Хемоглобин на 1 г.

  • 1 108
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 091
Хемоглобинът ни на 1 г. е 108. Въпреки, 4е док не каза, 4е е тревожно, нещо се притесних...
Много ли е нисък този хемоглобин?
Някой в същата ситуация правил ли е допълнителни изследвания, нужни ли са?

# 1
  • Мнения: 1 942
Нашата лекарка искаше на 112 да започна да давам подходящи храни. Искаше да сме поне в границата 115, защото според нея имало причина за тревога. Наблегнах на храните известни с това, че повишават хемоглубина и на месцето, макар да ме успокояваха, че сигурно си е такова детето. Последните изследвания /на година и десет / бяха 140 хемоглубин - явно все пак не си е било такова детето.  Rolling Eyes

На твое място пих почела какво да приема като храна, бих следяла стриктно да приема определените храни и след месец бих пуснала нови изследвания. Ако резултата пак ме тревожи бих потърсила специалист или поне второ педиатърско мнение.  Peace

Надявам се, скоро да се успокоите  Peace

# 2
  • Мнения: 2 082
виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206276.0 нормален е хемоглобина...

# 3
  • Мнения: 26
Дъщеря ми на 6м. беше с хемоглобин 117 и педиат-ката ни каза, че е добре да е поне 125, и да започна да давам пил.дробче всеки ден. Така и направих всеки ден варих по половин пил.дробче пасирах и добавях към обед.пюре. И така до годинката, сега като ни направиха изследвания хемоглобина беше 133. Според мен 108 е малко ниска стойност, под 100 е анемия. Подбирай храните на бебчо внимателно и ще успеете да го качите! Успех!

# 4
  • Мнения: 127
И при нас е малко по-нисък от нормата, но това не ме притеснява. В границите между 103 и 108 се движим. Педиатърката ни посъветва да приемаме по 10 капки днево Малтофер, който ни помотна да се повиши хемоглобина с 2 единици. Знам че железния препарат се натрупва в организма и предпочетох след консулт разбира се до га спра, но детето е жизнено  и въобще не мисля ,че е притеснително това, че хемоглобина е по-нисък. За сериозна анемия се мисли вече когато падне под 100. А и тя си има мисля съпътстващи признаци, така че не се тревожи   bouquet

# 5
  • Мнения: 127
 пропуснах да ти спомена, че при децата горната граница е 110. Ако пък се притесняваш повече, наблегни на храните богати на желязо-магданоз, спанак, жълтък и др.такива.

# 6
  • Мнения: 2 577
Абсолютно нормален хемоглобин за дете на 1 годинка - при децата нормите не са като при възрастните!

# 7
  • Мнения: 1 091
Благодаря много за отговорите! Засега наблягаме на месото, магданоз и жълтък и след 1 месец пак ще правим изследване.
nano, мерси за стойностите! Запазих си ги, 4е е нужно 4овек да ги има.

# 8
  • София
  • Мнения: 558
Съвсем нормален е за възрастта и постепенно ще се повишава /при добро хранене и здраве разбира се/ Grinning След един месец няма да е много по-различен, за това е нужно повече време.

Общи условия

Активация на акаунт