Ще се решите ли на още едно дете?

  • 10 062
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Аз много искам още едно дете, но с тази първа бременност(родих в 32 гест.седмица) тръпки ме побиват. Засичам тук една-две майки с по две деца и двете им бременности са били недоносени. Sad Всички знаем, че риска се покачва, когато първата ти бременност е завършила преждевременно. От друга страна не може да се мисли негативно и тук се сещам за думите на една лекарка, която ми каза ,че правилото било всяка следваща бременност да е все по-доносена. Е, хайде нека си дадем кураж!

# 1
  • София
  • Мнения: 344
Ох, незнам дали да съм първата, която се включва  Embarassed
Аз за себе си вече съм съвсем категорична- не.Не мога да се престраша,но все-пак съм вече на 40 год. ( и това има значение).
На смелите   bouquet

# 2
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Аз се престраших, но сега умирам от страх. Родих в 38-ма 1800кг., 44 см.
На предната консултация пак засякоха изоставане по BPD с около седмица. По другите измервания е в норма. Ще видим другата седмица. Но аз вече не съм добре, само черни мисли са ми в главата. Добре, че е детето, та се разсейвам с нея.
Не знам какъв ще е финала. Много ме е страх.

# 3
  • София
  • Мнения: 344
С теб сме и силно стискаме палци. Hug

# 4
4естно казано това една от при4ините да не искам второ, не е единствената про4ина оба4е
все пак си дава отражение двуседми4ния престой в болницата _ патология на бременността и това,  което виждаШ там ....

# 5
  • Мнения: 486
Явно аз съм от малкото смелчаци.. да искам второ дете и когато малката стане на 1.5 -2 години и ако докторите кажат че може ще й правим братче/сестриче Simple Smile. Родих доста рано 29.г.с. полежах си в патологията и в интензивно и  когато се освестих след операцията и след упойката първо погледнах дали иамам гривна на ръката /т.е че детенцето е живо/ после си казах да готова съм да мина през това пак искам още едно детенце.Дали има риск- ДА , дали мога да загубя детето или да има увреждания - ДА, но мисля позитивно и някъде в душата си усещам че съм готова да износя и да родя едно живо и здраво дете и се моля да имам сили ако нещатат не се случат така.
Много успех на престрашилите се   bouquet

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Аз съм от тези, които са се престрашили на второ след първо преждевременно раждане/в 31 г.с/. Вярно е, че много се страхувах, но взех необходимите мерки и успях да стигна до 9-ти месец. Според лекарите всяка бременност си е индивидуална и наистина е така.

# 7
  • Мнения: 3 914
Дали има риск- ДА , дали мога да загубя детето или да има увреждания - ДА, но мисля позитивно и някъде в душата си усещам че съм готова да износя и да родя едно живо и здраво дете и се моля да имам сили ако нещатат не се случат така.

Ей такива хора са нужни на света,браво,моите уважения към теб  bouquet
Аз лично още не мога да се престраша,но и аргументите ми са неоспорими-за сега.Но пък никога не съм го отричала напълно,все си мисля,че някой ден ще намеря сили и ще се навия на второ-въпреки всички рискове,които всъщност вече преживях Peace

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 23:14 от Viki i mama

# 8
  • Мнения: 2 116
Има една умна приказка, че гръмотевицата НИКОГА не удря два пъти на едно и също място!  PeaceНо и мен много ме е страх.......... Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 165
barfly с теб сме! Всичко ще е наред!

# 10
  • Пазарджик
  • Мнения: 131
Здравейте, аз също още щом родих си обещах, че ще го направя отново, въпреки спонтанния аборт и последвалата тежка бременност. Оптимист съм и зная, че края ще е щастлив. Даже в последно време доста се замислям по въпроса, защото по-хубаво нещо и по-голямо щастие от това да станеш майка няма, а риск винаги си има. А пък и малчото трябва да стане батко.............. Laughing wavey newsm10

# 11
  • Мнения: 498
И аз в момента, в който родих поисках още поне едно дете, може и трето но след десетина години newsm62. Именно заради стреса от ранното раждане, миниатюрното бебе и последвалите ревливи дни и нощи, разбрах, че с едно дете не може, всичко може да се случи, колкото и черногледо и грозно да звучи. А риск винаги има, дири и да имаш бременност и раждане по учебник, кой може да ти гарантира, че всичко ще е ОК. Цунки

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
риск има във всичко
това че някой е родил преждевременно - ми трябва да се разбере ЗАЩО
ако има заложени причини които могат доа доведат до повтаряне на проблема - трябва просто да се внимава и тези причини да се сведат по възможност на 0 или на мимнимум
ама ей така щото първия път е станало - да очакваме че и втория път ще стане...за мен е като да се плашиш от митове и легенди

има доктори, изследвания и може да се провери в НЯКОИ но не и всички случаи дали има реск проблема да се повтори!
затова първо УТОЧНЕТЕ ЗАЩО стре родили преждевременно и после се страхувайте

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
И аз в момента, в който родих поисках още поне едно дете, може и трето но след десетина години newsm62. Именно заради стреса от ранното раждане, миниатюрното бебе и последвалите ревливи дни и нощи, разбрах, че с едно дете не може, всичко може да се случи, колкото и черногледо и грозно да звучи. А риск винаги има, дири и да имаш бременност и раждане по учебник, кой може да ти гарантира, че всичко ще е ОК. Цунки

мда и ще се подпиша под това - риск винаги има
ЖИВОТА Е РИСК ама не спираме да живеем
но! разбира се аз съм за премерен риск - и да се сведе той до минимум
явно, че ако има фактори предразполагащи проблема да се повтори - чая бих се замислила - аз напр най-вероятно имам генетичен проблем засугащ захранването на плацентата....и затова много ама страшно много бих се замислила за 3-то дори да имах възможност и желание....

и още нещо - оцелява се дори и с черни мисли, пък дори и когато видиш че има проблем - пак се оцелява заради малкото ти първо съкровище, заради това което очакваш и най-вече - защото такъв е живота - всякохубаво нещо върви ръка за ръка с много тежки и трудни моменти

# 14
  • Мнения: 3 914
риск има във всичко
това че някой е родил преждевременно - ми трябва да се разбере ЗАЩО
ако има заложени причини които могат доа доведат до повтаряне на проблема - трябва просто да се внимава и тези причини да се сведат по възможност на 0 или на мимнимум
ама ей така щото първия път е станало - да очакваме че и втория път ще стане...за мен е като да се плашиш от митове и легенди

има доктори, изследвания и може да се провери в НЯКОИ но не и всички случаи дали има реск проблема да се повтори!
затова първо УТОЧНЕТЕ ЗАЩО стре родили преждевременно и после се страхувайте
catnadeen   ти имаш ли недоносено дете?
Твоето мнение ме навежда на мисълта,че твоите деца са си износени,да са ти живи и здрави Peace
Но тук проблема не е в страха от това дали ще се роди недоносено,а изобщо дали ще се повтори кошмара след раждането,знаеш ли какво е чувството с месеци да не знаеш дали детето ти ще оживее и в крайна сметка на каква цена ?
Има недоносени деца ,които престояват десетина дни в болница и ги изписват живи и здрави.Мен лично изобщо не ме топли факта ,че има лекари и би могъл да бъде премерен риска,страх ме е да не преживея пак онзи месец и половина ,в който всеки божи ден точно в 12 на обяд ,висвах пред неонатологията, в очакване да разбера диша ли още или не,след което мозъка работи или не,след което ще вижда или не,ей това ме е страх да преживея отново,а не преждевременно раждане,защото пък и моето всъщност не е много недоносено,но.............
Да риск винаги има,но един път преживял това ,страха си остава,колкото и силна личност да си,ти си човек с чувства ,а тях трудно би могъл да подтиснеш,пък ако ще и най добрия лекар да е до теб.
УТОЧНЕТЕ ЗАЩО стре родили преждевременно и после се страхувайте -и да се уточни ,което изобщо не ме интересува,то това няма да ми реши проблема,нито ще изкорени страха ми,че няма да преживея кошмара отново Peace
П.п. Извинявам се ако съм засегнала някой Hug

Общи условия

Активация на акаунт