, че е заради възрастта на съпруга й /той е с 11 г. по-голям от нея/...

И без да засягам никого, но за мен лично - една жена под 25-30 г. /поне в днешно време/ не е достатъчно "голяма", за да има деца, защото самата тя е дете.

Общи условия

Активация на акаунт