Как се дава Infacol против колики?

  • 12 400
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Донесоха ми капки  Infacol от Гърция, но упътването е на гръцки. Моля Ви някой ако знае как се дават тези капки - по колко, преди или след хранене, колко пъти дневно, има ли някакво специано предупреждение в листовката, да ми помогне. Предварително благодаря   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 362
Привет, Яна!
Аз съм давала на моя син Infacol п/в колики, когато беше малък.
Беше ми от UK затова лесно прочетохме упътването Simple Smile
Пише, че се дава преди всяко ядене - кърмене или АМ от шише, но мен лично ме беше страх да не му стане множко, затова му давх ПРЕЗ хранене, т.е. 3-4 пъти на денонощие.
Дозата е "един капкомер" - визира се този, който представлява капачката на медикамента.
Дано съм ти била полезна Simple Smile  Защото наистина няма по-добро за колики от Infacol Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 155
През едно хранене по една лъжичка, много са добри тези капки! Peace

# 3
  • Мнения: 1 155
Имах предвид по един капкомер Grinning Peace

# 4
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз давах когато усетя че започва да се свива. Пълня капкомера и му го изсипвам в устата. помага почти веднага.

# 5
  • Мнения: 130
Здравей,
На нас ни донесоха Инфакол от Англия. На упътването пише 3 пъти на ден да се дават преди ядене, но аз ги давам и по често.

# 6
  • Мнения: 159
Аз му давах само при нужда. Не му ги давах преди всяко хранене,понеже се запичаше от тях.Действаше за не повече от 5 минути. Бяха доста ефиктивни.

# 7
Здравейте,пред мен е упътването на Инфакол на английски и ще ви напиша какво дословно е то:Инфакол е много лесно да давате,дори когато вашето бебе плаче.Нормалната доза е един пълен капкомер-0.5 мл,който трябва да бъде даван преди всяко хранене.Първо разклатете бутилката,изтеглете от шишенцето един пълен капкомер,като натиснете главичката на капкомера два пъти,като оставите излишното количество от капкомера да се върне обратно в бутилката.Дозичката се прилага на вашето бебе като стиснете гумената част на капкомера на задната част на езика на бебето.За да достигнете най-добри резултати,вие би трябвало да използвате продукта няколко дни,тъй като Инфакол е продукт с прогресивно увеличаващо се действие.Ако след 3 или 4 дни коликите на вашето бебе продължават да го измъчват,можете да увеличите ДВОЙНО дозата до два пълни капкомера- 1мл,особено през нощта преди нощното хранене.
Успех,ако имаш въпроси пиши ми!

# 8
  • Мнения: 148
Браво tsvetapetkova!

И ние ползваме Инфакол. Много са добри капките. Бебка обаче има доста силни колики и вече почнахме 4 шише (не знам и то дали ще ни стигне).

# 9
  • Мнения: 175
Благодаря на всички. От снощи започнах капките и наистина има ефект. Дано да спрат тези гадни колики.

# 10
  • Мнения: 188
Благодаря на всички. От снощи започнах капките и наистина има ефект. Дано да спрат тези гадни колики.

Спират, и още как.
Обаче почва запек и страшно напъване, та същата работа.
Дали колики или запек, все ми къса сърцето
Сега съм в дилема да дам ли, да не дам ли.  newsm78
Преди да ги почна, сменях акани памперси преди, а и след всяко хранене.
Сега не ходим по два дни, а на третия мушкам термометъра и с голям зор се изхожда.
Давам само вечер за да спи спокойно.

# 11
  • Мнения: 175
И при мен май е така. Днес не е акала цял ден. И вече не знам какво да давам. Имам Еспумизан и си мисля да дам Еспумизан през деня, а вечер Инфакол. Моля те кажи как го правите това с термометъра? Аз не мога да се справя.

# 12
  • Мнения: 148
Запис, интересува ме темата, но още ми е рано Laughing

# 13
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Точно както описва tzvetapetkovа. При много силни колики - вечерните и нощните дози могат да се удвояват. И моята бебка се запече от Инфакола. Тя се оправи от AERO-RED - испански капки, които освен задължителния Симетикон и допълнителните са му абсолютно същите като на Инфакола, но имат още една добавка - за отгазяване. С AERO-REDA бяхме класическия случай на колики - до 40-я ден и после отшумяха. Горещо ги препоръчвам, ако има кой да ги достави от Испания. Още повече, че на фона на цената на Инфакола, AERO-RED струва 6 евро опаковка от 100 ml, което стига за две бебета с колики (те се пият в различна дозировка спрямо това кога са най-силни коликите на бебето, но не повече от 40 капки общо на ден). И от AERO-RED не се запече.

# 14
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Снабдили сме се превантивно с две шишенца Инфакол, но с този запек ме притеснихте. Та се записвам да следя темата.

Общи условия

Активация на акаунт