Мнения за "Пощенска банка"

  • 10 806
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Мисля да тегля потребителски кредит с ипотека от пощенска-от 50 000 лв.,но се колебая и за банка Раифайзен.Моля ако има клиенти на 2-те банки да споделят впечатления ,условия,нещо което се разбира след взимане на кредита .Кой прави застраховка живот и имот-това мисля,че е важно.Коя от 2-те банки е за предпочитане.Кредита в лева или в евро?Благодаря ви много.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз съм много доволна от Пощенска, а в Райфайзен се държаха като пълни олигофрени, просто работеха за конкуренцията, горките. Обаче с уговорката, че теглих кредит през плевенските клонове на банките. Там положението беше такова. Тук в София много се оплакват от Пощенска. Не знам, моеж да е въпрос на късмет, да попаднеш на свестен служител Rolling Eyes
Не прават застраховка живот от пощенска.

# 2
  • Мнения: 125
Искам да те попитам  вие направихте ли си сами тези застраховки-живот,имот,т.к. много ме притеснява този факт,ако не дай се боже кой ще изплаща кредита .???Но като условия горе-долу Пощенска стават.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
Фирмата ни се явява корпоративен клиент на Пощенска банка, така че уж бях обслужена не от общите кредитни инспектори, а от специален отдел. Дрън-дрън - такова безхаберие цари, че нямам думи. Накрая инспекторът забрави да пусне платежното на инвеститора и след като му поисках копие от платежното заверено от банката, че е минало, видя, че изобщо не го е пуснал и ме попита "Ама защо не е минало?". Застраховката на имота е за наша сметка, има и годишна такса управление, застраховка Живот няма. Ако не предлагаха по-добри условия понеже сме корпоративен клиент, никога нямаше да изтегля заем от тях.
За евро или лев - зависи - лихвата в евро е по-малка, но не се знае, какво ще стане със съотношението лев/евро - може да го преоценят, така че нашият заем е в лева, с надеждата, че обезценяването на лева ще направи вноската нищожна. Мечти...

# 4
  • Мнения: 198
Аз в момента съм в процес на отпускане на кредит. В пощенска банка са много мили и любезни, няма въпрос на който да не са ми отговорили.Поисках им разпечатка за различни суми, на различни лихви (плаваща, фиксирана за 1,2,3 години) за 20,25,30 години и ми изпринтиха цял куп варианти. Обясниха ми какви пари трябва да  дам за усвояване на кредит, при нотариус колко долу-горе ще излезе.Супер.
Отивам в Райфаизен, първо че ми написаха 2 варианта от тези които поисках, на един скъсан лист с молив, после нищо не ми обясниха, претупаха ме набързо.Ужас, бях потресена от отношението им. Лихвите се оказаха същите като в Пощенска, но пощенска ме спечелиха с коректното си отношение и компетентни отговори Simple Smile Късмет с избора  newsm10

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Бих препоръчала ОББ - застраховка имот и живот са за тяхна сметка. Коректността на служителите 7 по 10балната.Любензост - според зависи , 5 по 10балната. Не обясняват много, но са коректни уж  Thinking
За Райфайзен съм чувала само хубави неща. За пощенска нямам впечатления

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Аз имам от пощенска.Обходих 3 клона в града ,но накрая намерих инспекторката.Помогна ми за предварителния договор,свърза ме с адвоката на банката за консултации.Застраховката на дома е за наша сметка,но ти дават да си избереш от един списък застраховател.Аз лично после си направих и застраховка живот в полза на близките ми на стойността на кредита.Банката за мен е добра,но много зависи на кой служител ще попаднеш.Предните който бях посетила се държаха все едно ми дават лични ,техни средства.Отегчени и уморени,но пък аз съм тъпа и упорита като знам ,че съм в правото си.Успех в избора.

# 7
  • Мнения: 1 883
Един позитивен глас за Пощенска банка   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 463
На финалната права сме на жилищен кредит -остава само разплащането. Много съм доволна от Пощенска банка -избрахме я защото фирмата ,в която работи мъж ми е клиент на банката, а и аз страшно се разочаровах от бавните темерути в два от клоновете на Райфайзен #2gunfire #2gunfire #2gunfire Няма такова чудо просто, никога повече не желая да имам общо с Райфайзен.
В Пощенска  са страшно любезни и доста бързи, чак не очаквах такова развитие, даже оценителя им ни оцени по-скъпо жилището и взимаме по-голям кредит -препоръчвам ги newsm10

# 9
  • Мнения: 547
Бих препоръчала ОББ - застраховка имот и живот са за тяхна сметка.
От 1 юли 2007г. ОББ имат нови условия и това вече не е в сила. И двете застраховки са за сметка на клиента.

# 10
  • Мнения: 46 508
Аз и друг път съм писала, докато наши клиенти си мислеха, че документите им се привдвижват по реда и чакаха одобрение, се оказа, че са загубени и никой не е чул за тях, за малко не изгоряха с капарото, добре, че продавачът беше човек и се съгласи на анекс. На други след вече дадено предварително одобрение им сервираха, че въпреки това кредит няма да им бъде отпуснат  Crazy на друг, с доста добро обезпечение беше отказан заема, без никаква видима причина, това в друга банка не съм го виждала - ако са ти изряднни документите - винаги отпускат, явно в Пощенска не е така  newsm78 м/у другото на тези, които върнаха, в друга банка бяха одобрени веднага ...

# 11
  • Мнения: 5 613
На други след вече дадено предварително одобрение им сервираха, че въпреки това кредит няма да им бъде отпуснат.  Crazy
Такъв случай ми разказа и нашата брокерка в Плевен и то точно за Пощенска банка. Отделно колко се бавят. ooooh! Тя обясни, че това е, защото кредитите се одобряват в централата им в София и на практика екип от 5 души разглежда исканията за кредит от цялата страна. И още един случай-кредита е отпуснат, сделката минава през нотариуса и от банката не превеждат парите на купувача. Няколко дни са ходили купувача и продавача, заедно с брокерите си и са висели целодневно в банката да чакат да благоволят да направят превода.
В ОББ също ми се видя много тромава цялата работа, обслужването е бавно, препращаха ме непрекъснато от едно гише на друго и ми отнеха сума време.
Това ме отказа от Пощенска и ОББ и станах клиент на СЖ Експресбанк. Засега съм доволна.

# 12
  • Мнения: 1 897
Прегледай тази тема,която бях пуснала преди време.
Мисля,че ще ти е от полза.Точно за избор между двете банки става въпрос.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198048.0

# 13
  • Мнения: 125
Аз искам да споделя,че има изгодни лихжи и в др.банки,но например Пиреос-ми искат да докажа доход назад за 1 година ,а аз бях в майчинство и няма как да кандидатствам на такива места,аз се осигурявам от 4 месеца на постоянен трудов договор,а има и нещо друго ,че кредита е за довършване на къща и в някои банки не искат да отпуснат парите наведнъж ,а на траншове срещу фактури,което е много по-сложно -изобщо като чета мнения много се зачудих какво да правя..

# 14
  • Мнения: 142
Мисля да тегля потребителски кредит с ипотека от пощенска-от 50 000 лв.,но се колебая и за банка Раифайзен.Моля ако има клиенти на 2-те банки да споделят впечатления ,условия,нещо което се разбира след взимане на кредита .Кой прави застраховка живот и имот-това мисля,че е важно.Коя от 2-те банки е за предпочитане.Кредита в лева или в евро?Благодаря ви много.

Ужасни са ми впечатленията и на други места съм го писала. Брокерката си играеше игрички с клона на Пощенска на Графа. По абсолютно незаконен начин ни извиваха ръцете да изтеглим кредит от Пощенска. Държаха мои документи и документи на продавача, без които не можехме да сключим сделката и не ни ги даваха с единствената цел да си вземат комисионната от Пощенска.  Стигахме до заплахи за викане на полиция. Писахме два анекса към договора, 3 месеца ходене по мъките. Нищо позитивно не мога да кажа за тази банка.

Общи условия

Активация на акаунт